Skip to content

Jak zmienić lub zmodyfikować rozmiar tabeli lub kolumny w dokumencie programu Word

8 de grudzień de 2021

Programy biurowe, takie jak Word, są bardzo przydatne i bardzo łatwe w użyciu, gdy trzeba zapisywać pisemne informacje i wymagana jest duża wydajność. Słowo to program, który znajduje się w pakiecie biurowym Microsoft masz inne programy, takie jak Excel lub PowerPoint.

Dlatego bardzo ważne jest, aby nabyć i zainstalować pakiet Microsoft Office na swoim komputerze. Jeśli potrzebujesz zmienić rozmiar stołu biurowego, możesz nie być w stanie zrobić tego bez pomocy, ponieważ jest to coś, czego nie widzimy. Jednak tutaj w tym artykule Pokażemy Ci, jak zmienić rozmiar tabel Worda.

Co to jest tabela Word i jak ją dodać w programie?

Są to te, które zawierają kolumny, wiersze i komórki, ten model tabeli jest bardzo podobny do zakresów programu Excel, z drugiej strony w programie Word nie są one wyświetlane. W pudełkach możesz pisać cyfry lub litery i zamów je w najlepszy możliwy sposób. Tabele w programie Word są nieco podobne do tych w programie Excel, ale są nieco łatwiejsze w użyciu.

O jakich zaleceniach należy pamiętać przed zmianą rozmiaru tabeli programu Word?

Zawsze pamiętaj, ile stołów naprawdę potrzebujesz, w zależności od tego, jak obszerna jest zawartość, będziesz musiał mieć duży stół. Poza tym również dokonaj obliczenia rozmiaru, jaki ma mieć tekst które trafią do ramek, ponieważ tabele Word są uporządkowane tylko według wierszy i nie są zgodne z objętością tekstu, który znajdzie się wewnątrz wierszy.

Więc jeśli masz długą linię i piszesz zdanie lub stosunkowo krótkie słowo, rozmiar linii stołu pozostanie taki sam. Chociaż ta automatyczna kolejność może Ci się wydawać niedopasowana, w rzeczywistości tak nie jest, ponieważ zawsze zachowuje rozmiar linii, dzięki czemu pudełko może mieć równe wymiary. Inną rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że możesz zobaczyć, że rozmiar Twojej tabeli jest bardzo mały, ale czasami wiersze i kolumny są niewidoczne, ale nadal tam są.

Jak zwiększać i zmniejszać rozmiar tabel Worda?

Najłatwiej to zrobić: zwiększenie linii i kolumn do tabeliAby to zrobić, otwórz dokument Word lub jeśli tworzysz nowy dokument, po prostu otwórz pusty dokument. Dodaj stół i umieść mysz na krawędzi rzędu, gdy to zrobisz, zobaczysz małe logo w kształcie koła ze znakiem „+”.

łatwy sposób dodawania kolumn słowem

Kliknięcie na to małe logo doda wiersz, w zależności od liczby wierszy, które chcesz dodać, naciskaj logo, aż będziesz mieć wszystkie potrzebne. Ale zamiast tego, jeśli chcesz dodać kolumny, musisz przesunąć mysz w miejsce, w którym znajdują się pionowe linie, a to samo okrągłe logo pojawi się z symbolem „+”.

Wystarczy go kliknąć, a pojawi się nowa kolumna i w zależności od liczby kolumn, które chcesz, wystarczy naciskać przycisk „+”. Wadą posiadania wielu kolumn i wierszy w tabeli Word jest to, że pudła będą coraz mniejsze więc będziemy musieli wybeczeć rozmiar liter. Ale oprócz zwiększania rozmiaru tabel Worda, możesz również łączyć arkusze pionowe i poziome, aby umieścić kolejną tabelę.

Aby to zrobić, wystarczy zaciemnij kolumny lub wiersze, których nie chcesz i naciśnij klawisz usuwania na klawiaturze. Kolumny lub wiersze, które zacieniłeś, zostaną automatycznie wyeliminowane. Gdy to zrobisz, możesz przejść do rogu tabeli, gdzie znajduje się małe białe pole.

Teraz ściskasz go i wyciągasz lub wsuwasz aby równomiernie zwiększyć rozmiar wszystkich komórek w tabeli. Dzięki temu treść, którą piszesz w takich pudełkach, będzie wyglądała lepiej. Jeśli coś nie działa z programem Word, możesz zaimportować dane tekstowe do programu Excel, aby pracować wygodniej.

dołącz do naszego kanału telegram