Skip to content

Jak zmienić kolor podświetlenia w programie Adobe Acrobat? (Przykład)

16 de marzec de 2021

Adobe Acrobat reprezentuje plik zestaw programów komputerowych do wizualizacji i projektowania dokumentów. Został stworzony przez firmę Adobe Systems, jako oprogramowanie na komputery, oferując jednocześnie wiele narzędzi. Przy tej okazji możesz się nauczyć, jak używać niektórych, a zwłaszcza jak zmieniać kolor rozświetlacza.

Jak być może już wiesz, rozświetlacz jest używany umieść kolor na górze liter wiedzieć, jakie informacje mogą być nieco ważniejsze niż pozostałe.

Słowa kluczowe i inne, w tym programie zakreślacz ma domyślnie kolor, ale możesz go nie lubić lub chcieć użyć innego w zależności od okazji. Dowiedz się więc, jak zmienić kolor zakreślacza z tego artykułu.

Co to jest Adobe Acrobat?

To stworzone w 1993 roku oprogramowanie służy do uporządkowanej i organicznej pracy nad dokumentami PDF, ich tworzenia lub edycji. Przez lata widzieliście wiele wersji i dziś tak jest obsługiwane przez prawie wszystkie systemy operacyjne z Windows na Maca i Linuksa.

Można go również zainstalować na smartfonach z wersją mobilną. Jest to bardzo przydatny i niezbędny program dla wielu osób, niezależnie od tego, czy pracujesz w biurach, czy potrzebujesz wygodnego zapisywania i przeglądania dokumentów.

Jest wieloplatformowy, ponieważ jego standardowy format dla dokumenty cyfrowe, jako taka nie zależy od innych programów lub systemów.

Adobe Acrobat oferuje dwie wersje swoich programów. Lite który jest wolnyDzięki niemu możesz kontynuować zapisywanie i przeglądanie plików PDF, ale niektóre funkcje są ograniczone. I oczywiście wersja Pro ze wszystkimi funkcjami w pełni dostępnymi w ramach niektórych subskrypcji.

Aby program Adobe działał płynnie i bez zakłóceń, zaleca się unikanie i wyłączanie automatycznych aktualizacji.

Narzędzie do podkreślania, dowiedz się, jak zmienić kolor podświetlenia w programie Adobe Acrobat

  • Otwórz wybrany dokument i zaznacz część tekstu, nie ma znaczenia, który z nich. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz „Nieruchomości”.
  • Wybierz kartę „Wyglądy” a następnie kliknij pole koloru. Możesz wybrać domyślny kolor lub kliknąć „inny color ”. Ta opcja przeniesie Cię do szerszego koła kolorów, możesz także zmienić intensywność, jeśli chcesz.
  • Śmiało „Zamknąć” aby zapisać zmiany i wyjść. Jeśli chcesz zawsze używać tego koloru, wybierz „Konwertuj właściwości domyślne”.

Inne narzędzia oferowane przez to oprogramowanie

Ponieważ jego celem jest lepsza kontrola nad Dokumenty PDF oczywiście oferuje więcej niż tylko zmianę koloru zakreślacza. Co więcej, masz narzędzia do pisania i czytania, możesz wstawiać teksty i obrazy oraz swój podpis cyfrowo. Aby mieć te narzędzia, zaleca się zaktualizowanie programu Adobe Acrobat do jego najnowszej wersji.

Możesz dołączyć certyfikaty, drukować, tworzyć formularze i porównywać dokumenty. Najlepsze jest to, że reprezentuje znacznie bardziej uporządkowany przepływ pracy.

Dzięki Adobe Acrobat nie będziesz musiał radzić sobie z irytującym zjawiskiem polegającym na tym, że teksty przesuwają się lub wychodzą z kwadratu. Poniżej zobaczysz listę niektórych głównych narzędzi, z których możesz skorzystać oprócz zmiany koloru zakreślacza.

Inne opcje edycji pliku PDF, które daje Adobe Acrobat, to porządkowanie dokumentu poprzez wstawianie, wyodrębnianie i usuwanie stron z niego.

Narzędzie do retuszu

Koncentruje się na edycji tekstu, ponieważ dzięki temu możesz eliminować lub modyfikować części, których nie chcesz. W menu narzędzi przejdź do opcji „Edycja zaawansowana”. W tej sekcji wybierz „Retuszuj tekst”

zielony zakreślacz

Aby zaznaczyć tekst, który chcesz edytować, zakryj żądane części zawsze naciśniętym przyciskiem myszy. Jeśli chcesz dodać tekst, po prostu kliknij w wybranym miejscu i napisz lub usuń w opcji „Kasować”.

Narzędzie do przycinania

Jest to całkiem przydatne, ponieważ w przeciwieństwie do innych nie usuwasz po prostu sekcji i to wszystko. W programie Adobe Acrobat można konsekwentnie dostosowywać wykonane wycięcia, ponieważ powierzchnia wycięcia jest ukryta, a nie całkowicie usunięta.

Możesz znaleźć to narzędzie pod adresem „Edycja zaawansowana” z menu narzędzi. Narysuj kwadrat na tym, co chcesz zachować, i dostosuj rozmiar. Możesz podać dokładne pomiary „Kontroler marży” lub całkowicie zmień rozmiar strony. Następnie po prostu kliknij „W porządku” do końca.

Kolejną zaletą tego programu jest możliwość zmiany formatu pliku, w tym przypadku możesz przekonwertować plik PDF na format XML.

dołącz do naszego kanału telegram