Skip to content

Jak utworzyć plik z efektem podwójnej ekspozycji w Photoshopie | Zobacz, jak to się robi

17 de lipiec de 2021

Utwórz plik z efektem podwójnej ekspozycji Jest to prosty proces, jeśli używamy Photoshopa jako narzędzia do edycji, jest to montaż, w którym zamierzamy użyć niektórych narzędzi kontrastowych i typowej superpozycji obrazu tego efektu, wykonując proces bardzo prostych kroków.

Tutaj nauczymy Cię tych kroków, a także jak kontrast obrazu który pozwala wygenerować efekt tak, jak chcesz. Wszystko to w prosty sposób, aby można było osiągnąć optymalizację wykorzystania Photoshopa do stworzenia efektu podwójnej ekspozycji.

Efektem, jaki generuje podwójna ekspozycja, jest nakładanie się jednego obrazu na drugi. Tak więc te dwa obrazy łączą się i generują jeden obraz z treścią z dwóch wspomnianych.

Jak w prosty sposób zrobić efekt „Podwójnej ekspozycji” w Photoshopie

Wśród najlepszych opcji edycji zdjęć mamy Photoshopa, program, który ma ogromną liczbę narzędzi, a jego użycie pomaga w edycji wielu zdjęć.

Dzięki Photoshopowi możesz generować wiele efektów do edycji zdjęć, doskonały układ zapewniany przez ten program pozwala nam dokonywać niesamowitych edycji w prosty sposób, ułatwiając to, co wydaje się trudne.

Przykładem tego jest efekt podwójnej ekspozycji, który na pierwszy rzut oka wydaje się skomplikowany jak nic, ale jest tak prosty i zabawny, że spodoba ci się, gdy spróbujesz to stworzyć lub zrobić.

Pierwszą rzeczą, którą musimy wziąć pod uwagę, są warunki, w jakich powinny być zdjęciaInnymi słowy, użyte zdjęcia muszą mieć określone cechy.

Jak powinieneś wiedzieć, ważne jest, abyś wybrał dwie fotografie, mogą być zrobione przez Ciebie lub zrobione z Internetu. Jeśli zamierzasz zrobić zdjęcie dla tego efektu, upewnij się, że ma zauważalny kontrast lub to, co nazywa się wysokim kontrastem.

Drugi musi mieć trochę ciemności w kolorach, domyślny kolor to czarny lub ciemnoniebieski; jednak możesz również użyć jednego z kilku mocnych kolorów.

Pierwsze zdjęcie będzie głównym zdjęciem, ponieważ to ono wniesie wkład kształt lub postać nowego obrazu. Ten pierwszy obraz będzie wymagał spacji. Z drugiej strony drugi obraz, który ma być skontrastowany, będzie działał jako ustawienie tekstury. Cóż, to ten, który wygeneruje zniekształcenie kolorów i superpozycję obu obrazów.

Na obrazach

Procedura nakładania treści wideo lub obrazów jest praktycznie taka sama. Przede wszystkim należy wykonać korekcję kontrastu i jasności, a więc na początku należy umieścić główny obraz w pliku Photoshopa. Po prawidłowym dopasowaniu powinieneś spróbować nadaj mu trochę więcej blasku.

Odbywa się to tak, aby nie było zbyt dużych zniekształceń ani różnic między tonami, które są ciemniejsze niż jasne. Potem należy to zrobić wybór tła, gdzie musisz być tak neutralny, jak to możliwe, jeśli chodzi o wybór koloru tła.

utwórz plik z efektem podwójnej ekspozycji

Musisz trochę poszukać narzędzia, które ma symbol magiczna różdżka i kliknij tło. Następnie niektóre niepotrzebne elementy są usuwane z obrazu bez obrazu przedstawiającego je. Na koniec powstanie niewielka warstwa, którą należy pomalować na jasny kolor.

W filmach

Po wykonaniu wszystkich powyższych wyjaśnień, musisz wprowadzić drugi obraz, o którym mowa. Jak wspomnieliśmy, będzie to wygeneruj teksturę utworzonego nowego obrazu, więc to ten, który będzie zawierał najbardziej żywą część obrazu.

Następnie przechodzimy do części będącej podstawą procedury tworzenia pliku z efektem podwójnej ekspozycji. Ta część jest maska ​​przycinająca co powoduje przycięcie drugiego obrazu. Drugi obraz nie powinien mieć praktycznie żadnych pustych obszarów, aby osiągnąć pożądany efekt.

Na koniec należy znaleźć odpowiednią formę podwójnej ekspozycji, czyli innymi słowy zespolenie obrazów. W tym celu musisz zrobić zmniejszenie krycia który ma drugą warstwę lub zdjęcie. Musisz znaleźć dokładny punkt, w którym ta dwójka staje się jednym, aby praca została ukończona. A potem, jeśli chcesz, możesz wprowadzić więcej poprawek, dodając kilka innych efektów.

Jak skontrastować obraz w Photoshopie, aby uzyskać lub stworzyć efekt podwójnej ekspozycji?

Główną cechą, jaką powinna mieć sylwetka, jest to, że tak jest jasny obraz tła, a to dlatego, że będziemy musieli skontrastować całą świetlistą zawartość, na ile to możliwe.

Ten obraz może być stworzony przez Ciebie za pomocą prostego zdjęcia z białym tłem dowolnej ściany w twoim domu; a kolejną rzeczą, która jest zalecana, jest użycie flaneli, która kryje się kolorem i intensywnością ściany lub tła, którego użyłeś.

Możesz jednak nawet stworzyć efekt podwójnej ekspozycji w Photoshopie, używając zdjęcia, na którym dana osoba nie ma ubrania na wierzchu.

Aby wygenerować dobry kontrast w obrazie, musisz przejść do narzędzia Krzywe na pasku narzędzi i zmodyfikować położenie tej krzywej o ile generowany jest kontrast.

Aby kontynuować tworzenie danego efektu, zalecamy nauczenie się korzystania z paska narzędzi programu Photoshop, aby proces był bardziej płynny i prosty. Wszystko to jest konieczne, jeśli chcesz zoptymalizuj swoją pracę w tym programie do edycji.

stworzyć podwójny efekt ekspozycji prosty samouczek photoshop photos

Co muszę zrobić, aby stworzyć efekt „Podwójnej ekspozycji” w Photoshopie?

Kiedy już masz warunki wymienione na Twoich zdjęciach, przystąpisz do usuwania koloru z kontrastowego zdjęcia, które zwykle jest zdjęciem osoby lub jego sylwetki.

Zasadniczo chodzi o umieszczenie go w czerni i bieli, usuwając jasność lub wszelkie odbicia, które nie są konieczne w naszym Efekt podwójnej ekspozycji.

Następnie sprowokujemy efekt prześwitywania lub przeźroczystości ubrania, a następnie wykorzystamy drugie zdjęcie lub obraz do wykorzystania.

W tym celu po prostu importujemy go do naszego arkusza roboczego, dostosowując go pod względem rozmiaru i lokalizacji, aby ustawić go tam, gdzie chcemy występuje efekt podwójnej ekspozycji.

Zalecaną rzeczą w tym kroku jest, aby drugi obraz był znacznie większy niż pierwszy, abyśmy później mogli bawić się jego lokalizacją i osiągnąć pożądany efekt.

Na koniec, połączmy obrazy, a do tego wybierzemy warstwę wcześniej utworzoną na obrazie 1 dla kontrastu, zmieniając ustawienia w trybie Vision.

Pozostało nam kliknąć opcję Ekran, a będziemy obserwować, jak obrazy są scalane, z poszanowaniem już ustalonych wskaźników kontrastu.

utwórz plik efektu podwójnej ekspozycji

Co można zrobić z efektem „podwójnej ekspozycji”?

Jedną z rzeczy, które można osiągnąć podczas tworzenia pliku z efektem podwójnej ekspozycji, są upiorne obrazy. Ponieważ możesz sprawić, że zawartość obrazu będzie wyglądać na całkowicie przezroczystą. Inną rzeczą jest to, że możesz zrobić załamane obrazy z innymi, aby wyglądało na to, że dwa obrazy odzwierciedlają się nawzajem.

Dzięki tej technice możesz udawać, że masz w głowie obraz wskazujący na refleksyjne obrazy myślowe. W ten sam sposób możesz dodać elementy znajdujące się na innym obrazie do tego, który chcesz opublikować. Stworzenie z kolei fantastycznego obrazu z elementami z obu stron.

Kilka wskazówek dotyczących „Podwójnej ekspozycji”

Ta metoda tworzenia obrazów jest przeznaczona dla tych, którzy nie mają dużego doświadczenia i chcą eksperymentować. Dlatego możesz dać uwolnij się od swojej kreatywności do tworzenia plików z efektem podwójnej ekspozycji. Jako zalecenia można powiedzieć, że pierwszy obraz musi zawierać cel, czyli osobę lub przedmiot, na którym ma być skupiony.

Te pierwsze zawsze dobrze wyglądają, gdy są nałożone na drugi obraz, który jest związany z naturą. Ponieważ dzięki tej kombinacji osiąga się świetny efekt wizualny. Główny bohater obrazu powinien być trochę ciemny, aby zauważalny był jego cień lub sylwetka.
Staraj się, aby obrazy nie były przeładowane zbyt wieloma kolorami lub informacjami, aby można było je połączyć bez zniekształceń. Bo jeśli jest odwrotnie, ilość kolorów utrudnia wyrównanie kolorów i faktur.