Skip to content

Jak otworzyć pliki obrazów PSD na moim komputerze z systemem Windows 10? -Adobe Photoshop

23 de marzec de 2022

Jeśli jesteś jednym z tych, którzy używają programu Adobe Photoshop, możesz chcieć wiedzieć, jak otworzyć plik PSD z komputera. Ponieważ każdy system operacyjny jest inny w przypadku komputerów z systemem operacyjnym Windows 10, mają różne sposoby otwierania plików PSD. Adobe Photoshop jest zwykle używany do otwierania tego typu plików, ale istnieją również programy, które umożliwiają otwieranie tych plików w systemie Windows 10.

Jakie są najlepsze programy do otwierania plików PSD w systemie Windows 10?

Chociaż pliki PSD są otwierane głównie w programie Adobe Photoshop. Możliwe jest również korzystanie z innych typów programów z komputera z systemem Windows 10. najlepsze programy do przeglądania plików PSD w systemie Windows 10. Oprócz programu Adobe Photoshop istnieją programy File Viewer Plus, Canva i CorelDraw.

Photoshop

Adobe Photoshop to obecnie jeden z najpopularniejszych programów do edycji grafiki. który jest używany do tworzyć obrazy rastrowe lub grafiki oparte na pikselach. Ponadto program Adobe Photoshop posiada wiele funkcji, narzędzi do rysowania, edycji i zaznaczania, które przydają się przy tworzeniu profesjonalnej grafiki.

Jest to najlepszy program, którego możesz użyć do otwierania plików PSD w systemie Windows 10, jest to program Adobe Photoshop. Powodem, dla którego jest to najlepsza opcja, jest to, że pliki PSD są domyślny format zapisywania danych Adobe Photoshop. Dlatego zawsze korzystanie z tego programu będzie najlepszą opcją.

FileViewerPlus

Jeśli nie masz Adobe Photoshop, możesz użyć innych programów do otwierania plików PSD w Windows 10. Najlepszą opcją, jaką bym miał w tym przypadku, jest użycie programu File Viewer Plus. Który to uniwersalna przeglądarka plików dla systemu Windows, który może otwierać i wyświetlać ponad 300 typów plików. Możliwe jest jednak, że w niektórych przypadkach program File Viewer Plus nie wyświetla natywnego widoku pliku w innych formatach.

mężczyzna używający programu Photoshop

Płótno

Płótno ACD to program do rysowania grafiki, który służy do tworzenia i edycji ilustracji. To narzędzie udostępnia obszar roboczy do rysowania, który można dostosować za pomocą dostępnych narzędzi.

w tym programie można otworzyć ponad 120 formatów plików, wśród których jest format PSD. Formaty plików PSD w programie można przeglądać, edytować i modyfikować. Wszelkie dokonane modyfikacje nie mogą zmienić rozmiaru ani jakości grafiki w pliku.

CorelDraw

CorelDraw to oprogramowanie graficzne, które zyskuje coraz większą popularność zarówno wśród doświadczonych, jak i niedoświadczonych grafików. Ten program jest jednym z najczęściej używanych do projektowania m.in. logo, ulotek.

Program CorelDraw umożliwia: otwierać pliki w innym formacie, takie jak pliki PSD. Ten typ pliku można edytować, modyfikować i konwertować do innych formatów. CorelDraw jest dostępny dla komputerów z systemem operacyjnym Windows 10.

Jak przekonwertować plik PSD na inny format obrazu?

Jeśli nie chcesz używać innych programów do otwierania pliku PSD, możesz również przekonwertować plik PSD na format obrazu. Jest wiele platformy internetowe, które umożliwiają konwersję plików szybko i łatwo. Najczęściej używane platformy internetowe do konwersji plików do innego formatu obrazu to iloveimg.com i online-convert.com. Obie platformy są bezpłatne i nie wymagają rejestracji, aby z nich korzystać.

otwórz plik Photoshopa

Korzystanie z „loveimg.com”

 1. Wejdź na platformę internetową iloveimg.
 2. Udaj się na górę i kliknij „Wszystkie narzędzia graficzne”.
 3. Wybierz opcję „Konwertuj obrazy do JPG”.
 4. Następnie musisz kliknąć typ pliku, który chcesz przekształcić, czy to PNG, GIF, TIF, PSD, SVG, WEBP, HEIC czy RAW.
 5. Kliknij przycisk „Wybierz obrazy”.
 6. Następnie otworzy się okno, w którym musisz zlokalizować i wybierz plik PSD, który chcesz przekonwertować do formatu obrazu.
 7. Po przesłaniu pliku na platformę musisz sprawdzić, czy jest to plik, który chcesz przekształcić w JPG.
 8. Następnie kliknij Przycisk „Konwertuj na JPG”.
 9. Na koniec kliknij przycisk „Pobierz przekonwertowane obrazy”.

Z „online-convert.com”

 1. Wejdź na internetową platformę konwersji online.
 2. Wybierz opcję „Konwertuj obraz”.
 3. Następnie wybierz opcję „Konwertuj na JPG”.
 4. Kliknij przycisk „Wybierz plik”, a następnie prześlij plik PSD na platformę.
 5. W ustawieniach opcji możesz zmienić rozmiar, który chcesz przypisać obrazowi.
 6. Po przesłaniu pliku na platformę, kliknij przycisk „Start”.
 7. Wreszcie musisz pobierz swój plik jpg. Aby to zrobić, kliknij przycisk „Pobierz”, a otworzy się okno, w którym musisz wybrać lokalizację, w której chcesz zapisać plik.

dołącz do naszego kanału telegram