Skip to content

Jak zmienić kolor paska zadań systemu Windows 10 – szybko i łatwo [Ejemplo]

13 de marzec de 2021

Windows 10 jest pokazany jako innowacyjny system operacyjny, radykalnie zmieniający swój wygląd. Może to być pożądana zmiana dla niektórych użytkowników, którzy lubią dostosowywanie, ale dla innych ból głowy. Dowiedz się jak zmienić kolor paska zadań Windows 10 szybko i łatwo.

Aby dostosować pulpit systemu Windows, nie jest konieczne instalowanie programów innych firm, ponieważ ma własne natywne narzędzia do modyfikowania wyglądu pulpitu, paska i menu zgodnie z naszymi upodobaniami. Chociaż niektóre aplikacje na to pozwalają modyfikacje bardziej szczegółowe, jak zmiana wyglądu pulpitu, podobnie jak w poprzednich wersjach.

Zmień kolor paska zadań systemu Windows 10

  • Kliknij przycisk Start systemu Windows i wybierz plik Ikona ustawień.
  • W ustawieniach systemu Windows wybierz Personalizacja i później Kolory.
  • Aby zmienić kolor paska zadań, wybierz opcje Start, pasek zadań i centrum aktywności; y Pasek tytułu i obramowanie okien.

Proszę wybrać kolor

W opcjach kolorystycznych możesz wybrać z dostępnej listy kolorów Windows. Możesz wybierać między Dostępnych 48 kolorów. Jeśli żaden z nich Cię nie przekonuje, zawsze możesz wybrać niestandardowy kolor z dość szerokiej gamy.

Opcje dostosowywania systemu Windows 10

Zmodyfikuj opcję Wysoki kontrast

W opcjach ustawień kolorów można również włączyć tryb wysokiego kontrastu. Ta opcja zezwala na aplikacje i teksty są lepiej widoczne przez kolory, których używa.

Aktywując go możesz wybrać tematz określonymi kolorami lub możesz osobno dostosować każdy element, taki jak tekst, tło, przyciski i hiperłącza.

Przełącz na okna o wysokim kontraście

Wybierz tryb jasny lub ciemny

Jest to szybki sposób modyfikowania wyglądu systemu Windows 10. Można go modyfikować z poziomu pliku Ustawienia / dostosowywanie systemu Windows w sekcji Kolory.

Dostępne opcje pola Wybierz kolor jasny, ciemny lub niestandardowy. Wybierając opcję Clear zmienia się cały wygląd systemu. w tym pasek zadań i okna aplikacji w jasnych odcieniach bieli i szarości.

Z drugiej strony, jeśli wybrana jest opcja Ciemny, czarne i ciemne kolory przeważają na pasku zadań, oknie uruchamiania systemu Windows i oknie aplikacji. Wadą korzystania z jednej z tych dwóch opcji jest to, że znacznie ogranicza ona opcje dostosowywania.

Jeśli jesteś jednym z tych, którzy wolą mieć jedno środowisko systemowe, opcja, która najbardziej Ci odpowiada, jest spersonalizowana. Tryb niestandardowy umożliwia osobną modyfikację domyślnego trybu koloru dla systemu Windows i trybu koloru dla aplikacji.

Więcej ustawień paska zadań

Oprócz konfigurowania koloru paska zadań można wprowadzić inne modyfikacje w ustawieniach systemu Windows 10.

  • Zmienić lokalizacja paska zadań i umieść go u góry, po prawej lub lewej stronie pulpitu.
  • Połącz przyciski na pasku zadań. Zdecyduj się na użycie klasycznego stylu XP, w którym wyświetlane są etykiety aplikacji, lub po prostu użyj zgrupowanych ikon.
  • Zmień ikony na pasku zadań. Umieść je małe lub włączać i wyłączać ikony pojawiające się na pasku zadań.
  • Wybierz ikony, które mają być wyświetlane na pasku zadań. Mogą to być domyślne ikony aplikacji z programu Windows lub inne zainstalowane.
  • Automatycznie ukrywa pasek zadań w trybie pulpitu lub w trybie tabletu.
  • Jeśli masz wiele ekranów, możesz modyfikować paski zadań każdego z nich. Wybierz, aby pokazać lub ukryć i wyświetlaj etykiety aplikacji.

dołącz do naszego kanału telegram