Skip to content

Jak zmienić czas uśpienia lub uśpienia ekranu w systemie Windows

25 de luty de 2021

Dzisiaj zobaczymy jak zmienić czas uśpienia lub wyłączenia ekranu w systemie Windows. System operacyjny Microsoft ma kilka opcji, dzięki czemu można skonfigurować nie tylko to, ale także ilość mocy, jakiej komputer potrzebuje do pracy.

Możesz edytować czas uśpienia, zamknięcie lub kiedy dyski twarde zostaną wyłączone. Ty też możesz zdecydować ile energii ma zużywać komputer. Tak czy inaczej, zobaczymy to wszystko szczegółowo nieco dalej w tym prostym samouczku krok po kroku.

Jak zmienić czas uśpienia i wyłączenia ekranu w systemie Windows

  • Musimy tylko nacisnąć „Początek„A potem napisz”Energia”. Opcja „Edytuj plan zasilaniaNaciśnij enter.
  • Gdy znajdziesz się w opcjach zasilania. Możesz wybrać, jak często ekran ma się wyłączać, możesz wybrać od 1 minuty do 5 godzin lub nigdy bezpośrednio.
  • Możesz także wybrać, jak często zawieszać sprzęt, gdy nie jest używany, możemy również wybrać od 1 minuty do 5 godzin lub nigdy.
  • Jeśli chcesz bardziej szczegółowo skonfigurować różne opcje energii, możesz nacisnąć przycisk „Zmień zaawansowane ustawienia zasilania”.
  • Otworzy się nowe okno z wieloma opcjami do skonfigurowania.
  • Wśród wszystkich tych opcji znajdujemy możliwość zapłacenia za dysk twardy po X minutach, możemy skonfigurować żądaną kwotę. Mamy również opcje okładki, to jest dla laptopów.
  • Jeśli chcesz, aby przy opuszczaniu pokrywy sprzęt nie zawieszał się ani nie wyłączał, możesz to zrobić. Nawet ustawienie przycisku zamykania komputera na wstrzymanie zamiast wyłączania. W ten sposób jedynym sposobem na wyłączenie systemu Windows byłoby skorzystanie z jego opcji.

Zmień czas uśpienia lub wyłączenia w systemie Windows

Z tych samych opcji możesz skonfigurować minimalny i maksymalny stan procesora. Możesz nawet zmodyfikować politykę chłodzenia systemu, co jest dobrą opcją, jeśli nie używasz komputera do programów lub zadań, które są zbyt wymagające.Możesz skonfigurować „Pasywne”, aby oszczędzać jak najwięcej energii.

Jeśli na górnym pasku klikniesz „Opcje energii„Będziesz mógł zobaczyć wszystkie plany energetyczne, które są już skonfigurowane. Zazwyczaj zespoły są domyślnie dostarczane z planem „ZrównoważonyKtóry w większości przypadków jest najlepszy.

stos tła ikony systemu Windows

Ten plan wykorzystuje energię i zasoby niezbędne do optymalnego wykonania zadania, które wykonujesz. Im więcej wykonywanych czynności lub programów intensywnie korzystających z zasobów, tym więcej energii zużywa komputer zarówno na procesor, jak i na chłodzenie.

Z drugiej strony, jeśli nie wymagasz zbyt wiele od swojego komputera, sprzęt zostanie ograniczony do minimum. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić jak najwięcej energii i nie przekroczyć określonego limitu w dowolnym momencie, możesz wybrać opcję „Podgrzewacz”, Co zawsze obniża wydajność sprzętu w celu oszczędzania energii, co przekłada się na lepszą żywotność baterii.

Jeśli czytasz, przeglądasz, edytujesz w programie Word lub Excel i korzystasz z laptopa, plan ekonomizera jest najlepszy, ponieważ te zadania nie wymagają zbyt dużej mocy i wydłużają żywotność baterii laptopa.

Inny plan, jaki mamy, to „Wysoka wydajność„Tutaj sprzęt wykorzystuje swoją maksymalną moc, aby zapewnić możliwie najwyższą wydajność. Należy pamiętać, że robi się dość gorąco i zużywa dużo energii, ponieważ skupi się na wydajności, pomijając wszystko.