Skip to content

Jak zmapować dysk sieciowy w systemie Windows? – W prosty sposób

9 de październik de 2021

Możliwości, jakie dało wprowadzenie komputerów do powszechnego użytku ludzi na całym świecie, sprawiły, że mieliśmy dostęp do nowych technologii i nowe opcje automatyzacji pracy lub codziennych czynności życiowych bez konieczności posiadania eksperta do obsługi skomplikowanego sprzętu dla nas.

Jedną z największych zalet do podkreślenia w tym zakresie jest możliwość: połącz dowolne urządzenie umożliwiając swobodną interakcję między komputerami, urządzeniami mobilnymi lub tabletami w celu udostępniania dowolnego rodzaju informacji, co zwykle odbywa się za pośrednictwem połączenia Wi-Fi.

Najbardziej znana metoda jest stosowana do komputerów mapując system operacyjny w sieci, które mają wspólne oba komputery, z którymi mogą swobodnie udostępniać dowolny typ plików za pośrednictwem folderów globalnych.

Jakie znaczenie ma wersja systemu Windows, w której muszę wykonać mapowanie?

Podczas mapowania ważne jest, aby to podkreślić będzie to zależeć wyłącznie od naszej sieci Wi-Fi, wydane przez nasze urządzenie marki, która nam się podoba, są one coraz częściej odnawiane zaktualizowanymi wersjami, które czynią je niekompatybilnymi z przestarzałymi wersjami systemów operacyjnych.

Tak może być w przypadku Windowsa, znanego jako jeden z powszechnie używanych, który obecnie zapewnia wsparcie tylko dla wersji Windows 8 i Windows 10, wersji z licznymi opcjami dostosowywania, w których możliwe jest przeprowadzenie takiego mapowania.

Co muszę wiedzieć przed wykonaniem mapowania sieci w systemie Windows?

Jeśli chcemy wykonać mapowanie na naszych komputerach, musimy pamiętać, że są pewne warunki, które muszą być spełnione i musimy sprawdzić w naszym systemie operacyjnym, ponieważ w przeciwnym razie prawdopodobieństwo pojawienia się błędów lub nie jest możliwe skuteczne zakończenie procesu.

Zidentyfikuj adres IP routera

Najważniejsze jest, aby znać adres IP, z którym jesteśmy połączeni, gdzie predefiniowane adresy dla routerów to zwykle 192.168.1.1.

W przypadku, gdy jesteśmy połączeni z a Sieciowa pamięć masowa (NAS) Będziemy musieli określić adres IP urządzenia, które podłączyliśmy do tej sieci, ale jego domyślny adres to zwykle 192.168.1.77.

Sprawdź, czy masz połączenie z główną siecią

Tak jak ważna jest znajomość adresu IP sieci, do której jesteśmy połączeni, potrzebujemy również upewnić się, że jesteśmy połączeni z siecią, w której znajdują się wszystkie urządzenia za pomocą którego wykonamy mapowanie, w przeciwnym razie nie będzie możliwe udostępnianie informacji.

Jakie są metody podłączenia dysku sieciowego w systemie Windows 8 i 10?

Podobnie jak w procesie lub konfiguracji w naszym systemie operacyjnym, mamy więcej niż jeden sposób na uzyskanie pożądanych rezultatów, a w tym artykule opisujemy różne sposoby ich osiągnięcia:

metody podłączenia dysku sieciowego w systemie Windows

Korzystanie z Windows CMD

W przypadku realizacji procesu za pomocą poleceń będzie to proces szybki, wystarczy nam skorzystać z poniższego kodu w Windows CMD, do którego możemy dostęp z paska zadań:

  • Wykorzystanie netto Z: serwer użytkownik / trwały: tak

Gdzie serwer reprezentuje nazwę, którą nadamy naszemu serwerowi i użytkownikowi nazwę, którą posiada partycję naszego dysku, która zostanie zmapowana.

Z ikony komputera

Jeśli chcemy wykonać proces bez użycia kodu Będziemy musieli wykonać tylko następujące i bardzo proste kroki:

  • Przechodzimy do ikony Komputer lub Mój komputer, klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcję mapowania dysku sieciowego, pojawi się okno, w którym będziemy musieli wpisać adres IP routera.
  • Następnie klikamy Przeglądaj i dwukrotnie klikamy adres naszego routera.
  • Zajmiemy się później wybierz nazwę urządzenia pamięci USB a my klikniemy „OK”. Podczas logowania zaznaczymy pole ponownego połączenia i klikniemy Zakończ

podłącz dysk sieciowy w systemie Windows z mojego komputera

Jak długo trwa konfiguracja sieci dla tego systemu?

Dobrą rzeczą w tym procesie jest to, że odbywa się w kilka minut, więc nie trzeba się martwić o długie oczekiwanie na konfigurację.

Dlaczego dysk sieciowy nie może połączyć się w systemie Microsoft Windows?

Głównym powodem, dla którego nie możesz połączyć się z siecią, może być to, że jesteśmy już połączeni z jednym lub źle wprowadziliśmy dane, w przypadku wcześniejszego połączenia z jednym, wystarczy przejść do ikony mojego komputera, zrób Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję rozłączenia. W przypadku jakichkolwiek problemów, które mogą się pojawić, skontaktuj się z pomocą techniczną firmy Microsoft dla systemu Windows.