Skip to content

Jak złożyć dobry komputer lub komputer osobno i skonfigurować go od 0? – Krok po kroku (przykład)

29 de styczeń de 2021

Następnie, Pokażemy Ci, jak złożyć dobry komputer lub PC z części i skonfigurować go od 0. Aby w uporządkowany sposób wyjaśnić cały proces, podzielimy ten artykuł na części.

Jak złożyć dobry komputer lub PC z części od 0

Pierwszą rzeczą jest posiadanie wszystkich plików komponenty i narzędzia czego zamierzasz użyć. Potrzebne będą następujące narzędzia:

  • Śrubokręt krzyżowy.
  • Nożyce.
  • Pinceta.

Wybierz dodatkowe komponenty, które zintegrują Twój komputer. Będzie to zależeć od tego, jak będziesz go używać; na przykład, jeśli chcesz połączyć się z Internetem bezprzewodowo, musisz zainstalować kartę sieciową. Jednak podstawowe elementy składające się na każdy komputer to:

  • Szafka lub podwozie.
  • Płyta główna lub płyta główna.
  • Edytor.
  • Rozpraszacz ciepła.
  • Baran.
  • HDD.
  • Zasilacz.

Montaż płyty głównej lub płyty głównej

Aby manipulować komponentami, zalecamy użycie bransoletki antystatycznej, ponieważ może to zrobić każde wyładowanie tego typu nieodwracalne uszkodzenie jakiś składnik. Pierwszym krokiem jest praca na płycie głównej i bardzo ważne jest, aby wybrać najlepszy typ płyty głównej dla swojego komputera. Aby to zrobić, umieść go na nieprzewodzącej powierzchni.

W centralnej części płyty głównej znajduje się kwadratowa ramka. Idzie procesor. Aby go zainstalować, usuń opakowanie, które go chroni i trzymaj go za krawędzie, nie dotykając żadnego z kołków ani styków. Procesor i płyta główna mają znak w jednym z rogów, który wskazuje pozycję, w której się znajduje. Aby poprawnie zainstalować, będziesz musiał je dopasować. Zdejmij zatrzask z płyty, ustaw procesor i zabezpiecz go ponownie.

Następnie, podłącz pamięci RAM w odpowiednich miejscach. Zapoznaj się z instrukcją obsługi swojej karty, aby upewnić się, że podłączasz je w sposób zapewniający największą wydajność, biorąc pod uwagę, że możesz później zmienić moduły z pamięci RAM na komputer. Podnieś zamki i popchnij je, aż usłyszysz kliknięcie. Upewnij się, że płyta jest kompatybilna z pamięcią RAM. Na przykład pamięć RAM DDR3 nie pasuje do złącza typu DDR4, ale DDR3.

Następnie odkręć śruby, które będą trzymały radiator. Nałóż pastę termiczną na wierzch procesora (w ilości przypominającej ziarno ryżu).

Następnie zamocuj radiator śrubami; ściśnij je równomiernie, tworząc X i bez użycia dużej siły, gdy przestaną się obracać. Na koniec podłącz ten komponent do płytki w gnieździe oznaczonym jako WENTYLATOR PROCESORA.

Obudowa lub zespół obudowy

Najpierw umieść płytkę ochronną, którą płyta główna pochodziła z fabryki. Montaż wciskany od wewnątrz na zewnątrz.

Następny krok zainstaluje płytę główną w szafce. Aby to zrobić, połóż go na płaskiej powierzchni i dopasuj porty do płytki ochronnej. Jeśli obudowa ma kołki do pozycjonowania karty, wystarczy ją położyć na nich i ostrożnie przykręcić.

Zamontuj obudowę do komputera

Jeśli tak się nie stanie, należy zainstalować kołki lub podwójne śruby. Zwróć uwagę na układ płyty i obudowy i przykręć ją do obudowy.

Nadszedł czas, aby umieścić źródło zasilania. Należy go ustawić w taki sposób, aby wentylator był skierowany na zewnątrz aby wydostać się z ciepła. Ten krok jest bardzo ważny, ponieważ jeśli zrobisz to źle, możesz później zainstalować dodatkowy wentylator na swoim komputerze. Wkręć go prawidłowo, aby się nie poruszał.

Na koniec musisz zainstalować wentylatory, które zapewnia obudowa. Mają strzałkę wskazującą kierunek strumienia powietrza. Mogą tam wpuszczać zimne powietrze lub wyciągać ciepłe powietrze.

Połączenie wszystkich części sprzętowych

Nadszedł czas połączyć wszystkie komponenty. Pierwszą rzeczą jest podłączenie wskaźników stanu (tych, które wskazują, że komputer jest włączony, a dysk twardy działa). Aby to zrobić, postępuj zgodnie z instrukcjami w instrukcji płyty głównej i podłącz wszystkie odpowiednie wtyczki w sekcji Panel F..

Następnie podłącz porty USB, co umożliwi połączenia z przodu. Następnie podłącz odpowiedni kabel do gniazda F Audio. Teraz czas na podłączenie wentylatorów. Możesz to zrobić w dowolnym łączniku oznaczonym jako Wentylator CYS. Następnie podłącz dyski twarde (mechaniczne lub sztywne) i przykręć je do obudowy.

Na koniec wykonaj wszystkie odpowiednie połączenia ze źródłem zasilania i połącz dyski twarde z płytą główną za pomocą kabli SATA.

Na końcu, zamów kable najlepiej jak to możliwe. W ten sposób, jeśli wprowadzisz jakiekolwiek inne zmiany w przyszłości, możesz to zrobić wygodnie.

dołącz do naszego kanału telegram