Skip to content

Jak zlokalizować lub znaleźć zgubioną lub skradzioną Sony Xperia Mobile za pomocą konta Google

10 de Listopad de 2021

Ilekroć o tym rozmawiamy Urządzenia mobilne z systemem Android, zwykle mówimy, że niektóre firmy, które sprzedają najwięcej terminali w tym systemie operacyjnym, to: Samsung, LG czy Sony. I właśnie w tym artykule chcieliśmy całkowicie zatrzymać się na ostatniej z nich trzech.

Chodzi o to, że wśród wszystkich słynnych japońskich terminali można powiedzieć, że należące do rodzina Sony Xperia jest najbardziej rozpoznawalna. Wynika to z faktu, że posiadają szereg detali technicznych, które dodają im wiele wartości i zdecydowanie zwiększają ich popyt na rynku.

To z tego powodu nauczymy Cię kolejnego z tych samouczków, idealne, abyś mógł je w pełni wykorzystać.

Do tego weźmiemy sytuację, która choć niezbyt przyjemna, może przydarzyć się każdemu i to jest tęsknimy za naszą Sony Xperiąalbo co gorsza, że ​​nam to kradną.

Modele Sony Xperia, które możemy znaleźć

Jest bardzo prawdopodobne, że w takim przypadku jesteś bardzo zainteresowany próbą odzyskania telefonu komórkowego Sony Xperia i pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić by móc to odzyskać będzie w stanie go zlokalizować. Tutaj postaramy się udzielić Ci wszelkich informacji, które mogą Ci w tym pomóc.

W ten sam sposób powinieneś rozważyć, że jest to samouczek, który działa na większości Sony Xperia.

Wcześniej, a ponieważ wiemy, że wielu naszych obserwujących prawdopodobnie nas o to zapyta, ważne jest, aby wyjaśnić dla których terminali działa ten samouczek.

Do teraz, został przetestowany bez problemów na wszystkich poniższych elementachwięc nie wykluczaj ich: Sony Tablet P i S, Sony Xperia A, A2, A4, Acro, Arc, AX, C, C3, C4, C5, E, E1, E3, E4, Go, GX, Ion , J , J1, L, M, M2, M4, M5, Miro, Neo, Neo L, NX, P, Pro, Xperia Play, Ray, S, SL, Sola, SP, SX, T, T2, T3, Typ , TX , U, UL, V, VL, X8, X10, X, XA, Z, Z1, Z2, Z3, Z4, Z5, ZL, ZL2, ZR i Xperia Tablet Z.

Jak zlokalizować zgubioną lub skradzioną Sony Xperia?

Jak powiedzieliśmy wcześniej, mówimy o samouczku, który działa na wielu obecnych urządzeniach Sony Xperia. Nie możemy jednak stracić z oczu nie działa na innych terminalach z Androidem.

W tych przypadkach, dość specyficznych, powinieneś szukać dużo bardziej konkretnych rozwiązań, zgodnie z charakterystyką telefonu komórkowego, który Cię interesuje i nie wchodzi na listę, którą już wskazaliśmy.

Wracając do Sony Xperia, musimy podkreślić, że niezbędne narzędzie jest pobierane bezpośrednio z Centrum aktualizacji Sony. Chociaż możliwe jest, że nie dotarła jeszcze do niektórych krajów z powodów, na które nie mamy wpływu.

Następnie zaczniemy od przejścia do Ustawień, O telefonie, Aktualizacja oprogramowania, Nowe aplikacje, My Xperia i zobaczymy, że wśród różnych opcji jest jedna z ikoną instalacji.

Rozróżniając go musimy na niego kliknąć, a szybko zobaczymy to po instalacji ta ikona pojawia się na urządzeniu Sony.

Po pobraniu i zainstalowaniu musimy aktywować nową funkcję, i aby to zrobić, musimy przejść do Ustawień, Xperia, My Xperia i Aktywuj, coś, co powinieneś być w stanie opracować bez problemów.

Gdy już aktywujemy tę niezbędną aplikację, musimy wykonać kolejny krok przejdzie do My Xperia w sieci, strona internetowa, którą zdecydujesz się użyć do jej pobrania, jest decyzją osobistą, ponieważ z dowolnej wyszukiwarki możemy zlokalizować tę aplikację na platformie Google.

Kiedy tam wejdziesz, musisz zalogować się do Google, z posiadanym kontem identyfikującym smartfon. Tam na ekranie pojawi się kilka instrukcji. Co pozwoli nam szybko aktywować My Xperia na naszym telefonie.

Ciekawą rzeczą w tej funkcji lub narzędziu, której Cię nauczyliśmy, jest to, że pozwoli nam na trwałe zablokowanie urządzenia, znanym tylko nam czterocyfrowym kodem PIN.

znajdź swój skradziony Sony Xperia

Możliwe jest nawet usunięcie wszystkich plików z urządzenia, zdalnie z opcji Usuń.

Jest to mechanizm podobny do tego, który można znaleźć w wielu najnowszych urządzeniach iPhone, i dlatego docenia się, że niektórzy producenci Androida działają również przeciwko odsprzedaży zgubionych lub skradzionych telefonów komórkowych.

Czy udało Ci się zlokalizować swoją Sony Xperia za pomocą tej sztuczki?