Skip to content

Ostateczne rozwiązanie błędu „Nawiąż komunikację z serwerami Google”

14 de marzec de 2023

Problemem, który może wielokrotnie dotykać użytkowników, jest przerażająca wiadomość „Nie można nawiązać niezawodnego połączenia z serwerem”. Kiedy tak się dzieje, Android nie pozwala nam połączyć się ze Sklepem Google Play. Z tego powodu wiele zalet inteligentnego telefonu komórkowego jest zawieszonych, ponieważ nie można uzyskać dostępu do serwerów Google.

Przy innej okazji na pewno dostałeś piękną wiadomość, która mówi coś podobnego do „Nie można nawiązać bezpiecznego połączenia transmisji danych z serwerem”. Niektóre telefony z Androidem mogą mieć ten problem, a jeśli ci się to przydarzyło lub przydarzyło ci się i chcesz wiedzieć, jak to naprawić, w tym artykule powiemy ci, jakie kroki musisz wykonać, aby list, aby nie musieć ponownie przeżywać tego dramatu.

Należy wspomnieć, że rozwiązanie tego problemu nie zawsze jest takie samo. Niektóre rozwiązania nie działają ze wszystkimi telefonami komórkowymi. Dlatego mówimy ci o różnych metodach, abyś mógł skorzystać z tej, która w końcu ci na to pozwala połącz telefon komórkowy z serwerami Google.

W ten sam sposób może być konieczne wykonanie dodatkowej procedury do tej. Jest to dość proste w porównaniu z alternatywami, które pokażemy poniżej. Ale jeśli to zrobisz, będziesz w stanie poprawnie skonfigurować Sklep Google Play i rozwiązać wiele problemów, które generuje.

Jak rozwiązać problem z komunikacją z Google?

W przeciwieństwie do tego, co mówią niektórzy, dostęp do konta root nie jest wymagany do rozwiązania tego problemu. W zależności od przyczyny problemu istnieją alternatywy, aby go naprawić. Najlepszym sposobem na bezproblemowe połączenie jest wypróbowanie różnych alternatyw, aż znajdziesz przyczynę awarii.

Być może niedawno zainstalowałeś nową pamięć ROM, a przy braku niektórych dodatków plik połączenie z serwerami Google. Spróbuj pobrać plik .apk z usług Google Play. W wielu przypadkach to pobranie natychmiast rozwiązuje problem.

Innym bardzo powtarzającym się powodem tego typu błędu jest stosowanie przestarzałych technologii bezpieczeństwa. Niektóre aplikacje i narzędzia na Androida nie korzystają z nowoczesnych standardów bezpieczeństwa. Może to powodować konflikty z systemem operacyjnym. Rozwiązaniem w takich przypadkach jest dostęp do konta Google Play z komputera i zapewnienie dostępu do niektórych aplikacji za pomocą tego łącza. Po wybraniu opcji aktywacji spróbuj ponownie uzyskać do niej dostęp za pomocą telefonu komórkowego.

Rozwiązania, które możesz wdrożyć, aby ustanowić bezpieczne połączenie Google

Może się zdarzyć i to częściej niż myślisz. Przyczyn może być kilka, być może nie masz dobrego sygnału danych mobilnych, karta SIM działa źle, Wi-Fi jest odcięte itp. chociaż czasami takie problemy są zwykle rozwiązywane za pomocą niezwykle prostych rozwiązań. Tutaj pokazujemy, jak rozwiązać i naprawić niektóre problemy, które może powodować Twoje urządzenie z Androidem.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to jeśli korzystasz z komórkowej transmisji danych, spróbuj sprawdzić, czy możesz zrobić coś innego, co wymaga Internetu, być może coś związanego z Google, na przykład sprawdzenie Gmaila itp. Jeśli to działa, uruchom ponownie telefon komórkowy. Podobnie byłoby idealnie, gdybyś zmienił połączenie. Jeśli masz dostępne Wi-Fi, spróbuj zmienić, jeśli korzystasz z Wi-Fi, zrób to odwrotnie, przełącz się na mobilną transmisję danych i uruchom ponownie urządzenie.

Data jest ważna w telefonach z Androidem. Chociaż może ci się to wydawać głupie, musisz poprawnie wprowadzić datę, aby uniknąć tego rodzaju problemów, a nawet problemów z WhatsApp. Sprawdź więc, czy wszystko jest w porządku.

Z drugiej strony, jeśli przypadkowo na twoim urządzeniu mobilnym pojawi się komunikat „Błąd 24 podczas instalacji WhatsApp”, jest wysoce prawdopodobne, że musisz znaleźć rozwiązanie, które omówiliśmy w tym artykule.

Inną rzeczą, którą możesz zrobić, to usuń dane i pamięć podręczną aplikacji Google. Coś, co działa w przypadku wielu aplikacji. Na przykład, gdy Facebook nie wyświetla zdjęć lub działa źle, czyścisz pamięć podręczną lub dane, logujesz się ponownie i „Święte lekarstwo” wszystko działa jak zawsze i tak, jak powinno. Robisz to w Ustawienia> Aplikacje i wybierając aplikacje Google, a następnie wyczyść dane lub pamięć podręczną lub wszystko, jak chcesz.

Jeśli jesteś użytkownikiem root

Dla tych, którzy mają Superużytkownikpowinni pobrać Aplikacja Root Explorer ze Sklepu Play a następnie musisz go otworzyć, aby wybrać powyżej „zamontuj r / w jako r / o”. Teraz kliknij „Plik Etc”, a będziesz musiał otworzyć „Plik hosta”, wyszukaj adres IP i umieść przed nim symbol # i to wszystko.

W moim przypadku, przy pierwszych opcjach, które ci podałem, aby usunąć dane lub zmienić połączenie, zostało to rozwiązane bez zbyt wielu problemów. Testuj od najprostszego do najbardziej złożonego.

Te dwa rozwiązania to te, które zwykle rozwiązują problem irytującego „Nie można nawiązać niezawodnego połączenia z serwerem”. Jeśli nadal nie możesz się zalogować, skontaktuj się z nami za pośrednictwem wiadomości i daj nam znać, czy jesteś użytkownikiem root i jakie zmiany ostatnio wprowadziłeś w telefonie, aby sprawdzić, czy możemy wykryć, kiedy zaczął się problem, dlaczego i jak go rozwiązać To.

dołącz do naszego kanału telegram