Skip to content

Jak zawsze oglądać filmy na Facebooku w jakości HD? – Aktywuj opcję

10 de Listopad de 2021

Platformy mediów społecznościowych, które oferują treści audiowizualne, stają się coraz bardziej popularne i odnoszą sukcesy. I na szczęście Facebook nie jest daleko w tyle, z sekcją o nazwie Facebook Watch. W tej przestrzeni możesz oglądać różne filmy przesłane przez użytkowników i które można udostępniać nawet w innych sieciach społecznościowych.

Ta sekcja okazuje się dużą zaletą dla użytkowników, ponieważ oferuje sekcję rozrywki poprzez treści przesyłane przez inne profile i strony, nawet z możliwością oglądania filmów w grupie znajomych.

Facebook Watch, jak każda przestrzeń na platformie, ma różne konfiguracje i ustawienia, aby zapewnić lepsze wrażenia użytkownika. Wśród opcji w filmach jest zmiana jakości i rozdzielczości. Poniższy artykuł w pełni omówi ten temat i wyjaśni, jak działa to ustawienie.

Jaka jest automatyczna jakość oglądania filmów z Facebook Watch?

Filmy na platformie domyślnie mieć standardową lub automatyczną jakość obrazu. Może się to różnić w zależności od szybkości Internetu, którą ma dana osoba, czy korzysta z danych mobilnych lub czy jest podłączony do sieci Wi-Fi. Obraz wideo może więc wyglądać na rozmazany, jeśli internet nie jest zbyt dobry.

Czy istnieje sposób na poprawę jakości rozmytych filmów?

Dla wygody użytkownika Facebook automatycznie włącza jakość wideo, dzięki czemu filmy mogą być odtwarzane szybko niezależnie od szybkości internetu, więc w różnych sytuacjach może to mieć wpływ na jakość wideo. Jednak ten aspekt można poprawić za pomocą ustawień Facebooka.

Gdzie ustawić domyślną jakość filmów?

Aby uzyskać wydajną rozdzielczość wideo, procedura jest bardzo prosta i Nie wiąże się z uczestnictwem strony trzeciej ani aplikacji o nią. Istnieje nawet możliwość cofnięcia tego ustawienia i przywrócenia poprzedniej jakości wideo. Aby znaleźć tę konfigurację, musisz wykonać następujące kroki:

  • Zaloguj się do sieci społecznościowej Facebook.
  • Przejdź do ikony strzałki w prawym górnym rogu.
  • Iść do ’ustawienia i prywatność„.
  • Kliknij „ustawienia”.
  • Wśród opcji menu po lewej stronie kliknij ostatnią opcję o nazwie „wideo”.
  • W sekcji „domyślna jakość wideo” wybierz link, a pojawią się opcje.
  • Wybierz między „domyślnym”, „tylko SD” lub „HD (Jeśli możliwe)”.

Po wykonaniu opisanych powyżej kroków, filmy w sekcji Facebook Watch będą automatycznie odtwarzane w jakości HD (w przypadku, gdy film ma tę jakość). Podobnie należy zauważyć, że Ta procedura jest przeprowadzana za pośrednictwem strony internetowej Facebook na PC.

Jeśli wybraną opcją było odtwarzanie filmów w jakości HD, zostaną one załadowane w wysokiej rozdzielczości, pokazując czysty i ostry obraz treści wyświetlanych na ekranie. Istnieje możliwość, że ładowanie wideo może chwilę potrwać, ponieważ jakość wideo gwarantuje korzystanie ze stabilnego Internetu.

ekrany laptopów i telefonów komórkowych z filmem na Facebooku

Czy możesz zmusić urządzenie do załadowania wideo w wyższej jakości?

Z drugiej strony istnieje inny sposób na wymuszenie jakości filmów na Facebooku: bezpośrednio z odtwarzacza wideo chcesz zobaczyć. W tym celu musisz przejść do wideo i kliknąć ikonę w kształcie koła zębatego, gdzie będzie opcja aktywacji lub dezaktywacji napisów, a także opcja odtwarzania wideo w jakości HD.

Co możesz zrobić, aby poprawić widoczność filmu, który nie ma opcji HD?

Z pewną częstotliwością wiele filmów, które są przesyłane na platformę, jest przesyłanych w średniej jakości, aby umożliwić szybkie ładowanie podczas przesyłania, a także umożliwić płynniejsze odtwarzanie. W tym przypadku, opcja oglądania wideo w jakości HD nie jest możliwa.

Najwygodniej jest więc przejść do ustawień wideo i w opcjach jakości umieścić „Tylko SD”, dzięki czemu filmy mogą być odtwarzane w standardowej jakości.