Skip to content

Jak zaszyfrować lub zaszyfrować pliki i foldery przesłane do Dropbox

30 de maj de 2022

Jeśli myślisz o rozpoczęciu korzystania z Dropbox, ale nie masz pewności co do jego bezpieczeństwa, prawdopodobnie zastanawiasz się, czy Twoje pliki można zaszyfrować.

Odpowiedź brzmi tak, Dropbox już je domyślnie szyfruje, ale jeśli chcesz dodać dodatkową warstwę zabezpieczeń, istnieje kilka narzędzi, które to umożliwiają. W ten sposób możesz spać spokojniej, wiedząc, że Twoje pliki są w chmurze, ale są bardzo bezpieczne. Więc wtedy zobaczysz jak można zaszyfrować pliki w Dropbox.

Większość dostawców usług przechowywania w chmurze ma klucz szyfrowania w imieniu użytkownikaco wymaga od niego ślepego zaufania, że ​​firma nie nadużyje dostępu do ich plików, nie zgubi klucza przed hakerami ani nie przekaże go szpiegującym władzom rządowym.

Ponadto każdy, kto ma fizyczny dostęp do telefonu lub laptopa, może łatwo uzyskać dostęp do plików w chmurze. Dlatego zaleca się, aby zawsze rób to, jeśli uda Ci się zainstalować Dropbox na wszystkich swoich urządzeniach. zachowaj klucz bezpieczeństwa tak, że tylko Ty masz dostęp.

Jeśli prywatność danych jest dla Ciebie głównym problemem, ale nie chcesz płacić za droższy plan przechowywania lub tworzenia kopii zapasowych, mamy alternatywne rozwiązanie. Różne aplikacje umożliwiają szyfrowanie danych przed przesłaniem ich do chmury, upewniając się, że tylko Ty możesz odszyfrować swoje pliki.

Jak szyfrować pliki w Dropbox?

Zobaczysz wtedy listę aplikacje szyfrujące, których możesz używać w Dropbox. Musisz tylko znaleźć ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, ale zawsze pamiętaj, że jeśli kiedykolwiek zgubisz swój prywatny klucz szyfrowania, jest bardzo mało prawdopodobne, że będziesz w stanie odzyskać usunięte pliki w Dropbox.

nZaszyfrowana chmura

Przenieś folder Dropbox i inne obsługiwane foldery dostawcy chmury do folderu nCrypted Cloud. Domyślnie nie szyfruje wszystkiego, ponieważ musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy pliki w tych folderach, aby je zaszyfrować i odszyfrować. Niebieska ikona kłódki obok ikony pliku lub folderu wskazuje, że została ona ustawiona jako prywatna i jest teraz zaszyfrowana przy użyciu zwykłego 256-bitowego standardu AES.

BoxCryptor

Pułapki bezpieczeństwa Dropbox sprawiają, że niektórzy użytkownicy niechętnie przechowują pliki, zwłaszcza poufne dokumenty, takie jak deklaracje podatkowe lub wyciągi bankowe. Bezpłatna usługa BoxCryptor automatycznie szyfruje twoje pliki zanim zostaną przesłane na Twoje konto Dropbox.

Jest również kompatybilny z Box.net, Google Drive i Microsoft SkyDrive. Po pobraniu i zainstalowaniu klienta Windows BoxCryptor automatycznie dodaje wirtualny dysk do twojego komputera. Znajduje zainstalowane usługi przechowywania w chmurze i umieszcza je w folderze BoxCryptor. Wykorzystuje szyfrowanie AES-256-bitowe do ochrony plików.

Pudełko 3d z logo Dropbox pośrodku

Encrypto i Cryptomator: 2 najlepsze aplikacje do szyfrowania plików w Dropbox

Encrypto skupia się na wysyłaniu i udostępnianiu zaszyfrowanych plików, ale także działa dla lokalnego szyfrowania pamięci i w chmurze. Po prostu przeciągnij i upuść dowolny plik w oknie aplikacji, ustaw hasło i dodaj opcjonalną wskazówkę dotyczącą hasła, aby tylko Ty i odbiorca znali odpowiedź.

Plik jest następnie szyfrowany i mogą być przechowywane na twoim komputerze lub wysłane e-mailem, jeśli masz Dropbox zintegrowany z Gmailem, sam Dropbox lub nawet pamięć USB. Encrypto używa 256-bitowego szyfrowania AES. Zarówno nadawca, jak i odbiorca muszą mieć zainstalowane Encrypto, aby udostępnianie plików mogło działać. Ta aplikacja jest dostępna bezpłatnie w systemach Windows i Mac OSX.

Ze swojej strony Cryptomator przechowuje pliki w folderze zaszyfrowany sejf gdzieś na twoim komputerze. Pliki te są zwykle dostępne za pośrednictwem wirtualnego dysku twardego, więc nie zauważysz żadnej różnicy podczas pracy z plikami, podobnie jak w przypadku dysku flash USB. Wszystkie pliki są indywidualnie szyfrowane.

Mogą tworzyć sejfy w dowolnym miejscu z komputera, takiego jak Dysk Google lub folder Dropbox. Następnie po prostu przeciągnij i upuść pliki do skarbca, aby je zaszyfrować. Odblokowanie skarbca wymaga podania hasła. Pliki są szyfrowane za pomocą AES, a hasła są chronione za pomocą Scrypt. Cryptomator to darmowa (płać ile chcesz) aplikacja typu open source dla systemów Windows, MacOS, iOS i Android. Rejestracja nie jest wymagana.

dołącz do naszego kanału telegram