Skip to content

Jak zaplanować CCleaner, aby automatycznie czyścił mój komputer i wyłączał

28 de luty de 2021

Dziś praktycznie w każdym domu i firmie jest przynajmniej jeden komputer. Z tego powodu problem niskiej wydajności jest jednym z najczęstszych, ponieważ wraz z upływem czasu pobierane są programy i przechowywane są pliki śmieci, które spowalniają komputer. CCleaner to aplikacja zaprojektowana w celu eliminacji tych niepotrzebnych plików; może to zrobić nawet automatycznie. Dlatego w tym artykule pokażemy jak zaprogramować CCleaner do automatycznego czyszczenia komputera i wyłączania go.

Jak zaprogramować CCleaner, aby automatycznie czyścił mój komputer i wyłączał go?

Biorąc pod uwagę, jak często komputer jest przeładowany niepotrzebnymi informacjami, posiadanie tego jest bardzo przydatne dobre narzędzie aby pomóc Ci zoptymalizować działanie Twojego sprzętu. Spowoduje to stałą konserwację i wyeliminuje wszystko, co jest niepotrzebne. Jeśli zaprogramujesz CCleaner do automatycznego czyszczenia komputera, tak będzie oszczędzając cenny czas że możesz zainwestować w inne działania.

Mając na uwadze te korzyści, wyjaśnimy teraz, jak to zrobić:

 • Najpierw pobierz, zaktualizuj i zainstaluj CCleaner do najnowszej dostępnej wersji.
 • Następnie uruchom harmonogram zadań w programie „Początek”.
 • Przejdź do „Program” / „Akcesoria” / „Narzędzia systemowe” / „Harmonogram zadań”.
 • Utwórz podstawowe zadanie i nadaj mu dowolną nazwę.
 • Ustawia, jak często CCleaner powinien czyścić.
 • Teraz możesz uruchomić program i rozpocząć ścieżkę w: «Pliki programu» / Ccleaner / Ccleaner.exe
 • W opcji «Utwórz argument» znajdziesz następujące opcje: „SAMOCHÓD”/ Automatyczne uruchamianie Ccleanera, „WYŁĄCZANIE” / Zamykanie systemu Windows po zakończeniu czyszczenia, „CCLEANER” / „REJESTRACJA” / „NARZĘDZIA” / „OPCJE” -Otwórz program z określoną zakładką.
 • Po dokonaniu wyboru naciśnij „Zakończ” i to wszystko.

Po przeprowadzeniu tego procesu CCleaner automatycznie przeprowadzi okresowe czyszczenie twojego komputera, co zagwarantuje prawidłowe działanie twojego sprzętu.

Dlaczego tak ważne jest, aby na komputerze nie było niepotrzebnych plików?

Głównym powodem, dla którego komputer musi być regularnie czyszczony, jest to, że zwiększa wydajność z komputera lub laptopa. Zapewnia to optymalną wydajność w większości sytuacji.

Gdy używane są różne programy na komputerze, generowane są pliki tymczasowe. Są one przydatne, gdy dana aplikacja jest uruchomiona; jednak po zamknięciu programu tracą one użyteczność i pozostają w pamięci komputera. Z biegiem czasu powoduje to spowolnienie urządzenia, ponieważ zapełnia się niepotrzebnymi plikami.

Dzieje się tak, gdy pliki i programy zaczynają się powoli ładować. Zaczynasz również zauważać, że coraz wolniej jest przenosić pliki z jednego folderu do drugiego. To znak, że czas posprzątać. Ponieważ większość użytkowników nie wie, jak zoptymalizować i przyspieszyć swoje komputery z systemem Windows 10 bez programów, problem nie został rozwiązany. Dlatego narzędzia takie jak CCleaner są bardzo przydatne.

Korzyści z dobrego czyszczenia komputera

Tak, wydajność jest głównym powodem czyszczenia komputera. Nie możemy jednak ignorować następujących korzyści:

 • Wolna przestrzeń. Narzędzia takie jak CCleaner są one odpowiedzialne za wyeliminowanie wszystkich niepotrzebnych śmieci, które nie przynoszą korzyści Twojemu komputerowi. Jest to bardzo przydatne, jeśli Twoje urządzenie liczy się jako mało miejsca na dysku.
 • Znacznie zwiększa prędkość, zwłaszcza jeśli wykonujesz również ręczną defragmentację dysku twardego. To tak, jakbyś sprzątał dom lub pokój, a teraz wszystkie przedmioty są szybko odnajdywane, ponieważ są tam, gdzie powinny.
 • Rozwiązuje wiele problemów z komputerem. Ponieważ wiele niedogodności stwarzanych przez system operacyjny komputera jest konsekwencją plików, które nie są tam, gdzie powinny, skuteczne narzędzia podobnie jak CCleaner, znajdują je i usuwają.

Lalki czyszczące płytę główną

Jak wspomnieliśmy, to tylko trzy z wielu korzyści wynikających z częstego czyszczenia komputera. Jeśli chcesz dalej się o tym dowiedzieć, w naszej witrynie internetowej uczymy Cię również, jak usunąć pliki tymczasowe z folderu pobierania w systemie Windows 10.

Mamy nadzieję, że rozwiązałeś problem ze słabą wydajnością i nauczyłeś się, jak zaprogramować CCleaner do automatycznego czyszczenia komputera i wyłączania go. W ten sposób zawsze możesz wygodnie korzystać z komputera i oszczędzić sobie złych czasów, w których po prostu nie reaguje.