Skip to content

Jak zaktualizować jądro Linuksa w Ubuntu i Mint? – Konfiguracja bez błędów

13 de styczeń de 2022

Jądro w systemie operacyjnym Ubuntu i Linux Mint jest bardzo ważne, ponieważ staje się podstawową częścią systemu jako całości, staje się tak, jak opisuje to jego etymologia, jest to jądro, a to jest część systemu że odpowiada za powiązanie Oprogramowania z zasobami dostępnymi na Sprzęciei wykorzystać je w efektywny sposób, to znaczy, że jest to podstawowy interfejs, który istnieje między komponentami komputera a systemem operacyjnym.

W przypadku programistów Linuksa Kernel jest ciągle ulepszany, daje nam to do zrozumienia, że ​​ten, który posiadamy i którego używamy do inicjalizacji komponentów systemowych, w pewnym momencie przestanie być użyteczny, po prostu dlatego, że przestanie otrzymywać aktualizacje oraz wsparcie dla tej wersji, z której korzystamy, dlatego musimy ją aktualizować w razie potrzeby, aby uniknąć błędów w działaniu naszego sprzętu. Do tego wszystkiego ważne jest, aby wiedzieć, czym jest jądro i jak działa w systemach Linux.

Jak pobrać i zainstalować narzędzie „Ukuu”, aby zaktualizować jądro systemu Linux?

Teraz, aby przeprowadzić tę aktualizację jądra, musimy pamiętać, że ponieważ jest to specjalna część systemu, jego aktualizacja nie może zostać wykonana automatycznieNie jest to również powszechne, musimy pobrać narzędzie, stworzone specjalnie na ten przypadek, „Ukuu” jest narzędziem, którego potrzebujemy do wykonania tego konkretnego zadania, sprawnie i bez komplikacji. Dba to również o zachowanie plików dziennika systemu Linux.

W tym przypadku zobaczymy, jak go uzyskać, z wersji Ubuntu i Linux Mint, ponieważ obie wersje są różne, to samo narzędzie jest używane dla obu wersji. Teraz Kernel to nie tylko coś z tych systemów operacyjnych, musisz wiedzieć, że służy do zarządzania funkcjami komputerów, serwerów i znajduje się również w systemach telefonicznych, takich jak Android. Ponieważ jest to środek komunikacji między systemem fizycznym i logicznym.

W Ubuntu

Aby rozpocząć tę instalację, musimy najpierw pobrać repozytorium, w celu zainstalowania narzędzia, które umożliwi nam aktualizację do Kernela. W tym celu w terminalu musisz napisać następujące polecenie:

  • Pierwsze „sudo apt-add-repositoy –y ppa: teejee2008 / ppa”.
  • Po pobraniu repozytorium (PPA) przystępujemy do aktualizacji systemu.
  • Wpisz „aktualizacja sudo apt”.
  • Teraz instalujemy narzędzie Ukuu „sudo apt-get install ukuu”, akceptujemy pobieranie wpisując „s”.
  • Na koniec uruchamiamy narzędzie Ukuu, aby zaktualizować jądro.

ukuu narzędzie do aktualizacji jądra

Dla mennicy Linuksa

Metoda w przypadku Linux Mint jest podobna do poprzedniej, o której właśnie wspomnieliśmy, wchodzimy do terminala, aby rozpocząć pisanie serii poleceń potrzebnych do pobrania i zainstalowania Ukuu, najpierw przystępujemy do pobierania repozytorium.

  • Sudo apt-add-repository –y ppa: teejee2008 / ppa.
  • Po pobraniu repozytorium wpisz „sudo apt update”.
  • Instalujemy Ukuu „sudo apt-get install ukuu”.
  • Na koniec potwierdzamy wpisując „s”.

Jakie kroki należy wykonać, aby uruchomić „Ukuu” na obu systemach?

Po pobraniu i zainstalowaniu narzędzia wykonujemy je w następujący sposób, „sudo ukuu-gtk” to otworzy narzędzie z listą, gdzie na dole widzimy używaną wersję oraz dostępną wersję jądra system operacyjny, Ubuntu lub Linux.

Aby dokonać zmian w innych aspektach, podczas uruchamiania komputera możemy wprowadzić „ustawienia”, w ramach konfiguracji Ukuu, oto różne opcje, jak często sprawdzać aktualizacje, zauważa m.in. kiedy jądro jest przestarzałe i jak długo pojawi się Grub po uruchomieniu komputera; pod koniec tych modyfikacji przystępujemy do aktualizacji.

Jak zaktualizować jądro Linuksa za pomocą narzędzia „Ukuu” w Ubuntu i Mint?

Teraz po dokonaniu konfiguracji, które chcesz wykonać, przechodzimy do listy aktualizacji dostępnych dla jądra i wybieramy aktualizację, która znajduje się na górze listy, kliknij zainstalować, spowoduje to automatyczne uruchomienie procesu aktualizacji, po wykonaniu tej czynności zaleca się odrzucenie narzędzia Ukuu, aby uniknąć automatycznych aktualizacji jądra i spowodować problemy, więc tę aktualizację należy przeprowadzić ręcznie.

darmowe oprogramowanie ubuntu

Jak odinstalować „Ukuu” z Ubuntu i Linux Mint po jego użyciu?

Chociaż jest to bardzo skuteczne przy aktualizacji jądra, jeśli chcemy je odinstalować, procedura jest prosta, najpierw otwórz terminal i skopiuj do niego następującą komendę „Sudo apt-get purge ukuu”Tylko dzięki temu narzędzie zostanie pomyślnie odinstalowane. W momencie, gdy będziesz potrzebować ponownej aktualizacji, możesz ją ponownie zainstalować.

dołącz do naszego kanału telegram