Skip to content

Jak zaktualizować aplikacje na Androida w emulatorze BlueStacks z lub bez Sklepu Google Play

6 de Maj de 2021

Prawdą jest, że istnieje kilka emulatorów, które są jedną z najlepszych alternatyw, jeśli chodzi o chęć korzystania z aplikacji przeznaczonych tylko dla wyłączne korzystanie z Androidai w ten sposób móc się nimi cieszyć tak, jakbyśmy mieli nowy telefon komórkowy, ale w rzeczywistości tak nie jest, bo wszystko odbywa się z naszego peceta.

Ta metoda jest szeroko stosowana przez osoby, które nie mają wystarczającej ilości pieniędzy na zakup telefonu komórkowego, ale zamiast tego mają komputer w domu, w ten sposób mogą go używać tak, jakby był prawdziwy.

I zakładając, że masz już zainstalowany ten program na swoim komputerze, bo wcześniej pobrałeś go z internetu, ale teraz Twoje aplikacje proszą Cię o aktualizację po chwili i nie wiesz jak to zrobić.

Nie martw się o to, zobacz, jak to się robi, podamy krótkie, ale pełne wyjaśnienie, abyś mógł aktualizuj aplikacje za pośrednictwem Sklepu Play lub bez konieczności korzystania z tego sklepu.

Jak pobierać aplikacje bezpośrednio ze Sklepu Play?

Po pobraniu emulatora na swój komputer i normalnej instalacji, oprócz tego masz dostęp do Internetuwystarczy wykonać następujące czynności:

 1. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, gdy jesteś na pulpicie swojego ekranu, jest przejście do aplikacji emulatora BlueStacks i naciśnij dwukrotnie na to, aby go otworzyć, jak zwykle.
 2. Następnie należy otworzyć program, a następnie przejść do centralnego panelu aplikacji i poszukać ikony sklepu Play, nacisnąć ją i otworzyć.
 3. Będąc w sklepie musisz przejść do paska wyszukiwania i poszukać konkretnej aplikacji lub kliknąć menu, które znajduje się w prawym górnym rogu, gdzie należy wybrać „moja aplikacja i gry”.
 4. Następną rzeczą, którą zobaczysz na ekranie, będzie lista wszystkich aplikacji zainstalowanych w emulatorze, po prostu wybierz każdą z nich, naciskając zielony przycisk „aktualizować”.
 5. W ten sposób pobieranie aktualizacji rozpocznie się całkowicie automatycznie, podobnie jak jej instalacja.

Jak zaktualizować aplikacje emulatora BlueStacks bez korzystania ze Sklepu Play?

Jeśli masz problemy z korzystaniem ze swojego Sklepu Play, nie martw się, możesz zaktualizować zainstalowane aplikacje za pomocą APK bez Google Play, również zrób to spoza niego z wykorzystaniem APK, co w zasadzie jest zrobione sposób ręczny. Wykonaj kolejne kroki:

 1. Gdy znajdzie się w emulatorze, musisz przejść do wybranej przeglądarki, którą może być Chrome, Opera lub Firefox, chociaż jest ich bardzo dużo. Kliknij na to.
 2. Gdy przeglądarka jest otwarta, należy przejść do paska wyszukiwania i wpisać w niej nazwę aplikacji plus słowo APK, na przykład, „Facebook APK”. Musisz nacisnąć przycisk wyszukiwania.
 3. Otrzymasz szereg opcji, w których możesz wybrać pierwszą, która jest ze sklepu Uptodown, kliknij ją.
 4. Kiedy jesteś na tej stronie, powinieneś poszukać przycisku „najnowsza wersja”, kliknąć na niego i poczekać, aż się załaduje.
 5. Przycisk Gotowe zmieni kolor z niebieskiego na jasnozielony, ze słowem pobierz, wystarczy kliknąć na niego i voila, pobieranie rozpocznie się natychmiast.
 6. Możesz zostać poproszony o aktywowanie opcji Nieznane pochodzenie na które dasz pozwolenie.
 7. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć plik po jego pobraniu i kliknąć słowo instalacja, które znajduje się w prawej dolnej części okna.
 8. Następnie wystarczy poczekać na zakończenie procesu instalacji.

Graficzna reprezentacja apek w systemie Android

Oczywiście po pobraniu aplikacji za pomocą APK nie będziesz mógł jej zaktualizować ze Sklepu Play, więc będziesz musiał użyj tej samej metody pobierania APK z przeglądarki zawsze, gdy potrzebujesz aktualizacji.

Inną ważną opcją jest użycie innych alternatywnych sklepów dla Androida, które możesz pobrać z przeglądarki, tak jak pobierane są wszystkie pliki APK.