Skip to content

Jak zainstalować system Linux na moim komputerze z systemem Windows 10, 8, 7, XP lub Mac z USB?

14 de czerwiec de 2021

Obecnie, dzięki innowacjom, które zaprezentował Linux, wielu użytkowników chciało przejść na ten system operacyjny, ale zadają sobie następujące pytanie Jak zainstalować Linuksa na Windows PC lub Mac?

Prawda jest taka, że ​​istnieje kilka systemów operacyjnych dla komputerów, każdy z nich ma swoje zalety i korzyści, które w zależności od tego, co robisz na komputerze, najlepiej Ci odpowiadają. Coś dobrego jest to, że możesz przetestować każdy z tych systemów, jedyne, co musisz wiedzieć, to go zainstalować, tym razem powiem Ci, jak pobrać i zainstalować Linuksa na swoim komputerze. To, co znajdziesz później, to przewodnik po krokach, które musisz wykonać, aby mieć Linuksa na swoim komputerze Ale najpierw chciałem opowiedzieć trochę więcej o tym systemie operacyjnym.

Linux to kompletny system operacyjny, który jest przygotowany do uruchomienia na Live CD lub do zainstalowania na dysku twardym ponieważ w ten sposób możesz zacząć korzystać z każdego z narzędzi zwiększających produktywność, takich jak przeglądarki internetowe i wiele innych narzędzi. Ale potrzebujesz sprzętu, który będzie w stanie go uruchomić. Jest używany przez uniwersytety i środowiska naukowe, dlatego nie jest złym pomysłem, aby zacząć używać komputera z tym systemem operacyjnym.

Ten system jest szeroko stosowany w firmach i organizacjach rządowych, jeśli zarządzasz dużą bazą danych i używasz mysql, a my zalecamy korzystanie z linuxa.

Ten system ma kilka wersji, ale jedną z najbardziej zalecanym do wypróbowania jest Linux UbuntuPrawda jest taka, że ​​ma bardzo dobre funkcje, a interfejs jest ładny. Polecam, ponieważ jest to idealne rozwiązanie, jeśli po raz pierwszy będziesz korzystać z tego systemu.

Jak zainstalować Linux Ubuntu na Windows i Mac?

Pobranie i zainstalowanie Ubuntu Linux na komputerach z systemem Windows lub Mac jest bardzo łatwe, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami, które zobaczysz poniżej. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przeszukać Internet w poszukiwaniu pliku, aby móc zainstalować system, ponownie znajdziesz wiele wersji, ale polecam pobrać Linux Ubuntu Desktop.

Ale przed pobraniem wybierz wersję, której będziesz używać, czy 32-bitową czy 64-bitowąNa szczęście automatycznie wyświetli rekomendację, więc nie komplikuj jej i po prostu naciśnij przycisk pobierania. Najbardziej prawdopodobne jest to, że pobieranie zajmie trochę czasu, ponieważ plik waży 1 GB i zostanie również pobrany w formacie .ISO.

Co teraz co musisz zrobić, to przekonwertować ten plik na obraz dysku aby później nagrać go na urządzeniu USB, a tym samym móc zainstalować system operacyjny.

Musisz uruchomić instalator USB, który utworzyłeśZobaczysz ekran główny, tam musisz wybrać żądany język. Zobaczysz, że masz dwie opcje, jedna to wypróbowanie Ubuntu, a druga to instalacja Ubuntu, musisz nacisnąć miejsce, w którym jest napisane zainstaluj. Następnie zostanie wyświetlona lista wymagań systemowych i będziesz musiał zaznaczyć między dwiema opcjami, z których jedną jest pobranie dostępnych aktualizacji.

białe logo linuxa

Wśród opcji, które będziesz mógł zobaczyć, musisz zaznaczyć opcję „Wymaż dysk i zainstaluj Ubuntu„Ale pamiętaj, że wszystkie informacje, które tam masz, zostaną utracone. Następnie wybierz, gdzie się znajdujesz, aby instalator mógł wykryć strefę czasową, po zakończeniu naciśnij przycisk Kontynuuj.

W następnym oknie, które się pojawi, będziesz musiał wprowadź numer użytkownika, hasło i nazwę, którą zamierzasz nadać swojemu zespołowi (Nie zapomnij tych danych dla świata). Będziesz mógł również wybrać sposób logowania, dlatego zaleca się zaznaczenie opcji „z hasłem”. Na koniec będziesz musiał poczekać na skonfigurowanie systemu. Gdy wszystko będzie gotowe, będziesz musiał zainstalować sterowniki dla linuxa.

Jeśli wątpisz, że system operacyjny Linux Ubuntu jest jednym z najbardziej kompletnych, jakie istnieją, jedna z zalet korzystania z tego systemu jest to, że możesz bez problemu korzystać z aplikacji i gier Windows na tej platformie.

dołącz do naszego kanału telegram