Skip to content

Jak zainstalować przeglądarkę XPS na komputerze z systemem Windows 10 za pomocą programu PowerShell lub CMD?

18 de październik de 2021

Możliwości, jakie oferuje technologia w różnych dziedzinach są po prostu niesamowite, osiągnięto automatyzację skomplikowanych zadań, która wcześniej zajęłaby nam trzy razy szacowany czas, jednym z największych sukcesów jest wykorzystanie komputerów do zarządzania całym zakresem pisania i przechowywanie wszelkiego rodzaju dokumentów.

Możliwość i łatwość, jaką oferują komputery pisać, poprawiać, organizować i udostępniać pisemne dokumenty Jest po prostu niewiarygodny i wygodny, potrafi wygenerować czystą i wolną od błędów strukturę, którą każdy może obsłużyć w formacie, który można zmienić w dogodnym dla siebie formacie.

Istnieje jednak wiele sposobów przeglądania różnych typów dokumentów, ale nowatorskim dziełem, które pojawiło się w oparciu o Microsoft w 2008 roku, było Format XPS, który ma być konkurencją dla słynnego formatu PDF i ma być uniwersalną przeglądarką dowolnego rodzaju dokumentu, co pozwala przekształcić dokumenty w format drukowany, którego nie można edytować

Jak zainstalować przeglądarkę XPS za pomocą polecenia DISM?

Jeśli jesteś jednym z tych, którzy uwielbiają wypróbowywać nowe oprogramowanie lub lubią być na bieżąco z nowymi trendami, możesz wypróbować przeglądarkę XPS oferowaną przez firmę Microsoft i że możemy łatwo zainstalować w naszym systemie Windows, w tym celu będziemy musieli wykonać tylko następujące kroki:

  • Przejdziemy do paska zadań naszego pulpitu i piszemy w wyszukiwarce CMD, a następnie przejdź do okna poleceń, które zostanie otwarte.
  • W tym oknie wpisujemy następujący kod: dism / online / Add-Capablity / CapablityName: XPS.Viewer ~~~~ 0.0.1.0
  • Później, naciśniemy Enter.

Po wykonaniu tej czynności przeglądarka XPS zostanie automatycznie zainstalowana w naszym systemie operacyjnym i będziemy mogli przeglądać, konwertować, modyfikować lub tworzyć dowolny dokument XPS bez konieczności korzystania z pakietu Microsoft Office.

W jaki sposób można pobrać przeglądarkę XPS Viewer z witryny Windows Update zamiast WSUS?

W przypadku, gdy nie możemy zainstalować XPS z Windows CMD, mamy również możliwość skorzystania z usługi Windows Update, która oferuje nam inną alternatywę, pozwoli nam to zainstalować przeglądarkę XPS na naszym komputerze, dla którego będziemy musieli wykonać tylko następujące kroki:

  • Naciśniemy przycisk Okna w połączeniu z r i w oknie, które się otworzy, wprowadzimy polecenie gpedit.msc.
  • Następnie przejdziemy do konfiguracji komputera, wpisz Szablony administracyjne i wreszcie w Systemie.
  • W panelu, który pojawi się po prawej stronie, klikniemy Określ ustawienia do instalacji i naprawy opcjonalnych komponentów.
  • Zmienimy status na włączony i zaznaczymy pole, które ma nazwę Pobierz zawartość naprawy i opcjonalne funkcje bezpośrednio z Windows Update zamiast Windows Server Update Services (WSUS).

Jak rozwiązać problemy z instalacją przeglądarki XPS?

Może się zdarzyć, że podczas instalacji mogą powstać różne problemy, które uniemożliwiają zainstalowanie przeglądarki XPS. Chociaż nie zdarza się to często, oto kilka rozwiązań, które możesz spróbować zapewnić instalację przeglądarki XPS na komputerze:

Odinstaluj i ponownie zainstaluj Microsoft XPS Document Writer

Jeśli wystąpi błąd instalacji, prawdopodobnie jest to związane z błędem pobierania lub błędem, który został wygenerowany podczas instalacji, więc konieczne będzie odinstalowanie aplikacji i ponownie zastosuj dowolny z procesów instalacyjnych.

jak rozwiązać problemy z instalacją przeglądarki xps

Jak skonfigurować plik XPS po jego zainstalowaniu?

Po zainstalowaniu naszej przeglądarki XPS sądzilibyśmy, że trzeba będzie dokonać modyfikacji tak, aby była dostosowana do naszych upodobań, ale będąc przeglądarką ten nie ma świetnych opcji do modyfikacji.

Główne opcje, które pozwolą nam uzyskać dostęp do okna programu, to otwarcie pliku XPS, utworzenie pliku XPS, wydrukowanie pliku XPS i zindeksowanie pliku XPS oraz inne funkcje konwersji plików XPS na Word, które możemy znaleźć lepiej wyjaśnione w pomocy technicznej firmy Microsoft .

dołącz do naszego kanału telegram