Skip to content

Jak zainstalować pakiet Office OnlyOffice w systemie Ubuntu Linux

31 de styczeń de 2021

Plik programy biurowe Są jednym z najbardziej podstawowych narzędzi, jakie może zaoferować komputer. Czytnik tekstu, prezentacji, arkusza kalkulacyjnego to między innymi narzędzia, które wszyscy musimy znać, a przy obecnej technologii możliwa jest nawet edycja plików Office online.

Być może wypróbowałeś kilka alternatyw i nie skończyły się one przekonywać Cię lub zdecydowanie ich nie lubisz i chcesz innej alternatywy. Właśnie dlatego przygotowaliśmy artykuł, w którym opowiemy o świetnym pakiecie automatyzacji biura.

Ten pakiet nosi nazwę OnlyOffice i zapowiada się bardzo dobrą alternatywą dla popularnych programów. Jeśli więc nic nie wiesz o tym pakiecie, przeczytaj uważnie, że pokażemy Ci wszystko, co trzeba o nim wiedzieć.

Informujemy również, że możesz zainstalować pakiety w systemie Ubuntu z poziomu terminala za pomocą prostych kroków. Więc nie rozpraszaj się i zwróć szczególną uwagę na ten artykuł, w którym porozmawiamy o OnlyOffice i sposobie jego instalacji.

Co to jest OnlyOffice?

Najpierw porozmawiajmy trochę o OnlyOffice i jego najważniejsze funkcje, zanim przejdziemy do przewodnika, jak zainstalować go w Ubuntu. W ten sposób będziesz mieć szerszy zakres informacji, a jeśli nie znałeś tego programu, będziesz mógł dowiedzieć się więcej o nim i jego zaletach.

OnlyOffice to pakiet biurowy open source opracowany dla systemów operacyjnych Windows, Mac i Linux na licencji AGPL v3. Ten program ma kilka cech, które odróżniają go od innych ze względu na jego bezpieczeństwo, ponieważ ma szyfrowanie od końca do końca.

I właśnie to szyfrowanie jest konieczne, ponieważ mocną stroną tych programów jest przechowywanie i edycja online. Niech wskazuje na to jego nazwa, ponieważ OnlyOffice zapewnia rozszerzenie łączność w czasie rzeczywistym z chmurą dzięki czemu możesz zapisywać i edytować swoje dokumenty z komputera.

Świetna funkcja, ponieważ jeśli chcesz stworzyć dokument i wysłać go znajomemu, wystarczy go napisać, a zostanie on przesłany do Internetu w czasie rzeczywistym. Jest to bardzo wygodne i zapewnia bardzo eleganckie rozwiązanie do udostępniania informacji innym osobom.

Więc śmiało i używaj narzędzi, które ma dla Ciebie OnlyOffice dowolna formaOczywiście w tym celu musisz zainstalować pakiet na swoim komputerze. W tym artykule powiemy Ci, jak to zrobić, abyś nie miał problemów z instalacją i mógł korzystać z tych programów w krótkim czasie.

Jak zainstalować OnlyOffice na Ubuntu?

logo ubuntu w kolorze pomarańczowym z białym tłem

W tym artykule pokażemy Ci różne metody prostej instalacji OnlyOffice w Ubuntu. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest pobranie programu z oficjalnej strony OnlyOffice.

Korzystanie z repozytorium

Teraz trzeba powiedzieć, że OnlyOffice nie jest dostępny dla wersji Ubuntu od 16.04 do 18.04. więc musisz odpowiednio skonfigurować repozytoria, aby uniknąć jakichkolwiek błędów w procesie instalacji.

Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie martw się, to bardzo proste, po prostu dodaj dodatkową konfigurację repozytorium. Następnie dodaj nowy klucz GPG i użyj tego polecenia:

  • sudo apt-key adv –keyserver hkp: //keyserver.ubuntu.com: 80 –recv-keys CB2DE8E5. następnie przejdź do pliku o nazwie „/etc / apt / sources.list ” i dodaj następującą linię poleceń: deb http://download.onlyoffice.com/repo/debian squeeze main. I to wszystko, pozostaje tylko zaktualizować repozytoria i zainstalować program za pomocą następujących poleceń na komputerze:
  1. sudo apt-get Update
  2. sudo apt-get install onlyoffice-desktopeditors

Korzystanie z przystawki

Jeśli z jakiegoś powodu ta metoda instalacji nie działa w repozytoriach, możesz to również zrobić kłapnięcie. Proces jest jeszcze prostszy niż poprzedni, wystarczy użyć następującego polecenia, aby kontynuować instalację:

  • snap install onlyoffice-desktopeditors

Korzystanie z Appimage

Innym sposobem instalacji OnlyOffice jest Appimage, polecenia, których musisz użyć, aby zainstalować go, ponieważ Appimage używa następujących poleceń:

  • $ wget http://download.onlyoffice.com/install/desktop/editors/linux/DesktopEditors-x86_64.AppImage
  • $ chmod a + x DesktopEditors-x86_64.AppImage
  • $ ./DesktopEditors-x86_64.AppImage

Korzystanie z Flatpack

Na koniec pozostawiamy Ci również możliwość ich zainstalowania Płaskie opakowanie, bardzo przydatne do instalowania programów w Ubuntu. Jeśli nie masz Flatpack na swoim komputerze, przejdź do jego oficjalnej strony internetowej, aby go pobrać. Następnie uruchom następujące polecenie, aby kontynuować instalację za pomocą Flatpack i gotowe.

  • flatpak zainstaluj flathub org.onlyoffice.desktopeditors.