Skip to content

Jak zainstalować 'Packet Tracer’ na moim serwerze Ubuntu? – Źródła i proces

20 de styczeń de 2022

Jeśli chodzi o sieci, zawsze będziemy potrzebować pomocy w skutecznym zarządzaniu nimi wszystkimi, a to dlatego, że musimy skutecznie funkcjonować i osiągnąć połączenie, które chcemy osiągnąć. Packet Tracer został opracowany w celu: być symulacją sieci, aby zarządzać naszą interakcją.

I jest to, że zarządzanie i konfiguracja sieci w przypadku Ubuntu już staje się normalne, choć nieco skomplikowane i potrzebujemy pomocy, aby wszystkie działały zgodnie z tym, czego potrzebujemy, a dzięki tej symulacji sieci możemy mieć wszystko dobrze skonfigurowane z urządzenia sieciowe. To ważne, abyśmy w tym środowisku byli pod ręką usługi takie jak web, DNS i DHCP wiedzieć, jak są skonfigurowane i umieć je skonfigurować według naszej wygody i celów.

Jakie są korzyści z używania Packet Tracer na swoim Ubuntu?

Jeśli chodzi o korzystanie z tego przydatnego narzędzia w Ubuntu, korzyści jest kilka, wiemy o tym, ponieważ tylko z tego, o czym wspomniano powyżej, że to symulacja sieci, musi to być coś kompletnego i dobrze ustrukturyzowanego. W Packet Tracer mamy kreatora, który jest dla nas, z wieloma wbudowanymi funkcjami.

Posiada tryb wielu użytkowników, który daje nam możliwość powiązania, wirtualna sieć rzeczywistej, aby móc porównywać informacje, a także tryb wyświetlania w czasie rzeczywistym a drugi w symulacji, która pozwala zobaczyć, jak będzie wyglądała interakcja sieci wcześniej; Wyobraź sobie, że możesz udostępniać pliki w sieci lokalnej i zobaczyć, co może się wydarzyć, zanim zrobisz to za pomocą symulacji. Wśród innych bardzo interesujących korzyści, które wyjaśnimy poniżej.

Graficzne reprezentacje sieci

W tym sensie możemy zestawić przedstawiane nam informacje o sieciach i ich otoczeniu; to znaczy znając geograficznie, jak wygląda witryna, możemy określić, czy metoda, która zostanie zastosowana do jej integracji, będzie zgodna z naszymi oczekiwaniami. Określanie wielkości środowiska do którego mamy dostęp, bez wątpienia jest to bardzo korzystne, aby wiedzieć przed rozpoczęciem obsługi naszych sieci, aby odpowiednio się skoncentrować.

zarządzaj swoimi sieciami

Możliwości symulacji, wizualizacji, tworzenia, oceny i kontroli sieci

Ta opcja daje użytkownikowi wiele korzyści i byłaby powodem, dla którego stała się tak użyteczna. Symuluj środowisko, zanim to się stanie, dający perspektywę, która jest jak patrzenie w przyszłość, po prostu wspaniała, a ponadto jest to narzędzie, które wielu użytkowników Packet Tracer bardzo docenia.

Do tego dochodzi umiejętność oceny zakresu, kontrola nad siecią, wizualizacja, jak nakreślony cel zostanie osiągnięty, kontrola autorstwa tego, co jest robione. W ten sposób można mieć szerokie spektrum kontroli i precyzyjne targetowanie naszych sieci.

Symulacja sprzętu fizycznego z funkcjami i charakterystyką

Ta opcja jest bardzo ceniona, ponieważ pozwala nam manipulować fizycznym sprzętem w symulacji za pomocą wszystkich jego narzędzi, aby osiągnąć prawie prawdziwe doświadczenie przed wejściem do prawdziwego środowiska. Pozwala nam odbyć wcześniejsze szkolenie lub szkolenie, aby nie popełniać błędów, a jednocześnie uniknąć ich w realnym otoczeniu, w którym możemy się skomplikować.

Co powinieneś zrobić, aby móc zainstalować Packet Tracer na swoim Ubuntu?

Nie trzeba wiele, aby go pobrać na swój komputer. Jest to doskonały sprzymierzeniec, aby móc w wyjątkowy sposób zarządzać tymi sieciami lokalnymi lub większymi i bardziej złożonymi sieciami, oczywiście jeśli używasz Ubuntu, nie powinieneś tego przegapić. Następnie wyjaśnimy, jak go zdobyćpochodzi z kombinacji linii poleceń i proces online,

W wierszu poleceń

Jak dobrze wiadomo w systemie operacyjnym Ubuntu wszystko lub prawie wszystko jest z terminalem i poleceniami. Aby uzyskać Packet Tracer, wpisujemy następujące polecenie „lsb_release –a”, aby zobaczyć informacje o dystrybucji GNU/Linuksa w celu ustanowienia standardu wolnego użytkowania. Od tego musisz rozpocznij pobieranie Packet Tracer z procesem online opisanym poniżej, ale najpierw zobaczymy, co zrobić, gdy go masz.

  • W terminalu wpisz „cd downloads ls”
  • Następnie „sudo dpkg –i plik.deb”, aby zainstalować, postępując zgodnie z instrukcjami „ok” i „tak”.
  • Następnie pojawia się błąd do rozwiązania, musimy zainstalować okno dialogowe „sudo apt install dialog”
  • Ponownie wprowadzamy „sudo dphg –i plik.deb”
  • Następnie otwieramy program i logujemy się,

ubuntu-logo

proces online

Aby go uzyskać, musimy pobrać go online z Cisco, przejdź do kursu> Packet Tracer> wprowadzenie do Packet Tracer> zapisujesz się i wpisujesz swój adres e-mail. Następnie potwierdzasz swojego maila wiadomością, która nadejdzie z linkiem, z którego będziesz się logować, teraz zasoby> pobierz Packet Tracer> wybierz system operacyjny w tym przypadku Linux, zapisz plik i postępuj jak wcześniej pokazano

dołącz do naszego kanału telegram