Skip to content

Jak zainstalować odtwarzacz Winamp na moim komputerze? – Prawidłowe i bezpieczne użytkowanie

14 de grudzień de 2021

Winamp okazuje się być odtwarzaczem multimedialnym zaprojektowanym wyłącznie do użytku w Platforma Microsoft. Chociaż ten odtwarzacz wideo i audio nie jest włączony do systemu podczas instalacji, można go pobrać w trybie offline i online, aby później zainstalować go w systemie.

Instalacja Winampa na komputerze PC wiąże się z pewnym ryzykiem, dlatego w tym artykule porozmawiamy o tym i innych rzeczach. Krótko mówiąc, pokażemy Ci również, jak bezpiecznie zainstalować Winampa i jak skonfigurować opcje Winampa. Oprócz wszystkich powyższych, podamy nazwiska niektórych graczy, którzy są tak dobrzy jak Winamp.

Jakie ryzyko może mieć Twój komputer podczas instalacji odtwarzacza Winamp?

Winamp to wspaniały odtwarzacz multimedialny, zarówno w tym, co ma do czynienia odtwarzanie wideo i odtwarzanie dźwięku. Jednak ryzyko zainstalowania Winampa na komputerze jest dość wysokie. Ponieważ Winamp został wycofany przez Microsoft dawno temu.

Tak więc wersje Winampa, które znajdziesz w Internecie, mogą zawierać niebezpieczne modyfikacje. Byli ludzie, którzy wzięli podwaliny pod program i postanowili poczynić pewne modyfikacje, żeby trochę to wyglądało różni się od oryginalnej wersji.

Ponieważ ten program pochodzi z niezidentyfikowanych miejsc, nie wiadomo dokładnie, czy zawiera jakikolwiek typ wirusa lub jakikolwiek plik, który reprezentuje zagrożenie dla twojego zespołu. Właśnie z tego powodu okazuje się, że instalacja Winampa na komputerze jest ryzykowna.

Istnieją jednak pewne sposoby na bezpieczną instalację Winampa, poniższe akapity pokażą, jak bezpiecznie zainstalować Winampa na komputerze. Program ten jest dostępny dla systemów operacyjnych Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 i Windows 10. Jest dostępny zarówno w wersji offline, jak i online w taki sposób, że jest wiele do zainstalowania na dowolnym komputerze.

Jedynym widocznym sposobem bezpiecznej instalacji Winampa jest odwiedzenie jego oficjalnej strony internetowej. Firma Microsoft już dawno usunęła go ze swojego systemu operacyjnego Windows, ale nadal działa niezależnie i nadal jest dostępne dla najnowszych wersji systemów wydanych przez Microsoft.

Z oficjalnej strony Winampa

Coś zostało wspomniane powyżej o oficjalnej stronie Winampa. Pomimo tego, że jest nieco starym programem, został on unowocześniony i nadal ma działającą stronę internetową. To ta sieć, w której możesz pobierz program a następnie zainstaluj go:

  1. Otwórz przeglądarkę internetową, którą masz na swoim komputerze.
  2. Przejdź do oficjalnej strony Winampa.
  3. Teraz poczekaj, aż strona się załaduje, aby pobrać program.
  4. Czasami możesz znaleźć wersję offline, ale jeśli jest to oficjalna strona, co? przekonasz się, że będzie to wersja online. Bez względu na to, który znajdziesz, po prostu go pobierz.
  5. Następnie poszukaj pliku EXE w plikach na komputerze.
  6. Gdy go znajdziesz, uruchom go jako administrator i kontynuuj instalację.

oficjalna strona winampa

Ważne jest, aby wiedzieć, że jeśli uzyskasz instalacyjny plik EXE online, będziesz musiał: trzeba mieć połączenie z internetem zainstalować program. Z drugiej strony, dzięki instalacyjnemu plikowi EXE w trybie offline nie musisz być podłączony do Internetu. Dobrą rzeczą w instalatorze online jest to, że zawsze poda ci najnowszą wersję.

Z drugiej strony w wersji offline będziesz miał tylko stara wersja programu na wypadek, gdyby go zaktualizowali. Każdy z instalatorów ma swoje zalety, więc to Ty musisz wybrać, który z nich pobrać.

Jak poprawnie skonfigurować odtwarzacz już zainstalowany na komputerze?

Konfiguracja Winampa, gdy jest już zainstalowany na komputerze, jest bardzo łatwa. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest otwarcie pliku EXE, który uruchomi program, poczekaj na uruchomienie Winampa i wybierz opcję „Zalecane dostosowanie”.

Wybierając tę ​​opcję, Winamp przejmie konfigurację, którą programista widzi najlepiej. Niemniej jednak, jeśli chcesz zmienić jakiś szczegół Musisz tylko wybrać opcję „Konfiguruj ręcznie”. Najlepiej, jeśli zostawisz go zgodnie z zaleceniami tego, kto go stworzył, ale to jest twój komputer i możesz z nim robić, co chcesz.

dziewczyna korzystająca z telefonu komórkowego i komputera

Należy zauważyć, że Winamp pozwala znajdź nawet stacje radiowe z komputerem. Ale można to również zrobić za pomocą telefonu komórkowego i bez konieczności korzystania ze słuchawek i Internetu.

Jakie inne odtwarzacze podobne do Winampa możesz zainstalować na swoim komputerze?

Winamp ma kilka funkcji, które znacznie ułatwiają odtwarzanie audio i wideo. Jeśli jednak nie masz pewności co do bezpieczeństwa programu, możesz wybrać: użyj niektórych z tych programów:

  • VLC Media– Jest to całkowicie darmowy odtwarzacz wideo i audio, który można znaleźć na oficjalnej stronie dewelopera.
  • KODI: jest to program kompatybilny z prawie wszystkimi wersjami systemu Windows, który można pobrać bez płacenia.
  • PotPlayer– Jest to najprostszy odtwarzacz z podstawowymi funkcjami i prostymi funkcjami.

dołącz do naszego kanału telegram