Skip to content

Jak zainstalować Kodi na Chromebooku? – Szybko i łatwo

29 de styczeń de 2021

Witaj ponownie! Jeśli jesteś jednym z tych użytkowników, którzy spędzają wiele godzin na oglądaniu treści multimedialne na Chromebooku, to ten post może Ci się spodobać. Ponieważ porozmawiamy o tym, jak zainstalować Kodi na Chromebooku. I dobrze to wiedzieć, ponieważ jest to jeden z najlepszych systemów operacyjnych Android do odtwarzania multimedialnych filmów.

Później pokażemy Ci mały przewodnik z dwiema metodami, które pozwalają pobrać najnowszą wersję Kodi na komputer Chromebook w ciągu kilku minut. Pod koniec czytania tego posta możesz wybrać jedną z metod, ponieważ obie działają doskonale.

Kroki, aby zainstalować Kodi za pomocą sklepu Google Play

W tej sekcji krok po kroku nauczysz się całego procesu, który należy ukończyć pobierz i zainstaluj aplikację Kodi ze sklepu Google Play. Od razu spodziewamy się, że jest to bardzo prosta procedura, którą można wykonać w kilka minut.

 • Aby rozpocząć, musisz otworzyć Sklep Google Play bezpośrednio na swoim Chromebook. Dla Twojej informacji ważne jest, aby zaktualizować Chromebooka do najnowszej wersji systemu operacyjnego, aby w pełni cieszyć się jego funkcjami.
 • Następnie udaj się na górę ekranu, aby znaleźć wyszukiwarkę. Tutaj musisz wpisać nazwę aplikacji Kodi, a następnie nacisnąć „Szukać”. Możesz nawet przeprowadzić to wyszukiwanie za pomocą polecenia głosowego.
 • Z listy wyników, którą zobaczysz poniżej, musisz wybrać aplikację o nazwie „Kodi”, która została opracowana przez XMBC Foundation. Na tym etapie musisz być bardzo ostrożny, ponieważ istnieją aplikacje o podobnych nazwach, które nie odpowiadają oficjalnej wersji Aplikacja Kodi.
 • Następnie należy wybrać opcję „Instaluj” i poczekać na zakończenie procesu pobierania i instalacji, co nie powinno zająć więcej niż 5 minut.
 • Gotowy! W ten sposób będziesz pomyślnie zainstalował oficjalną aplikację Kodi na Twoim Chromebooku.

Po zainstalowaniu aplikacji Kodi możesz nawet oglądać kanały DTT w Internecie na żywo z komputera. Dość praktyczna funkcja, jeśli chcesz oglądać swój ulubiony kanał.

Jak zainstalować aplikację Kodi za pomocą rozszerzenia Arc Welder?

Następnie pokażemy Ci inną metodę, abyś mógł zainstaluj Kodi na Chromebooku w kilka minut. Na początku wydaje ci się, że jest to dość złożony proces w porównaniu do tego, który wyjaśniliśmy wcześniej. Warto jednak spróbować, bo jest bardzo skuteczny.

 • Przede wszystkim musisz przejść do Chrome Store Web, aby pobrać rozszerzenie Arc Welder na urządzenie Chromebook.
 • Później będziesz musiał wejdź na oficjalny portal Kodi aby pobrać wersję zgodną z systemem operacyjnym Android.
 • Na oficjalnej stronie aplikacji możesz pobrać wersje 32-bitowe i 64-bitowe, które całkowicie zależą od wersji systemu operacyjnego, na którym działa Twój Chromebook. Jeśli masz pytania, otwórz pasek wyszukiwania Chrome i wpisz „chrome: // help”, aby sprawdzić, czy masz 32-bitowy czy 64-bitowy system operacyjny.
 • Jeśli więc masz wersję 32-bitową, musisz pobrać plik o nazwie ARMV7A. Z drugiej strony, jeśli masz 64-bitowy system operacyjny, pobierz plik ARMV8A.
 • Po zakończeniu pobierania musisz najpierw otworzyć rozszerzenie Arc Welder, które ma bardzo prosty interfejs.
 • W głównym oknie tego rozszerzenia musisz kliknąć symbol „+”.
 • Następnie znajdź plik pobrany z oficjalnej strony aplikacji Kodi i otwórz go.
 • W ten sposób Arc Welder zajmie kilka minut na przetworzenie aplikacji, a na końcu będziemy mogli zobaczyć podgląd Kodi. W tym punkcie będziemy już mieć zainstalowany odtwarzacz Kodi poprawnie na naszym Chromebooku.

chromowane logo

 • Na koniec musisz kliknąć „Test” aby odtwarzacz Kodi działał na pełnym ekranie. Musimy też pamiętać, że za pierwszym razem odtwarzacz będzie trochę powolny, ale zapewniamy, że przy następnym użyciu będzie trochę bardziej płynny.

To wszystko na dzisiaj! Mamy nadzieję, że możesz zainstalować Kodi na Chromebooku, korzystając z tych pomocnych wskazówek. Nigdy nie zapomnij pobrać aktualizacji z pudełka Kodi do najnowszej wersji. Jeśli masz jakieś rekomendacje, koniecznie zapisz je w polu komentarzy, ponieważ bardzo nas interesuje Twoja opinia na ten temat Do zobaczenia w następnym poście!