Skip to content

Jak zainstalować i używać Skype na moim Chromebooku — samouczek pomocy

6 de grudzień de 2021

Obecnie istnieje wiele wirtualnych platform wideokonferencyjnych dzięki czemu możesz komunikować się i kontynuować pracę z domu, a nawet nawiązać kontakt z bliskimi. Wśród tych aplikacji jest Skype, który stał się jedną z preferowanych platform do wykonywania połączeń głosowych i wideokonferencji. Możesz korzystać z urządzenia mobilnego, ale także z komputera Chromebook.

W tym artykule pokażemy Ci, jak możesz zainstaluj program Skype na swoim Chromebooku korzystając z oficjalnej strony aplikacji oraz z Google Play. Jakby tego było mało, jeśli nie możesz zainstalować Skype’a na swoim Chromebooku, pokażemy Ci, jak rozwiązać problem. Jeśli więc kupiłeś Chromebooka i chcesz używać Skype’a na swoim komputerze, nie odkładaj tego artykułu na bok, postępuj zgodnie z nim do końca.

W jaki sposób mogę zainstalować program Skype na moim Chromebooku?

Postępy w technologii doprowadziły do ​​stworzenia najlepszego sprzętu i urządzeń, które ułatwiają użytkownikom dostęp do wielu funkcji z ich komputera. Jednym z tych komputerów zaprojektowanych z wykorzystaniem pierwszorzędnych i zaawansowanych technologii jest Chromebook firmy Google.

Ten typ komputera ma system operacyjny Google kompatybilny z Androidem i chociaż Twój Chromebook zawiera aplikacje wbudowane w jego system, możliwe jest korzystanie z innych i instalowanie go oraz korzystanie z niego efektywnie, tak jak w przypadku Skype’a. Wyjaśnimy sposoby instalacji tego programu na swoim Chromebooku.

Z oficjalnej strony Skype

Jednym ze sposobów korzystania z aplikacji do wideokonferencji, takiej jak Skype, na Chromebooku, jest przejście bezpośrednio do oficjalnej strony Skype w Internecie za pomocą przeglądarki Chrome. Po zalogowaniu się na swoje konto. Podczas uzyskiwania dostępu do Skype’a z Chromebooka, zobaczysz, że będziesz mógł cieszyć się wszystkimi funkcjami.

Bezpośrednio ze sklepu Google Play na telefonie komórkowym

Możesz uzyskać dostęp do Skype’a ze swojego Sklepu Play, zwłaszcza jeśli Twój komputer ma do tego wsparcie technologiczne. Kroki instalacji programu Skype to: Wchodzisz do sklepu Sklep Play z Chromebooka i przejdź do instalacji Skype’a. Następnie logujesz się na swoje konto za pomocą swojej nazwy użytkownika i innych wymaganych danych i to wszystko. Będziesz mógł otrzymywać powiadomienia, nawet jeśli nie korzystasz z aplikacji, czyli działa ona w tle.

Jedną z rzeczy, o których prawdopodobnie nie wiesz, jest to, że Twój Chromebook jest kompatybilny z większością aplikacji Linux, a nawet jest uważana za dość kompletną aplikację do użytku na Chromebooku. Oznacza to, że możesz bez problemu uzyskać Skype’a, nawet jeśli używasz przeglądarki Chrome OS, bez konieczności wprowadzania ustawień terminala. Możesz zainstalować i używać Linuksa na Chromebooku, a tym samym łatwo uzyskać Skype.

Wskazane jest sprawdzenie wersji systemu operacyjnego Chrome i przejście do opcji Dostosowanie, a następnie Informacje o systemie operacyjnym Chrome. Po wykonaniu tego kroku włączasz środowisko Linux. Podążasz następującą ścieżką: Ustawienia, Deweloperzy, Środowisko programistyczne Linux i kliknij Włącz. Później klikasz Dalej. W oknie dialogowym wpisz nazwę użytkownika i zaznacz zalecany rozmiar dysku, a następnie kliknij Zainstaluj.

zainstaluj linuxa na chromebooku

Poczekaj na pobranie plików, aby skonfigurować środowisko Linux. Po instalacji przechodzisz na oficjalną stronę Skype’a i klikasz Pobierz Skype’a dla Windows, a następnie wybierz opcję Pobierz Skype’a dla Linuksa. Wybierasz folder, w którym plik będzie przechowywany i kliknij Zainstaluj z Linuksem i zainstaluj na PC i gotowy.

Dlaczego nie możesz poprawnie zainstalować lub używać Skype’a na swoim Chromebooku?

Jeśli bez powodzenia próbowałeś zainstalować Skype’a na swoim Chromebooku, może być konieczne sprawdź, czy używasz przeglądarki zgodnej z Twoim Chromebookiem, zwłaszcza jeśli chcesz używać Skype’a w przeglądarce. Upewnij się również, że zainstalowałeś najnowszą wersję Skype’a. Jeśli zainstalowałeś, ale nie możesz z niego korzystać, zaktualizuj Skype do najnowszej wersji.

dołącz do naszego kanału telegram