Skip to content

Jak zainstalować i skonfigurować AirTag na moim iPhonie, iPadzie?

16 de lipiec de 2021

W tym momencie urządzenia technologiczne są w ciągłej ewolucji, stając się coraz bardziej nowoczesny, wyrafinowany i przechodząc od przedmiotu o określonej funkcji do bycia multi-narzędziem, bo dziś telefonem jesteśmy w stanie wykonywać wiele czynności, jakby był komputerem w dłoni.

Od posiadania wielu aparatów, które pomogą nam robić zdjęcia o jakości porównywalnej z aparatem, po utrzymywanie kontaktu i bycie na bieżąco ze światem, istnieje wiele opcji, które nam oferuje urządzenie mobilne, spośród tych dwóch głównych systemów wyróżniało się na rynku, którymi są system Android używany przez takie firmy jak Samsung, Motorola czy Xiaomi oraz system iOS firmy Apple.

AirTags to najnowszy produkt Apple, zaprojektowany z myślą o: bądź lokalizatorem dla wybranego obiektu, po prostu umieszczając go między innymi na kluczach, plecaku, bagażu. Można je połączyć z naszymi urządzeniami Apple, aby móc zobaczyć w czasie rzeczywistym, gdzie się znajduje, aby znaleźć naszą własność.

Jak zainstalować lub zlokalizować wyszukiwarkę aplikacji?

Pierwszym niezbędnym krokiem do połączenia naszego AirTag z naszym iPhonem jest mieć aplikację „Wyszukaj”, Może się jednak zdarzyć, że nie znajdziemy tej aplikacji na naszym urządzeniu za pierwszym razem, bardzo ważne jest, aby mieć tę aplikację, jeśli chcemy znaleźć dowolne z naszych urządzeń, takie jak Apple Watch, nasze AirPods lub inne urządzenie, do aktywacji aplikacji „Szukaj” musimy wykonać następujące czynności:

Wejdziemy w ustawienia naszego iPhone’a, iPad lub iPod Touch, będąc w głównej części ustawień wybierzemy, gdzie znajduje się nasza nazwa, a następnie znajdziemy opcję o nazwie „Znajdź”.

Klikamy tę opcję i aktywujemy opcje takie jak Znajdź mój iPhone, iPad lub iPod, również jeśli chcemy, aby nasi przyjaciele lub rodzina wiedzieli, gdzie jesteśmy, możemy również aktywować funkcje, takie jak „Udostępnij moją lokalizację”, wszystko z zamiarem zapobiegania i poczucia bezpieczeństwa przed wszelkimi niechcianymi złymi sytuacjami.

Mimo że nasze urządzenie było offline, nadal możemy aktywować sieć „Znajdź”, Oprócz tego musimy również aktywować opcję „Wyślij ostatnią lokalizację” na wypadek wyczerpania baterii.

Następnym krokiem jest przejście do opcji prywatności na naszym urządzeniu, przejdź do sekcji Lokalizacja i aktywuj ją, gdy mamy wszystkie te parametry, możemy uzyskać dostęp do aplikacji, takich jak Wyszukiwanie.

opakowanie produktu z metką powietrzną

Skonfiguruj AirTag w kilku krokach

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać podczas konfigurowania naszego AirTag, jest wiedza, że ​​mamy wersję odpowiedniego systemu iOS, ponieważ można je połączyć z System operacyjny iOS 14.5 lub wyższy, oprócz skonfigurowania opcji takich jak Zlokalizuj, Bluetooth i Wyszukiwarka.

Po zweryfikowaniu każdego z tych ustawień przejdziemy do usuń plastik, który chroni nasz AirTag, Pod koniec tego, oprócz znalezienia baterii AirTag, zobaczymy, że wewnątrz produktu będzie część ochronnego plastiku, gdy cały ten plastik zostanie usunięty, AirTag zostanie aktywowany.

Skonfiguruj na moim iPhonie

Mając założony AirTag, zbliżymy go do naszego iPhone’a, na tyle, aż pojawi się małe okienko, To powie nam, że urządzenie zostało wykryte, Potwierdzimy przycisk połączenia, aby można było rozpocząć proces łączenia z naszym urządzeniem.

Po połączeniu z naszym iPhonem przejdziemy do nazwij nasz AirTag, następnie musimy kliknąć „Kontynuuj”, aby AirTag był zarejestrowany za pomocą Apple ID, ważne jest również, aby zalogować się za pomocą Apple ID na naszym iPhonie, zostanie to zrobione automatycznie, na końcu potwierdzi, że zostało poprawnie połączone i możemy zobaczyć na ekranie naszego telefonu lokalizację, w której się znajdujesz.

Skonfiguruj na moim iPadzie

W ten sam sposób, który został wyjaśniony powyżej, możemy skonfigurować nasz AirTag z naszym iPadem, po prostu musimy przenieś AirTag na naszego iPada.

linia produktów jabłkowych

Rozpocznij proces łączenia, zarejestruj go identyfikatorem naszego iPada, wpisz nazwę i potwierdź proces, również w przypadku posiadania iPoda z iOS 14.5 możemy go również podłączyć.

Dostosuj lub zmień nazwę swojego AirTag – Zmień nazwę AirTag

Ten krok jest ważny podczas korzystania z naszego AirTag, ponieważ jeśli zamierzamy używać więcej niż jednego z tych urządzeń, ważne jest, aby wiedzieć, który AirTag chcemy zlokalizować, dlatego istnieją opcje nazwania każdego AirTag, który mamy, aby umieść im imię, które musisz wykonaj poniższe kroki:

  • Przejdziemy do konfiguracji naszego iPhone’a, iPada lub iPoda, poszukamy Find App, wejdziemy i Poszukamy zakładki Artykuły.
  • Następnie poszukamy AirTag, który właśnie podłączyliśmy do naszego urządzenia, tutaj otworzy się menu z różnymi opcjami, musimy kontynuować przesuwanie się po menu, aż znajdziemy opcję „Zmień nazwę artykułu”.
  • Tutaj możemy wybrać opcje takie jak wybór nazwy z listy, która nas poleca lub możemy umieść spersonalizowaną nazwę według naszych upodobań, wybierzemy opcję, która nam odpowiada.
  • Po wybraniu nazwy wybierzemy emotikon z którym chcielibyśmy go lepiej zidentyfikować, potwierdzimy, zapiszemy wprowadzone zmiany i będzie gotowe.

Gdy tylko Apple wypuścił produkt AirTag, wprowadził go na rynek w dwóch rodzajach sprzedaży, pojedynczym AirTag w cenie 29 USD i combo czterech AirTagów w cenie 99 USD.

link z tagiem lotniczym

Może to być korzystne dla osoby, która chce używać więcej niż jednego Airtaga, ponieważ nasze urządzenie może być w stanie użyj do 16 AirTagów powiązanie ich z kontem Apple ID.

Po prostu musimy podać nazwę AirTag przez nasz telefon, ustalić, gdzie ją umieścimy i połącz go we właściwy sposób, więc dzięki naszemu urządzeniu Apple możemy go łatwo i precyzyjnie śledzić i lokalizować, jest to wykonalne dzięki temu, że bateria AirTag szacowana jest na rok.

Apple mówił o tym pytaniu, które mieli niektórzy użytkownicy lojalni wobec firmy, w zasadzie każdy iPhone z systemem iOS 14.5 lub wyższym może być połączony z AirTag i z iPhone’a 6s i 6s Plus wszystkie iPhone’y mogą mieć iOS 14.5 lub nowszy.

Równie najlepszą rzeczą byłoby to, że jeśli masz iPhone’a znacznie nowszego modelu, takiego jak iPhone X lub iPhone 11, będzie to znacznie korzystniejsze, ponieważ licz na kolejne aktualizacje w przyszłości systemów operacyjnych iOS lub nowych produktów firmy Apple.

Jakie inne urządzenia Apple współpracują z moim AirTag?

Lokalizator AirTag w tej chwili można skonfigurować za pomocą urządzeń takich jak iPhone, iPad, a także z iPod Touch, o ile komputery te mają system operacyjny iOS 14.5 lub iPadOS 14.5.

Oprócz aktywowania opcji, takich jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe, Bluetooth, Lokalizacja i aplikacja Znajdź, w ten sam sposób ważne jest połączenie Wi-Fi lub dane mobilne.