Skip to content

Jak zainstalować i grać w gry Windows za pomocą Steam Play w systemie Linux? (Przykład)

29 de styczeń de 2021

Dzisiaj termin „gracz” jest czymś więcej niż tematem tabu, a teraz każdy gra w przynajmniej jedną małą grę wideo na swoim telefonie. Ale żeby nazwać siebie prawdziwym graczem, musisz wiedzieć, jak to zrobić instalować i grać w gry Windows przy użyciu Steam Play na Linuksie, nie przeczytałeś źle, w Linuksie!

Jeśli Linux nie brzmi jak synonim gry wideo, to dlatego, że tak naprawdę nim nie jest, nie jest to dziedzina, w której twórcy wolnego oprogramowania dominują najbardziej, ale ze wszystkimi zaletami, jakie ma ten system operacyjny, była to kwestia czas, żeby ktoś go położył inteligencja i wysiłek w tworzeniu czegoś prawdziwej jakości dla systemu.

Zainstaluj i graj w gry Windows przy użyciu Steam Play na Linuksie!

Zasadniczo musisz zwolnić miejsce na dysku Linux, aby mieć większą pojemność i dzięki temu nie mieć problemów z procesem.

W tym celu wystarczy przejść krok po kroku w procesie odinstalowywania programów Ubuntu z terminala, sprzyjając opróżnieniu informacji na dysku.

Kto inny, jeśli nie Valve, wpadnie na wspaniały pomysł przeniesienia swoich gier i systemów na Linuksa. Prawda jest taka, że ​​ta inicjatywa jest wyjątkowa i oczywiście dąży do wzmocnienia Linuksa poprzez uczynienie go bardziej przyjazny system dla graczy.

Jak oni to zrobili? To, co zrobili, to zintegrowanie Wine z grą Steam pod nazwą Proton, co oznacza, że ​​możesz grać w gry wideo natywnie na Linuksie, a także grać w gry wideo Windows.

Aby ułatwić zrozumienie firmy baza danych o nazwie ProtonDB, zawiera wszystkie gry dostępne dla Linuksa (możesz je zobaczyć z samego Linuksa).

Są one podzielone na kategorie w zależności od tego, jak dobrze działają w systemie operacyjnym, platynowe działają doskonale, złote działają dobrze, ale mogą się poprawić, srebrne działają, ale mają pewne problemy, w brązu to samo tylko z dużo większymi problemami i wreszcie zepsuł się bezpośrednio nie działa.

Proton

Przed przejściem do procesu instalowania pakietów lub programów w Ubuntu z terminala, aby grać w gry Windows za pomocą Steam Play w systemie Linux, najpierw i aby dać umysłowi trochę kontekstu, powinieneś wiedzieć, że to proton.

Jest to w zasadzie warstwa zgodności typu open source, która umożliwia wydajne działanie gier Windows w systemie Linux (oczywiście został stworzony przez Valve).

Wschód został stworzony przez wzięcie Wine jako źródło i dodanie kodu źródłowego DXVK, która jest biblioteką z instrukcjami graficznego interfejsu API direct3d.

Dzięki temu daje znacznie większą moc graficzną do gier linuksowych, a także pozwala na dodanie do listy znacznie więcej, na przykład tych, które są natywne dla systemu Windows.

Jak to zainstalować?

Teraz, jeśli nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak instalować i grać w gry Windows przy użyciu Steam Play w systemie Linux, jest to bardzo proste i nie powinno zająć więcej niż 10 minut.

Najpierw zainstaluj klienta Steam, po zakończeniu uruchom go i przejdź do sekcji „Ustawienia”(Jest na górze), wtedy zauważysz, że po lewej stronie znajduje się szereg opcji, wybierz„Konto„I wtedy”Zmiany”.

Po wybraniu tej opcji musisz wybrać „Aktualizacja beta Steam”, ta opcja spowoduje pobranie wszystkich funkcji i ponowne uruchomienie programu.

Po zakończeniu tego procesu wróć do „Ustawienia”, I zauważysz, że teraz pojawiła się nowa opcja o nazwie „Gra Steam” i to jest ten, którego powinieneś przestrzegać.

W nowym oknie, które się pojawi, musisz włączyć „Obsługiwane tytuły” i „Dla wszystkich tytułów”Po zaakceptowaniu wszystkiego będzie gotowe, wystarczy cofnąć się do początku i poszukać tego, w co chcecie zagrać.

system operacyjny Linux

I gotowy, jakby nic, i w czasie krótszym niż wstanie z łóżka, możesz zainstalować i grać w gry Windows za pomocą Steam Play w systemie Linux, zawsze pamiętając, że niektóre gry są dostępne tylko w niektóre wersje systemu Windows Server, które istnieją.

Jednak ogólnie rzecz biorąc możesz już wyzwolić zabawę, ale zawsze pamiętaj o tym odpowiedzialnie.