Skip to content

Jak zainstalować Google Chrome i dowolną aplikację na telewizorze Sony Smart TV z Android TV (przykład)

4 de luty de 2021

Telewizory Smart TV są coraz bardziej konfigurowalne, więc nie jest zaskakujące, że aplikacje takie jak Google Chrome są instalowane Sony Smart TV

Telewizory Smart TV umożliwiają także pobieranie i instalowanie gier i aplikacji na telewizorze Smart TV. Skorzystaj więc z okazji, jaką daje Ci Twoje urządzenie, i baw się wszystkimi grami i kanałami, które możesz zainstalować.

W rzeczywistości kilka lat temu marka ta zawierała system operacyjny Android dla swoich komputerów, za pośrednictwem którego ma Sklep Play i możliwość dostępu do aplikacje Google nie ma problemu.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest sprawdzenie, czy rzeczywiście masz Android TV, jeśli tak, wystarczy postępować zgodnie z poniższym przewodnikiem.

Jak uzyskać przeglądarkę Google Chrome?

Chociaż wspomniano, że te urządzenia są domyślnie dostarczane ze Sklepem Android, w rzeczywistości Chrome nie może być instalowany w ten sposób na telewizorach Sony Smart TV. Przed przystąpieniem do pobierania wszystkiego, co chcesz, upewnij się, że masz wcześniej połączenie z siecią Wi-Fi

Czemu? Dlatego Nie jest dostępna w przedstawionych aplikacjach na Android TVJednak nie pozwól, aby cię to powstrzymało.

Aby mieć tę praktyczną przeglądarkę, konieczne będzie tylko pobranie jej z Google Play, ale zewnętrznie za pomocą wyszukiwarki na komputerze.

Ale najpierw ważne jest, aby zalogować się do sklepu za pomocą tego samego konta, które jest powiązane z marką Sony Android TV, na której będzie działać.

W ten sposób dostęp do Sklepu uzyskuje się z komputera i poprzez pasek wyszukiwania aplikacji „Google Chrome”, A następnie przejdź do oficjalnej strony przeglądarki.

To będzie pochodzić z firmy ”Widok na góry”, W przypadku konieczności weryfikacji przed kontynuowaniem, co jest zawsze zalecane.

Następną rzeczą jest kliknięcie zielonego przycisku oznaczającego „zainstalować”, Dzięki czemu różne opcje urządzeń powiązanych z kontem są widoczne.

Spośród nich zostanie wybrany dokładny sprzęt, który ma Android TV, również konieczne będzie wciśnięcie „zainstalować” kontynuować.

Po zakończeniu czasu oczekiwania i pobraniu programu można ponownie włączyć telewizor, a tym samym zainstalować plik Google Chrome na telewizorze Sony Smart TV.

Może być używany normalnie i chociaż nie jest przeznaczony do tego typu sprzętu, nie powinno być żadnych problemów ani błędów w opracowaniu, ani niczego podobnego.

Inny sposób, aby mieć Chrome na Sony Smart TV

Jeśli z jakiegoś powodu powyższa procedura nie może zostać przeprowadzona, istnieje inna metodologia, aby to osiągnąć, ale ta jest nieco bardziej uciążliwa.

Jeśli zdecydujesz się kontynuować, będziesz musiał pobrać tę aplikację z komputera. Ale najpierw trzeba będzie mieć dwa inne narzędzia.

To są „File Commander„, Który zostanie użyty do zainstalowania aplikacji.”Launcher Sideload„, Czyli program uruchamiający, który pozwoli Ci bezproblemowo uruchomić przeglądarkę.

Teraz warto doprecyzować, że obie aplikacje respektują ustalone uprawnienia, są bezpieczne i całkowicie niezawodne podczas ich używania.

Po zainstalowaniu tych aplikacji na Android TV możesz przystąpić do instalacji Chrome na telewizorze Sony Smart TV. Dla którego musisz pobrać przeglądarkę jako plik APK.

Google Chrome

Ten plik zostanie następnie przesłany na konto Dysk Google zsynchronizowany na telewizorze Smart TV, zalecamy umieszczenie go w folderze domowym lub głównym w celu ułatwienia procedury.

Następnie program File Commander jest wykonywany na telewizorze, logowana jest sekcja Dysku Google, a następnie znajduje się plik APK przeglądarki.

Aby to zrobić, kliknij go, powodując, że Commander zapyta, czy chcesz go pobrać. Naciśnij „Akceptować„To kolejny krok.

Teraz wybrano opcję „zainstalować”I zaakceptuj stosowne uprawnienia, aby móc wykonywać działania z programów spoza Google Play.

Pod koniec procesu Chrome może być teraz używany na telewizorze Sony Smart TV z Android TV, a jego działanie jest całkowicie odpowiednie.

Dzięki technologii możemy dziś zrobić wszystko, co chcemy z naszych telefonów komórkowych, nawet w czymś tak prostym, jak użycie ich jako pilota do naszego Smart TV lub powielenie jego ekranu, abyśmy mogli zobaczyć galerię zdjęć ze Smart TV.

dołącz do naszego kanału telegram