Skip to content

Jak zainstalować „Duckduckgo” jako wyszukiwarkę w Mozilla Firefox?

3 de luty de 2022

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, kiedy wchodzimy do sieci, musimy wziąć pod uwagę, dzieje się tak, ponieważ wiele firm stoi za ślady, które zostawiamy, kiedy korzystamy z sieci za pomocą popularnych przeglądarek. Mają one cel reklamowy, a także do niektórych ciemniejszych celów, a to znaczy, że kiedy wchodzimy do sieci, jesteśmy monitorowani bez wyjątku.

Stworzenie Duckduckgo jako wyszukiwarki zostało wykonane w celu: nie pozostawiają śladu naszej obecności w internecie. Dbaj o bezpieczeństwo naszej tożsamości, aby uniknąć robienia interesów z użytkownikami, bez naszej wiedzy, dane te są gromadzone przez pamięć podręczną, z tego powodu zaleca się wyczyszczenie pamięci podręcznej Google Chrome, na przykład, w tym artykule będziemy wyjaśnij, o czym jest ta wyszukiwarka

Jakie są zalety Duckduckgo nad innymi przeglądarkami internetowymi?

Aby zbadać ten problem, jesteśmy pewni, że bezpieczeństwo będzie zwycięzcą, ponieważ nie będziemy preferować niczego więcej niż to. To właśnie w tej części ta wyszukiwarka ma przewagę, nie pozostając w tyle z opcjami, które normalnie oferują inni jako całość, a to staje się temat skatalogowany jako Cyberbezpieczeństwo.

Ta przeglądarka ma zalety, takie jak bezpieczne przeglądanie, nie pozwala nam być śledzonym i organizuje wyniki w kategorie zgodnie z naszymi wyszukiwaniami, musimy jasno powiedzieć, że możemy go użyć w dowolnej dostępnej przeglądarce. Wystarczy go zainstalować, w wybranej przez siebie przeglądarce, jego interfejs jest wygodny i bardzo intuicyjny, teraz zobaczmy dogłębnie, co go charakteryzuje.

Uzyskaj cyberbezpieczeństwo, którego nie oferuje żadna inna przeglądarka

O ile to, co oferuje ta przeglądarka, jest zorientowane na bezpieczeństwo danych, które wprowadzamy w Internecie, obiecuje: anonimowe przeglądanie nie zostawiając żadnych zapisów. Co nie pozwala być spokojniejszym, teraz, gdy w sieci załatwia się tak wiele rzeczy, jak pieniądze i inne wrażliwe informacje.

Pojęcie cyberbezpieczeństwa oraz to, ile istnieje rodzajów i dlaczego jest tak ważne, to stosunkowo nowy temat, ale nie mniej ważny z tego powodu. W oparciu o tego typu nowe koncepcje, ta nowa przeglądarka stała się rzeczywistością, która pomaga nam zróżnicować rodzaje platform i wyjść z nich przeglądarki oferujące wszystkie usługi się, aby cię obserwować.

cyberbezpieczeństwo zainstalowane w firefox z duckduckgo

Zachowaj całkowitą kontrolę nad tym, kto ma dostęp do Twoich danych

Czasami możesz pomyśleć o tym, jakie to wszystko ma znaczenie, a jeśli nie masz absolutnej kontroli nad swoimi danymi i rzeczami, może to spowodować w przyszłości psychologiczne uwarunkowanie psychiczne, co jest spowodowane bombardowaniem reklam. To prowadzi do konsumowania i działania w sposób, w jaki nie myślałeś, że zrobisz, twoje dane mówią wszystko, czym jesteś i co lubisz lub jesteś zainteresowany, jesteś pod wpływem informacji, których nie potrzebujesz.

To sprawia, że ​​ludzie stojący za tym wszystkim czerpią korzyści z twoich informacji, kupując wszystkie twoje rekordy od tych zbieraczy danych. Masz również prawo wiedzieć, kto ma dostęp do Twoich danych i co z nimi robi i dlaczego, może się to wydawać nieistotne, ale wygląda bardziej jak kontrola tłumu niż indywidualny atakaby dać ci pomysł.

Jak ustawić Duckduckgo jako główną przeglądarkę Firefox?

W tym przypadku otworzymy oficjalną stronę Duckduckgo+ tutaj zobaczymy początkową stronę wyszukiwania, a poniżej przycisk z napisem dodaj „Kaczka do Firefoksa” Klikamy na niego, a na górze pojawia się małe okienko. Klikasz „kontynuuj instalację”, a my kończymy proces, klikając „dodaj”.

W tej chwili został zainstalowany, musimy tylko sprawdzić, czy to prawda, teraz wchodzimy do menu Firefoksa i wchodzimy w „Opcje”, a następnie „Szukaj” i dalej klikamy frazę niebieskimi literami, która mówi „Zmień preferencje sugestii wyszukiwarek” i tam wybraliśmy „Duckduckgo”. W ten sposób pozostanie domyślną przeglądarką w Firefoksie.

dbaj o swoje dane z duckduckgo

Jak możesz używać Duckduckgo jako swojej wyszukiwarki również na telefonie komórkowym?

W tym przypadku wyjaśnimy to za pomocą telefonu komórkowego z Androidem, który jest najczęściej używanym oprogramowaniem, w tym systemie musimy wykonać kilka prostych kroków, aby zmienić wyszukiwarkę na Androida. Jeśli chcemy używać Chrome z tym bezpiecznym silnikiem, musisz podążać tą drogą Ustawienia> Ustawienia podstawowe> Findertam wybraliśmy Duckduckgo

Ten silnik ma również aplikację, aby ją uzyskać, pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to otworzyć Sklep Play. Piszemy w polu wyszukiwania „Duckduckgo” i wybieramy ten, który pojawia się o nazwie „Duckduckgo Privacy Browser”, wciskamy install i czekamy na zakończenie procesu instalacji, aby z niego korzystać

dołącz do naszego kanału telegram