Skip to content

Jak zainstalować dodatek Power Pivot w programie Excel – Pobierz dodatek Power Pivot (przykład)

16 de luty de 2021

W poniższej treści nauczymy Cię jak zainstalować dodatek Power Pivot w programie Excel, bardzo przydatne, niezbędne i bardzo ważne uzupełnienie, które ułatwi wiele aspektów naszej pracy z arkuszem kalkulacyjnym.

Rozumiejąc znaczenie tego, czym są, do czego służą i gdzie można je wykonać, zdasz sobie sprawę, że Excel jest najlepszy do tworzenia arkuszy kalkulacyjnych.

To jest narzędziem, które zyskuje na znaczeniu Wielu właścicieli firm i analityków danych utknęło przy domyślnej funkcjonalności arkuszy kalkulacyjnych, takich jak Excel lub inne powiązane programy.

Zasadniczo Power Pivot to plik niesamowite i całkowicie efektywny wtyczka analityczna danych. Pozwala nam również bardzo skutecznie modelować dane.

Co to jest dodatek Power Pivot?

Daliśmy wam już otwarte usta na temat funkcjonalności tego akcesorium. Ale przejdźmy trochę głębiej do tego, czym jest i do czego służy.

Jak już wspomnieliśmy, plik Power Pivot to dodatek do programu Excel. Został zaprojektowany z myślą o przeprowadzaniu wydajnej analizy danych, a także generowaniu modeli danych, które pozwolą na zadowalającą wizualizację tych danych w Excelu.

Jedną z jego najwspanialszych funkcji jest to obsługuje dużą ilość informacji, możemy łączyć dość duże tabele, jeśli masz bazy danych o różnym pochodzeniu, ponieważ to narzędzie wykonuje analizę danych szybko w ten sam sposób.

Z pewnością znając zalety tego akcesorium, pozostałeś z chęcią go mieć. Cóż, czytaj dalej, pokażemy Ci krok po kroku, jak zainstalować dodatek Power Pivot w programie Excel.

Zainstaluj dodatek Power Pivot w ten sposób

Aby dodać ten dodatek do programu Excel, musimy najpierw wiedzieć, jaką mamy wersję tego arkusza kalkulacyjnego. Wiedza o tym jest bardzo prosta.

Najszybszym sposobem jest skorzystanie z wyszukiwarki Windows (utożsamianej z małą lupitą), umieszczamy Excela, wyszukujemy i tuż obok nazwy aplikacji zobaczymy rok wydania.

Przede wszystkim musimy mieć otwarty Excel. W górnym panelu po lewej stronie przechodzimy do zakładki „Plik”

Będziemy mieć menu boczne, w którym wybierzemy ostatni przycisk „Opcje”. Otworzy się okno ustawień.

To z kolei będzie miało menu po lewej stronie, w którym klikniemy „Dodatki”, aby zaktualizować zakładkę dla modyfikacji, które chcemy wprowadzić.

Na tym ekranie przyjrzymy się dolnej części menedżera „Dodatki programu Excel”. W, wybierzemy „Uzupełnienia COM” i naciskamy „Go …”

Pokaże Ci dostępne dodatki, w których możesz wybrać Power Pivot. Pamiętaj, aby nacisnąć „Akceptuj” aby zmiany zostały zapisane.

Po odczekaniu na jego aktualizację, na górnym pasku Excela zaobserwujemy, że pojawi się opcja Power Pivot, czyli będzie gotowa do użycia w wersjach wyższych niż Excel 2013.

grafika

Jeśli masz program Excel w wersji 2010.

Tak, wręcz przeciwnie, wersja, którą masz, pochodzi z 2010 r., Jak zainstalować dodatek Power Pivot w programie Excel, jest co najmniej trochę bardziej ręczny.

W takich przypadkach dodatek Power Pivot jest pobierany z Internetu. Możesz to na przykład wygooglować, używając słów „Power Pivot for Excel 2010”.

Przed pobraniem musimy wybrać taki, który pasuje do naszej wersji programu Excel i architektury komputera.

Dlatego ważne jest, aby określić, czy komputer jest 32-bitowy. lub 64-bitowy, ponieważ będzie to zależeć od tego, czy wtyczka działa.

Po zainstalowaniu instalatora wykonujemy następujące kroki:

Pojawi się okno, w którym musimy wybrać „Uruchom” lub uruchomić, aby rozpocząć instalację

Naciskamy „Dalej”, musisz zaakceptuj „Warunki umowy i licencji”. Naciskamy „dalej” i „zainstaluj”.

Po zakończeniu instalacji program Excel powinien automatycznie umieścić kartę Power Pivot.

Mam nadzieję, że ten artykuł bardzo Ci pomógł, zapraszam do odwiedzenia naszej strony internetowej i poznania wielu innych rzeczy i ciekawostek, które w każdej chwili będą dla Ciebie bardzo pomocne, zapewniam.

dołącz do naszego kanału telegram