Skip to content

Jak zablokować osobę w iMessage za wiadomości spamowe – iPhone i iPad?

17 de sierpień de 2021

iMessage to kwintesencja sieci społecznościowej dla urządzeń z systemem iOS. Jeśli kupisz nowe urządzenie Apple, będzie mieć preinstalowaną aplikację iMessage za pomocą którego w bardzo prosty sposób możesz komunikować się ze swoimi kontaktami. Ta aplikacja jest bardzo podobna do WhatsApp, ponieważ spełnia pewne bardzo podobne funkcje, ponieważ jest platformą do przesyłania wiadomości błyskawicznych.

Ponieważ iMessage to aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych, za jej pośrednictwem możesz skontaktować się z dowolnym użytkownikiem, który ma aktywny iMessage na iPhonie lub dowolnym innym urządzeniu Apple, o ile masz jego numer telefonu lub adres e-mail iCloud. Z tego powodu możesz zobaczyć siebie w sytuacji, w której iMessage skontaktował się z Tobą przez osobę, z którą nie chcesz rozmawiać, więc możesz znaleźć się w potrzebie jej zablokowania i właśnie to my nauczy cię tym razem; jak zablokować osobę w iMessage.

Jak filtrować wiadomości iMessages od nieznanych nadawców?

W celu filtruj wiadomości w iMessage od nieznanych użytkowników, czyli osoby, których nie dodałeś lub w swoich kontaktach (numer telefonu) lub e-mail, musisz wykonać bardzo prosty proces w ustawieniach iMessage na iPadzie, iPodzie lub iPhonie.

Aby filtrować wiadomości z nieznanych źródeł w iMessage, musisz przejść do ustawień urządzenia, przejść do sekcji „Wiadomości” i wejść. Kiedy jesteś w ustawieniach Wiadomości, musisz poszukać sekcji „Filtr wiadomości” i włącz opcję „Filtr nieznany”.

Procedura blokowania użytkownikowi iMessage możliwości wysyłania Ci SMS-ów

Jeśli już przefiltrowałeś wiadomości użytkownika, ale mimo to nie przestało Ci to przeszkadzać, ponieważ najbardziej logiczną opcją, jaką masz, jest zablokowanie tego użytkownika. Kiedykolwiek chcesz zablokuj osobę z iMessage musisz wykonać bardzo prosty i szybki proces.

Aby zablokować użytkownikowi wiadomości Apple, musisz najpierw wejść do aplikacji ze swojego urządzenia. Następnie musisz wejść na czat z osobą, którą chcesz zablokować i kliknąć jej imię. Po wyświetleniu menu opcji przejdź do sekcji „informacje”. Gdy tylko pojawi się profil użytkownika, kliknij ponownie miejsce, w którym jest napisane „informacje” i przejdź do końca tej sekcji, gdzie zobaczysz opcję „Zablokuj ten kontakt” który zostanie napisany na czerwono. Kliknij opcję, o której właśnie ci powiedzieliśmy, i to by było na tyle; potem już zablokowałeś ten denerwujący kontakt.

Jak mogę zgłosić spam lub spam w iMessage?

Gdy wiadomości tekstowe od nieznanych osób dotrą do Twojego iMessage, aplikacja automatycznie wyświetli ostrzeżenie pod daną wiadomością, w której będziesz miał możliwość zgłoszenia tego jako spamu lub niechcianego.

Nie oznacza to, że po zgłoszeniu wiadomości użytkownik nie będzie mógł dalej do Ciebie pisać, ponieważ Zgłoszenie tego nie uniemożliwia osobie kontaktu z Tobą. Jeśli po zgłoszeniu wiadomości użytkownik nadal Ci przeszkadza i chcesz, aby przestał to robić, pozostawioną opcją jest zablokowanie użytkownika metodą, o której mówiliśmy w poprzednim punkcie.

iMessage na iPhonie

W celu zablokować osobę ze swojego urządzenia (numer telefonu), FaceTime lub MailMusisz wykonać pewne kroki, ale już mówimy, że wcale nie są skomplikowane.

Telefon

Jeśli chcesz zablokować osobę ze swojego iPhone’a, to znaczy zablokować ją, aby nie mogła nawet do Ciebie zadzwonić, będziesz musiał wejść do aplikacji Telefon i przeszukać sekcję ostatnich lub kontaktów dla osoby, którą chcesz zablokować. Przejdź do „informacji” i przejdź do „Zablokuj ten kontakt”.

Facetime

Aby zablokować użytkownika FaceTime, musisz najpierw wejść do aplikacji z urządzenia Apple. Znajdź rozmowę z osobą, którą chcesz zablokować, kliknij ikonę informacji, przejdź do końca i kliknij w miejscu, w którym jest napisane „Zablokuj ten kontakt”.

Poczta

Jeśli chcesz zablokować osobę z Poczty, musisz najpierw wejść do aplikacji, znaleźć e-mail od użytkownika, którego chcesz zablokować i kliknąć jego nazwę. Po wyświetleniu listy opcji poszukaj tej, która mówi „Zablokuj tego użytkownika” i naciśnij go.

Gdzie mogę sprawdzić, które numery lub użytkowników zablokowałem?

Aby zobaczyć, które kontakty są zablokowane na Twoim urządzeniu Apple musisz przejść do ustawień funkcji, w której chcesz zweryfikować zablokowane kontakty. Oznacza to, że jeśli chcesz zobaczyć kontakty, które zablokowałeś w Telefonie, musisz przejść do ustawień, następnie wprowadzić telefon i w sekcji zablokowanych kontaktów możesz potwierdzić, kogo zablokowałeś.

Użytkownicy zablokowani w iMessage

Jeśli chcesz zweryfikować te same informacje, ale w FaceTime, Wiadomościach lub Poczcie, musisz zrobić ten sam proces, ale w odpowiednich ustawieniach każdej funkcji Apple. Oznacza to, że jeśli chcesz zobaczyć użytkowników zablokowanych w FaceTime, przejdź do ustawień aplikacji i musisz zrobić to samo z Wiadomościami lub Pocztą.