Skip to content

Jak wyszukiwać i znajdować słowo na stronie internetowej? – Wszystkie przeglądarki

3 de luty de 2022

Przeglądarki są najczęściej używane do wszystkiego, co ma związek z siecią i to za ich pośrednictwem mamy dostęp do naszych ulubionych stron, naszych e-maili, są one przydatne do nauki i pracy. Rozrywka i wypoczynek, które w nich otrzymujemy, są niewyczerpaneKrótko mówiąc, dzięki nim dostępnych jest wiele informacji. Istnieją również bardzo bezpieczne przeglądarki, takie jak silnik DuckDuckgo.

Jeśli chodzi o wszystkie te obfite informacje, potrzebujemy pomocy, aby znaleźć to, czego szczególnie potrzebujemy, ponieważ wygląda jak opadła igła w stogu siana. To, że bycie zlokalizowanym w określonej części strony internetowej, w której się znajdujemy, jest bardzo pomocne, ponieważ w ten sposób unikamy wszelkich treści, które nie są dla nas istotne, w tym artykule porozmawiamy o tym, jak zrobić wewnętrzny szukaj w treści strony internetowej

Jakie kroki należy wykonać, aby przeprowadzić wyszukiwanie na stronie?

Powiedzmy, że robimy projekt uniwersytecki, aby umieścić go w kontekście, i strona zawierająca to, czego szukamy, zawiera wiele informacji; w tym przypadku musielibyśmy dużo czytać, aby znaleźć to, czego potrzebujemy. To żmudna praca, ale jest rozwiązanie

W przypadku Windows i Mac zaimplementowano kilka skrótów klawiaturowych, które służą do otwierania wyszukiwarki słów wewnętrznych w treści sieci, na której się znajdujemy, czyli jeśli jesteśmy na stronie przepisów ruchu drogowego, a to pojawia się dużo treści i musimy wiedzieć o motocyklach wystarczy wpisać skrót klawiaturowy i napisać słowo „motocykle” W ten sposób witryna, w której znajduje się to słowo, zostanie podświetlona w treści.

Korzystanie z klawiatury komputera z systemem Windows

Aby osiągnąć tę funkcję, Windows oferuje nam dwie opcje wprowadzania danych, w zależności od używanej przeglądarki, nie zmienia się to, jeśli użyjemy przeglądarka w trybie incognito, należy nacisnąć klawisz „F3”, otworzy się małe pole wyszukiwania w przeglądarce, druga opcja to „Okna + F”dzięki temu będziemy mieli również dostęp do tego przydatnego narzędzia wyszukiwania

z mac

W systemie operacyjnym Apple możemy również uzyskać skrót do korzystania z niego w używanej przez nas przeglądarce, skrót to „Command + F” w systemach operacyjnych Apple. Apple litera „f” dominuje w (szukaj) to daje nam wygodne odniesienie do tego, do czego służy ten skrót na stronach internetowych. I jest to, że to narzędzie jest nieznane wielu, którzy mogliby z niego skorzystać i zyskać na oszczędności czasu.

skrót klawiszowy, aby uzyskać słowo, którego szukasz

Teraz zobaczymy, jak możemy wykorzystać to narzędzie, które przynosi nam korzyści pod względem skuteczności wyszukiwanie skupione na określonej części określonego tematu, i jest to fakt, że bycie bardziej wydajnym jest wyraźną zaletą. Zobaczmy, jak wykonać tę akcję w przeglądarkach dostępnych dla systemu operacyjnego Microsoft Windows oraz dla systemów iOS.

To narzędzie jest dostępne do użytku w Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge i oczywiście z przeglądarką Safaridostępny dla systemów operacyjnych MacOS, zobaczmy, jak można go używać w każdej z tych przeglądarek.

W Google Chrome

Aby to osiągnąć, uzyskamy dostęp do strony internetowej, gdy tylko znajdziesz się na stronie, przejdziesz do wspólnego naciskania, „Okna + F”później wprowadzimy szukane słowo, wtedy pojawią się wszystkie dopasowania z tym, co jest napisane w polu.

Jeśli korzystasz z Microsoft Edge

Aby wykonać tę operację z przeglądarki Microsoft, musisz jednocześnie nacisnąć klawisze „Windows + F” lub klawisz F3w prawym górnym rogu pod ogólnym polem wyszukiwania pojawi się opcja wyszukiwania słów na stronie internetowej.

z Safari

W Safari, przeglądarce stworzonej do nawigacji na urządzeniach z systemem operacyjnym Mac, możesz wyszukiwać za pomocą klawiszy jednocześnie „Polecenie + F” W ten sposób możesz dostać to, czego szukasz. Trzeba powiedzieć, że spośród wszystkich wyżej wymienionych, ta przeglądarka unika dostępu do Twojej lokalizacji bez uprawnień, co jest dobre dla naszego bezpieczeństwa.

kobieta znajduje to, czego szuka na stronie przeglądarki

Korzystanie z przeglądarki Mozilla Firefox

Podobnie, przeglądarka Red Fox również ma to skuteczne narzędzie dzięki użyciu „F3”, a także używa tej samej kombinacji poprzednich, uzyskując dostęp przez „Start + F”, w zależności od systemu operacyjnego w którym jest zainstalowany.

dołącz do naszego kanału telegram