Skip to content

Jak wyszukiwać i konfigurować pobliskie urządzenia na moim telefonie komórkowym z Androidem Łatwe i szybkie?

19 de styczeń de 2022

Android oferuje narzędzia do: połącz różne urządzenia że mają ten sam system operacyjny, co umożliwia współdzielenie informacji i jednoczesną konfigurację; który stanowił narzędzie pierwszego poziomu dla użytkowników, którzy posiadają różne produkty z tym systemem.

Jak dobrze wiemy, wszystkie telefony komórkowe, tablety czy komputery korzystające z systemu Android; zbyt potrzebujesz konta google który zarządza danymi i informacjami użytkownika. W ten sposób, jeśli chcesz zsynchronizować dwa urządzenia, możesz użyć ustawień Ok Google, aby znaleźć urządzenie.

Powiązanie z pobliskimi urządzeniami można łatwo zarządzać, a w zamian będziesz mieć możliwość dodawania nowych konfiguracji lub plików. Łącznie możliwość: udostępniać wszystkie dane zespołu do innego bez konieczności dotykania urządzenia odbiorczego… Chcesz wiedzieć, jak to zrobić? Pokażemy ci to!

Co muszę zrobić, aby wyszukać pobliskie urządzenia na moim Androidzie?

Zasadniczo będziesz musiał mieć nowe urządzenie i inne, które zawiera informacje, które chcesz przekazać; ale co obaj używają konta Google (produkty takie jak Chromecast, Wear Os i inne). Albo dlatego, że musisz udostępnić dane, a następnie przestać korzystać z emitenta; lub ponieważ chcesz mieć możliwość przechowywania tych samych parametrów i ustawień na obu urządzeniach.

wymagania dotyczące łączności

Powinieneś przestrzegać wszystkich zezwoleń i aktywuj niezbędne opcje, aby umożliwić komunikację między obiema stronami. Pamiętaj o tym, ponieważ zrealizujemy komunikację bezprzewodową i transmisję danych; będziesz musiał aktywować sieci wyszukiwania i przesyłania plików:

  1. opiekować się włącz lokalizację na wypadek, gdybyś go zawiesił; ponieważ jest to sposób, w jaki system może geograficznie uzyskać inne kompatybilne urządzenia w pobliżu.
  2. Włącz także Bluetooth Twojego telefonu komórkowego, tabletu lub urządzenia, które planujesz połączyć z nowym sprzętem. Biorąc pod uwagę, że jeśli lokalizacja zostanie zlokalizowana, ta bezprzewodowa sieć transmisyjna umożliwi wymianę informacji.
  3. Wreszcie, jeśli chodzi o łączność, nie zapomnij mieć sieć, która zapewnia dostęp do internetu, WiFi lub komórkowa transmisja danych.

Jak je znaleźć?

Do celów synchronizacji musisz mieć włączyć powiadomienia ostrzec Cię, gdy zostaną znalezione urządzenia w pobliżu. Jeśli aktualnie działa, natychmiast zobaczysz powiadomienie o pobliskich urządzeniach odzwierciedlone w Twojej skrzynce odbiorczej; Jeśli tak nie jest, możesz uzyskać do niego dostęp z konfiguracji i zmienić.

Jak to się robi powyżej? W prosty sposób: wprowadź ustawienia Androida, poszukaj sekcji kont urządzeń i naciśnij „Google”. To miejsce pokaże Ci wszystkie alternatywy konfiguracji, do których masz dostęp, wybierz „Połączenia urządzeń” a następnie „Urządzenia”.

Będąc w środku, będziesz miał możliwość aktywacji powiadomień u góry ekranu; a na dole zobaczysz pole o nazwie „Urządzenia dostępne w pobliżu”, gdzie zostaną pokazane te, z którymi możesz zsynchronizować.

Wskazówki dotyczące ustawiania urządzeń z Androidem w pobliżu

Jak wyszukiwać i aktywować lub dezaktywować pobliskie urządzenia na moim Androidzie?

Jeśli po raz pierwszy jest włączony

W czasie konfigurowania nowego urządzenia wygeneruje ono pytanie „Czy masz inne urządzenie?” lub jakaś podobna wersja w zależności od modelu. Tutaj możesz kliknąć i natychmiast zostanie wygenerowana możliwość skopiowania konta Google, a dane znalezione na innym komputerze zostaną wygenerowane; zaakceptuj go i kontynuuj proces na komputerze wysyłającym.

Weź stare urządzenie, z którego musisz w ustawieniach, kliknij „Google”, a następnie opcję „Ustaw i przywróć”, a następnie możesz kliknąć „Skonfiguruj moje urządzenie w pobliżu”. Natychmiast pojawi się ekran główny, który generuje przycisk w prawym dolnym rogu z napisem „Dalej”. Wybierając produkt, wprowadź żądane hasła lub kody i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Jeśli chcesz sparować dwa już używane urządzenia

Aktywuj tryb synchronizacji na nowym urządzeniu, weryfikując w ten sam sposób, czy wszystkie niezbędne sieci są aktywne (nie zapominając o skonfigurowaniu lokalizacji Twojego Androida). Następnie na wysyłający telefon otrzymasz powiadomienie o znalezieniu pobliskiego urządzenia. W tym momencie pozostaje tylko kliknąć powiadomienie, postępować zgodnie z instrukcjami i umieścić to, co jest wymagane.

dołącz do naszego kanału telegram