Skip to content

Jak wyszukać osobę według imienia i nazwiska? [ Rápido y Fácil ]

20 de maj de 2023

Chcesz odnowić z kimś kontakt? Co powiesz na odnalezienie dawno zaginionego kolegi z klasy, przyjaciela, z którym właśnie straciłeś kontakt, a nawet sprawdzenie swojej genealogii? Możesz zrobić to wszystko i więcej za pomocą bezpłatnych narzędzi dostępnych online.

Najpierw zbierz wszystkie informacje o osobie, której szukasz. Czy masz adres? Nazwa? Nazwisko? Data urodzenia, data śmierci? To wszystko informacje, które bardzo pomogą w poszukiwaniach.

Pamiętaj, że szukanie ludzi do szpiegowania lub prześladowania jest niezgodne z prawem, więc jeśli szukasz kogoś, kto jest zaufanym członkiem rodziny lub przyjacielem, z którym chcesz się skontaktować, wiedząc, że ta osoba nie będzie się tym przejmować.

Używaj jak największej liczby różnych czcionek. Praktycznie niemożliwe jest znalezienie wszystkiego, czego szukasz w jednym źródle. Aby uzyskać najlepszą różnorodność informacji, konieczne jest korzystanie z jak największej liczby źródeł.

Zabasearch

Jednym z pierwszych miejsc, do których będziesz chciał się udać, próbując znaleźć kogoś online, jest Zabasearch. Wpisz pełne imię i nazwisko osoby w polu wyszukiwania i zobacz, co się pojawi.

Najprawdopodobniej uzyskasz tutaj wiele informacji, ale nie płać za nie. Jeśli zobaczysz coś proszącego o zapłatę, po prostu to zignoruj. Będziesz mógł uzyskać wiele informacji całkowicie za darmo tutaj o osobie, której szukasz, lub przynajmniej wystarczająco dużo, aby zacząć.

Google

Aby znaleźć kogoś w sieci, będziesz potrzebować wszystkich swoich umiejętności śledczych; bardzo rzadko wszystkie informacje, których szukasz, pojawiają się podczas jednego wyszukiwania. I tu pojawia się Google.

Gigantyczna wyszukiwarka śledzi wszystko, czego szukają i dostarczają użytkownicyNiektórzy nazywają to szpiegowaniem, podczas gdy inni nazywają to sprytnym biznesem. W obu przypadkach informacje mogą ci bardzo pomóc, jeśli wiesz, gdzie szukać.

Możesz skorzystać z tego artykułu w Wyszukiwarce osób Google, aby uzyskać wskazówki dotyczące Google, które pomogą Ci znaleźć osoby, których szukasz w tej popularnej wyszukiwarce.

Facebook

Facebook to jeden z największych serwisów społecznościowych w sieci i istnieje duże prawdopodobieństwo, że osoba, której szukasz, ma tam profil.

Jeśli masz pełne imię i nazwisko osoby, której szukasz, możesz go użyć, aby znaleźć Cię na Facebooku. Możesz także znaleźć kogoś na Facebooku, używając jego adresu e-mail, jeśli go masz. Możesz też wpisać nazwę szkoły średniej, uczelni lub firmy, z którą jest powiązana osoba, której szukasz.

pipl

Pipl to wyszukiwarka dostosowana do konkretnych osób, która zapewnia informacje nieco inne niż te, które można znaleźć za pomocą Google czy Yahoo ponieważ przeszukuje niewidzialną sieć, czyli informacje, do których nie można łatwo uzyskać szybkiego wyszukiwania w Internecie.

Wpisz nazwisko osoby, której szukasz w polu wyszukiwania Pipl i zobacz co wyjdzie. Nekrologi mogą być stosunkowo łatwe do wyśledzenia lub mogą wymagać wielu badań zarówno w Internecie, jak i poza nim.

Rejestry publiczne

Jeśli chcesz znaleźć kogoś online, z pewnością pomoże Ci jedno z tych zasobów w pierwszej dziesiątce źródeł rejestrów publicznych.

Oto niektóre z najlepszych bezpłatnych publicznych baz danych do wyszukiwania rekordów onlineod nekrologów po metryki spisowe.

ZoomInfo

ZoomInfo przenosi wyszukiwanie ludzi w sieci na zupełnie nowy poziom; Wykorzystując kombinację różnych technologii do przeszukiwania sieci (strony internetowe, komunikaty prasowe, elektroniczne serwisy informacyjne, zgłoszenia SEC itp.).

ZoomInfo porządkuje wszystkie informacje o ludziach w responsywnym i czytelnym formacie: profile, które mogą być również przeszukiwane na ZoomInfo przez korporacyjnych łowców głów.

Zerknij

Jeśli osoba, której szukasz, zrobiła coś w sieci, PeekYou powinien być w stanie to wykryć.
Na przykład Peekyou umożliwia wyszukiwanie nazw użytkowników w różnych społecznościach sieci społecznościowych.

Linkedin

Jeśli znasz imię osoby, której szukaszwpisz go na LinkedIn w polu wyszukiwania, a otrzymasz informacje, takie jak aktualne zatrudnienie, powiązania zawodowe i inne.

Zillow

Jeśli masz adres, możesz dowiedzieć się wiele o domu swojej osoby na Zillow.. Po prostu wpisz adres, ogólny obszar lub kod pocztowy, a Zillow zwróci bogactwo informacji o nieruchomościach dotyczących Twojego zapytania.

dołącz do naszego kanału telegram