Skip to content

Jak wysyłać wiadomości przez CMD do innego komputera z systemem Windows w sieci?

29 de sierpień de 2023

W epoce cyfrowej rozwinęła się duża liczba narzędzi, które umożliwiają użytkownikom natychmiastową komunikację, niezależnie od miasta lub kraju, w którym się znajdują. Przy tej okazji dowiesz się, jak wysyłać wiadomości między komputerami z systemem Windows w sieci, ponieważ umożliwiają one natychmiastową komunikację między użytkownikami w przypadku wiadomości sieciowych, bez względu na miasto lub kraj, w którym się znajdują. Przy tej okazji dowiesz się, jak wysyłać wiadomości między komputerami z systemem Windows w sieci z CMD.

Ale co się stanie, gdy będziesz musiał utrzymać bezpośrednią i prywatną komunikację z bliską Ci osobą ? A co jeśli nie możesz z nim porozmawiać osobiście? Właśnie wtedy, gdy myślałeś, że możesz odkryć wszystkie zalety swojego komputera, pojawia się ciekawe narzędzie do wysyłania wiadomości przez sieć za pośrednictwem CMD.

Jak działają wiadomości sieciowe między komputerami?

Zanim w pełni zagłębimy się w temat, należy zauważyć, że ta alternatywa jest szczególna dla użytkowników posiadających system operacyjny Microsoft Windows. W ten sam sposób mogą wystąpić problemy z kompatybilnością podczas uzyskiwania dostępu do innego komputera i wysyłania wiadomości w sieci, co będzie wyjaśniane stopniowo.

Aby móc wysyłać wiadomości między komputerami lub wiadomości sieciowe, należy spełnić dwa podstawowe wymagania. Po pierwsze, komputery, z którymi ma zostać nawiązana komunikacja, są podłączone do tej samej sieci. Drugim sposobem jest użycie narzędzia CMD na komputerze z systemem Windows, aby uzyskać dostęp do tej funkcji.

Narzędzie to zostało w dużej mierze zignorowane przez dużą liczbę użytkowników, nie wiedząc, jakie potencjalne korzyści kryje w sobie, takie jak wysyłanie wiadomości przez CMD do innego komputera lub wiadomości sieciowych. Jednym z nich jest właśnie wysyłanie wiadomości do innych komputerów bez konieczności instalowania żadnego programu.

Teraz programem służącym do wysyłania wiadomości przez CMD do innego komputera lub wiadomości sieciowych między komputerami będzie Net Send . Usługa ta, ogólnie rzecz biorąc, jest używana w systemie operacyjnym Windows XP.

Z biegiem lat funkcja ta, mimo że była zintegrowana z komputerami z tym systemem operacyjnym, była wyłączona ze względu na złośliwe narzędzie niektórych użytkowników podczas wysyłania wiadomości sieciowych.

Począwszy od systemu Windows Vista, usługa została włączona za pomocą polecenia „net send” do „msg”. Ponadto nie jest ona dostępna w „Home Edition” późniejszych wersji systemu Microsoft Windows, więc jeśli planujesz wysyłać wiadomości CMD na inny komputer lub wiadomości sieciowe, upewnij się, że masz wersję „Professional” lub „Enterprise” . ”.

Jak wysyłać wiadomości na inny komputer za pomocą CMD?

Po wyjaśnieniu wszystkich poprzednich punktów, czas zacząć używać tego interesującego narzędzia do wysyłania wiadomości za pośrednictwem CMD lub wiadomości sieciowych, a w tym celu wystarczy postępować zgodnie z tą serią prostych instrukcji, które pozwalają wysłać wiadomość za pośrednictwem CMD do inny komputer:

 1. Kontynuuj, aby otworzyć wiersz poleceń.
  • Możesz to zrobić, klikając prawym przyciskiem myszy menu Start i wybierając opcję „Wiersz poleceń”.
  • Aby wysłać wiadomość przez CMD, możesz także aktywować tę opcję, naciskając klawisze Windows i R.
 2. Wpisz „cmd” i naciśnij klawisz Enter.
 3. Wpisz polecenie „ msg ” i naciśnij spację.
 4. Określ, do kogo lub do kogo wyślesz wiadomość. Możesz wejść:
  • Nazwa konkretnego użytkownika, w tym przypadku odnosi się do innego komputera.
  • Nazwa sesji.
  • Numer konkretnej sesji.
  • Nazwij plik kontenera odpowiadający członkom sieci.
  • Gwiazdka ( * ) oznaczająca wysłanie wiadomości za pośrednictwem CMD do wszystkich osób podłączonych do sieci.
 5. Serwer, do którego należy użytkownik, do którego przeznaczone są wiadomości sieciowe.
 6. Czas trwania wiadomości sieciowych wyrażony w sekundach (czas:liczba sekund).
 7. Wiadomość.
 8. Wyślij wiadomość online!

wiadomości między komputerami

Po każdym z tych parametrów wysyłania wiadomości przez CMD struktura poleceń powinna wyglądać następująco: « msg @nazwa użytkownika /serwer: WORKGROUP /time:450 Witam! Może umówimy się na wspólne jutro po pracy?

Jak inaczej mogę wysyłać wiadomości poprzez IP lub CMD?

Jeśli nie chcesz już wysyłać wiadomości przez CMD, inną funkcją, z której możesz korzystać w Wiadomościach sieciowych, jest korzystanie z protokołu IP . Aby to zrobić, musisz mieć zainstalowany zewnętrzny program, który pozwala to zrobić po adresie IP twojego komputera, wykonać zdanie polecenia. Teraz, jeśli wolisz wysyłać wiadomości na inny komputer bez instalowania programu, możesz skorzystać z sieci społecznościowych i zacząć korzystać z tej innowacyjnej usługi, jaką oferuje Internet.

Korzystanie z programów zewnętrznych

Możesz wysyłać wiadomości sieciowe do innego komputera, po prostu instalując program na swoim komputerze . W tym celu członkowie sieci korzystają ze zdalnej pomocy za pośrednictwem serwera, aby umożliwić łatwe i szybkie przesyłanie informacji. W takim przypadku mogą uzyskać dostęp do sieci lokalnej bez konieczności nawiązywania komunikacji za pomocą protokołu https, ponieważ przesyłanie danych klienta/serwera będzie ustalane przez adres IP każdego urządzenia.

Za pośrednictwem sieci społecznościowych

Inną alternatywą do rozważenia w przypadku wysyłania wiadomości na inny komputer, np. wiadomości sieciowych, będzie wykorzystanie protokołu komunikacyjnego https, który umożliwia nawiązanie bezpiecznego połączenia za pośrednictwem sieci społecznościowych. Dzięki temu innowacyjnemu narzędziu będziesz mógł szybko wchodzić w interakcję z jedną lub większą liczbą osób, bez ograniczeń odległości pomiędzy użytkownikami. Wiadomości sieciowe będą miały większy zasięg i akceptację.

Obecnie sieci społecznościowe mają ogromny wpływ na świat komunikacji. Konieczność wysyłania wiadomości online do innych osób w dowolnym miejscu na świecie doprowadziła w ostatnich latach do zwiększenia liczby użytkowników Internetu.

dołącz do naszego kanału telegram