Saltar al contenido

Jak wyświetlić temperaturę karty graficznej w systemie Windows — poznaj wydajność

19 de diciembre de 2021

Dla nas faktem jest, że korzystanie z komputerów jest coraz bardziej niezbędne i niezbędne w naszym codziennym życiu, dlatego ewoluowały one wraz z upływem czasu. Daje nam to w przypadku komponentów, z których składa się komputer, możliwość zobaczenia, jak działają te procesy i ich sprzęt, jak procesor, karta graficzna, pamięć, dysk twardy i inne podzespoły.

W przypadku na karcie graficznej możemy obserwować temperaturę tego i dzięki temu wiemy jakie jest zapotrzebowanie i zastosowanie, ponieważ są procesy, które wymagają wykorzystania wielu jego cech i funkcji, to łatwo podniesie jego temperaturę, a posiadanie tego pod naszym nadzorem pomoże nam zapobiec uszkodzeniom i tym samym zachować nasz sprzęt.

Do tego możemy wybrać, w zależności od posiadanego systemu operacyjnego, narzędzia systemowe. Na przykład zainstalowanie oprogramowania, które pomaga nam monitorować temperaturę karty graficznej. Zobaczmy, jakie są te opcje.

W jakich wersjach systemu Windows możesz zobaczyć temperaturę swojej karty graficznej?

W systemie Windows niektóre wersje zostały już Windows 10 możemy zobaczyć natywnie, bez instalacji brak programu, temperatura karty graficznej i innych podzespołów naszego komputera. Jest to konieczne, aby monitorować, a czasami zapobiegać przegrzaniu elementów fizycznych, a następnie nieodwracalnym uszkodzeniom.

Menedżer zadań odgrywa wiodącą rolę w poznaniu, które procesy zużywają zasoby systemowe, od administratora mamy możliwość zobaczenia, jaką temperaturę ma karta graficzna w tym przypadku, ta opcja jest dodawana od wersji Windows 8 do najnowszej wersji prąd.

Jaka temperatura jest idealna dla karty graficznej w systemie Windows?

Jeśli chodzi o temperaturę komponentów tworzących komputer, są one regularnie wysokie. Ale jeśli mówimy o karcie graficznej, możemy zdać sobie sprawę, że to właśnie ta zwiększa się najbardziej ze względu na procesy, które obsługuje.

Teraz idealna temperatura dla karty graficznej w zależności od producenta wynosi 85 stopni Celsjusza, chociaż niektórzy mogą osiągnąć maksymalnie 105ºC, u innych producentów może osiągnąć wyższe limity

Jak sprawdzić temperaturę karty graficznej w systemie Windows?

Istnieją dwa skuteczne sposoby na poznanie temperatury komponentów komputera, z samego systemu operacyjnego, a także za pomocą programów firm trzecich, które działają bardzo dobrze, z systemu operacyjnego mamy menedżera zadań, który jest bardzo skuteczny przy tego typu zarządzaniu informacje sekunda po sekundzie.

Z drugiej strony możemy użyć wysoce zalecanego programu, który pomoże nam monitorować ten proces i inne rzeczy, które są częścią całego systemu komputerowego i jego relacji oprogramowania i sprzętu, w ten sam sposób, w jaki można zobaczyć temperaturę procesora.

Wejście do menedżera zadań

Aby skorzystać z menedżera zadań, możesz użyć skrót lub skrót klawiaturowy Ctrl + Shift + Esc, otworzy się administrator, stąd przechodzimy do zakładki wydajności i tu przechodzimy do opcji GPU, z tej zakładki widać jaka jest temperatura karty graficznej.

Korzystanie z HWinFO

Za pomocą programu HWinFO można poznać informacje na komputerze w momencie, gdy jest to potrzebne poprzez diagnozę systemu operacyjnego w przypadku Windows, co pozwala nam obserwować co się dzieje ze sprzętem i wiedzieć w jakie to są warunki.

Aby zobaczyć temperaturę w tej aplikacji podczas instalacji i otwierania jej dajemy opcję Tylko czujniki. Następnie uruchomić i otworzy się okno, w którym należy szukać sekcji GPU, w której będą wyświetlane informacje o temperaturze centrum przetwarzania graficznego.

Pamiętajcie o tym, że temperatura waha się między 80 a 105 stopni Celsjusza. Jeśli jest bardzo wysoka, musimy znaleźć sposób na obniżenie tej temperatury, aby uniknąć uszkodzeń.

Logo HWinfo

Jak obniżyć temperaturę karty graficznej w systemie Windows?

Aby obniżyć temperaturę karty graficznej, jedynym rozwiązaniem, które naprawdę działa, jest ulepszenie systemu chłodzenia wbudowanego w komputer, który można również skalibrować, aby działał szybciej lub wydajniej tak długo, jak jest to wymagane.

Można to osiągnąć za pomocą niektórych programów, które umożliwiają wykonanie tej konfiguracji bez wielu zagrożeń, niektóre mogą być pomocne, EVGA Precision X1 i dopalacz MSI, Możesz używać obu w tym samym czasie, dzięki czemu masz podgląd na monitorowanie temperatury, a jeśli chodzi o jej obniżanie, możemy modyfikować wydajność wentylatora do 100% lub 80%, w zależności od tego, jak widzisz, że pracuje dla Ciebie.

dołącz do naszego kanału telegram