Skip to content

Jak wyświetlić i dodać niestandardową wiadomość podczas uruchamiania systemu Windows 10

29 de styczeń de 2021

System operacyjny twojego komputera musi być najwygodniejszy i najbardziej wydajny, abyś mógł z niego korzystać łatwo i bez problemów. I chociaż obecnie dostępnych jest wiele opcji, możemy powiedzieć, że jednym z najlepszych jest ten opracowany przez Microsoft.

System operacyjny Windows daje nam wiele zalet, a mówiąc konkretnie o Windows 10, nigdy nie przestaje imponować nam swoimi narzędziami, a nawet dużą liczbą oficjalnych motywów Windows. Wśród wielu rzeczy, które ma ten najnowszy system, który uruchomił Microsoft, jest to, że umożliwia dodanie spersonalizowanej wiadomości podczas uruchamiania Windows 10.

Zwykle podczas uruchamiania komputera i korzystania z tego systemu operacyjnego bardzo często pojawia się informacja prawna, szczególnie w sektorze biznesowym. To jest rodzaj wiadomość, że windows pozwala dostosować na swój sposób, możesz napisać wiadomość, którą chcesz. Ograniczeniem tych wiadomości jest Twoja wyobraźnia, możesz umieścić pozdrowienie lub jedno ze swoich ulubionych zwrotów.

Oczywiście nie możesz tego zrobić, musisz mieć pewne pomoce, aby móc dostosować to narzędzie. Ale nie martw się, pokażemy ci mały przewodnik z krokami, które pomogą ci bardzo łatwo personalizować wiadomość startową.

Jakie są korzyści z dodania niestandardowej wiadomości podczas uruchamiania systemu Windows?

Jeśli się zastanawiasz, jakie są korzyści z umieszczenia komunikatu startowego w moim systemie Windows? Powiem ci, jest ich wiele. I nie tylko o tym mówimy poziom dostosowania będzie miał twój komputer, ale także praktyczne korzyści.

Posiadanie spersonalizowanych wiadomości na komputerze może być bardzo przydatne, ponieważ możesz sprawić, że system Windows powie Ci, czego chcesz. Na przykład wyobraź sobie, że masz kafejkę internetową i możesz zaprogramować takie komunikaty, aby informowały użytkowników o ofertach podczas uruchamiania komputera. Z drugiej strony możesz również dostosować i umieścić swoje imię lub nazwę firmy na pasku zadań

Jeśli masz firmę, możesz zaplanować te wiadomości pozostawić instrukcje potrzebne pracownikom. Lub jeśli jest to twój komputer osobisty, możesz zaprogramować wszystko, co chcesz, aby system Windows powiedział ci podczas uruchamiania, abyś mógł umieścić cokolwiek chcesz.

Możliwości jest wiele, ponieważ to narzędzie jest ograniczone tylko Twoją wyobraźnią, więc zapraszamy do lektury tego artykułu. Postaramy się przeprowadzić Cię przez wszystkie niezbędne kroki, abyś mógł mieć to narzędzie na swoim komputerze.

Jednakże, chociaż być może już się do tego zachęcałeś narzędzie na komputerze Prawda jest taka, że ​​chociaż system Windows tak naprawdę nie pozwala na taki stopień dostosowania. Co prawda oferuje wiele funkcji, ale aby dodać te komunikaty, będziemy musieli użyć sztuczki, aby to osiągnąć.

Wszystko, co musisz zrobić, to postępować zgodnie z instrukcjami, które przedstawimy poniżej w tym przewodniku, aby dodać komunikaty podczas uruchamiania systemu.

Jak dodać niestandardowe wiadomości podczas uruchamiania systemu Windows?

niestandardowa wiadomość na fioletowym tle ekranu systemu Windows 10

Kroki, które należy wykonać, są bardzo proste, więc nie martw się, ponieważ nie będzie to łatwe, jeśli masz najnowszą wersję systemu Windows 10. Teraz, jeśli nie masz najnowsza wersja systemu Windows 10 zawsze możesz go pobrać i dzięki temu nie będziesz mieć problemów z tymi krokami.

Zalecenie przed rozpoczęciem, sztuczka, której zamierzamy użyć w przypadku tych komunikatów, polega na zmianie rejestru systemu Windows. Więc jeśli masz Wersja Windows 10 Home ze względów bezpieczeństwa zaleca się wykonanie kopii tego rejestru. A na wypadek, gdybyś musiał naprawić menu startowe systemu Windows 10.

Krok 1

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest przejście na start komputera, następnie naciśnięcie klawisza Start, wpisanie polecenia „regedit” i uruchomienie pierwszej aplikacji, która się pojawi. Po wejściu do rejestru systemowego należy przejść do następującej ścieżki „HKEY_LOCAL_MACHINE SOFTWARE Microsoft Windows CurrentVersion P” aby skonfigurować wiadomości startowe.

Krok 2

Tam znajdziesz dwie wartości z nazwami „legalnoticecaption” i „legalnoticetext”, Obie wartości należy edytować, klikając je dwukrotnie. W wartości każdego z nich musisz wpisać komunikat, który chcesz umieścić w systemie Windows podczas uruchamiania systemu.

I to wszystko, czy nie było to trudne? Z pewnością nie miałeś żadnego problemu z wykonaniem tych kroków, a pozostaje tylko ponowne uruchomienie komputera. Zobaczysz, że kiedy to zrobisz, jeśli zrobiłeś wszystko dobrze, system Windows prześle Twoją wiadomość uruchomić system i możesz edytować wiadomości, kiedy tylko chcesz.