Skip to content

Jak wyświetlić i dodać ikonę procentu baterii w Ubuntu – szybko i łatwo

29 de styczeń de 2021

Jeśli niedawno zainstalowałeś Ubuntu na swoim komputerze i nadal nie jesteś z nim w pełni zaznajomiony, możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że Ubuntu nie zawsze pokazuje ikonę baterii na ekranie. Dlatego dzisiaj nauczymy Cię, jak pokazywać i dodaj ikonę procentu baterii w Ubuntu łatwo i szybko.

Ubuntu to system operacyjny szeroko stosowany przez graczy komputerowych i graczyze względu na wysoką wydajność. Ponadto umożliwia instalowanie programów z terminala, tak jak w systemie Windows ze sklepu Microsoft Store. Jednak na początku może to być nieco szokujące, gdy na ekranie nie pojawiają się typowe ikony.

Jak wyświetlić ikonę procentu baterii w Ubuntu?

Kiedy instalujesz Ubuntu na swoim komputerze, możesz zobaczyć, że u góry ekranu znajduje się pasek, który po prawej stronie wyświetla serię ikon. Niektóre z nich to czas, głośność, nakrętka (która odpowiada menu ustawień) i normalnie pokazuje również baterię.

Jeśli nie widzisz ikony baterii lub procentu pozostałego na tym pasku, jesteś w odpowiednim samouczku, aby łatwo je dodać. Chociaż możesz również spróbować nadać mu wygląd komputera Mac, jeśli w ogóle nie podoba ci się główny interfejs. Poniżej wyjaśnimy krok po kroku, co należy zrobić, aby pokazać baterię.

Kroki, aby wyświetlić ikonę baterii w Ubuntu

  • Najpierw kliknij wyszukiwarkę lub „Dash” i poszukaj ikony „Konfiguracja systemu”, która składa się z nakrętki z kluczem na górze.
  • Po kliknięciu tej ikony otwiera się okno z różnymi ikonami. Tutaj musisz poszukaj ikony „Energia”, który pojawia się jako bateria z kablem i kliknij go.
  • Otworzy się nowe okno z różnymi opcjami. Wśród nich jest sekcja z rozwijanym menu, które mówi „Pokaż stan baterii na pasku menu”. Po otwarciu tego menu pojawią się trzy opcje:
  1. Pierwsza mówi: „Kiedy bateria jest obecna”, co oznacza, że będzie przez cały czas wyświetlać ikonę baterii.
  2. Następna mówi „Kiedy bateria jest ładowana lub używana”, a jeśli wybierzesz tę opcję, ikona zniknie, gdy laptop jest podłączony do zasilania i jest w pełni naładowany.
  3. Ostatnia opcja to „Nigdy”, więc jeśli ją wybierzesz, w żadnym momencie nie zobaczysz ikony procentu baterii na pasku zadań.

Wybierając opcję 1 lub 2, masz już ikonę baterii na pasku menu. Jak widać, proces ten był naprawdę szybki i łatwy do przeprowadzenia. Jednak, są inne modyfikacje, które możesz zrobić, na przykład dokładny procent baterii, który został wyświetlony.

Dodaj procent żywotności baterii lub czas w Ubuntu

Jeśli zdążyłeś już wyświetlić ikonę baterii na pasku menu, ale chcesz też zobaczyć dokładny procent posiadanej baterii dostępne, czytaj dalej tę sekcję. Wyjaśnimy Ci to krok po kroku, a zobaczysz, że jest to bardzo proste.

dodaj ikonę procentu baterii w systemie Ubuntu

  • Przede wszystkim przejdź do paska menu i kliknij ikonę baterii. Pojawi się okno z kilkoma opcjami.
  • Pierwsza opcja powie Ci, ile czasu zajmie pełne naładowanie baterii lub, w przypadku jej braku, poinformuje Cię, że jest w pełni naładowana.
  • Kolejne dwie opcje pozwolą Ci wyświetlić pozostały czas baterii na pasku i dokładny procent baterii, który masz. Możesz aktywować obie opcje lub tylko jedną z nich zgodnie z własnymi preferencjami.
  • I wreszcie istnieje opcja, która działa jako skrót do Ustawień zasilania, w których wcześniej mogliśmy wyświetlać ikonę baterii na pasku menu.

Mamy nadzieję, że ten samouczek, aby dowiedzieć się, jak wyświetlić i dodać ikonę procentu baterii w Ubuntu, był dla Ciebie przydatny. A jeśli chcesz kontynuuj dostosowywanie komputeraZalecamy skonfigurowanie wygaszacza ekranu i zachęcenie do pobierania potrzebnych aplikacji z terminala.