Skip to content
VLC

Jak wyświetlać filmy w VLC Media Player klatka po klatce? – Narzędzia

14 de grudzień de 2021

Jednymi z najbardziej skomplikowanych zadań do wykonania są te związane z edycją wideo, ponieważ musisz dyktować dużą ilość szczegółów w każdej z klatek. Jednym z najlepszych sposobów oglądania każdej klatki filmu jest używając dobrego odtwarzacza a jednym z najlepszych jest VLC.

Niedługo będziemy uczyć jak możesz obserwować każdą klatkę wideo? a my polecimy kilka programów, za pomocą których można edytować filmy.

Co zrobić, aby przejrzeć i edytować każdą klatkę filmu?

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których musisz wiedzieć, jeśli działasz w branży wideo, jest wiedza, jak wyświetlać i edytować każdą klatkę swoich filmów. Dzieje się tak, ponieważ przeglądając je jeden po drugim, będziesz w stanie poinformować, że nie ma błędu ani problemu w proces grawerowania tego filmu.

Dlatego konieczne jest posiadanie na komputerze programu, za pomocą którego można oglądać i edytować każdą klatkę wideo. Jeden z graczy, od którego możesz wyświetl każdą klatkę wideo VLC Media Player To ten, o którym porozmawiamy nieco później.

Ale niestety ten odtwarzacz nie pomoże ci w edycji każdej z tych klatek, więc będziesz musiał uciec się do pobierz i zainstaluj inny program, a tutaj polecimy 2 z najlepszych:

Program iMovie jest jednym z najbardziej przydatnych, jeśli chodzi o edycję filmów według klatek, ponieważ dzieje się tak, ponieważ ma wiele narzędzi które pomogą Ci ręcznie edytować piksele tego filmu.

Windows Movie Maker Jest to również kolejny program, który bardzo Ci to ułatwi edycja wideo po klatkach, więc zalecamy zainstalowanie go i używanie go do edycji filmów.

Opcja przesuwania filmu klatka po klatce jest bardzo przydatna podczas przeglądania najdrobniejszych szczegółów w filmie. Jest to używane przede wszystkim, gdy jesteśmy twórcami filmów dla sieci społecznościowej lub gdy chcemy szczegółowo opisać kilka ważnych filmów dla nas.

Ponieważ VLC jest jednym z najczęściej używanych odtwarzaczy wideo na świecie, ma to narzędzie i istnieje kilka sposobów na znalezienie go z poziomu odtwarzacza. Dlatego nauczymy Cię trzech sposobów, dzięki którym będziesz mógł użyj przycisku klatka po klatce.

Użyj funkcji „Klatka po klatce”

W trybie klatka po klatce wystarczy otworzyć dowolny film w odtwarzaczu VLC. Następnie podczas odtwarzania wideo klikniesz małe menu „Widok”, które jest na górze ekranu.

osoba korzystająca z komputera

Tutaj zostanie wyświetlony szereg opcji, w tym „Zaawansowane sterowanie”, które klikniesz. Po, aby się przenieść wideo klatka po klatce naciśniesz tylko opcję o tej nazwie, a wideo zacznie się poruszać w ten sposób.

Używanie klawisza E i naciśnięcie, aby przełączać klatki

Jest to najpopularniejszy sposób, aby zobaczyć każdą z klatek wideo z VLC. Tylko musisz nacisnąć klawisz „E” na klawiaturze a wideo zatrzyma się w klatce, która miała miejsce po naciśnięciu.

Jeśli chcesz, aby film przeszedł do następnej klatki, wystarczy nacisnąć „E”, a film przejdzie do następnej. Do mija kilka klatek, po prostu pozostaw klawisz wciśnięty tak długo, jak chcesz, a minie szybciej.

Za pomocą przycisku paska narzędzi

Na pasku narzędzi będziesz także mógł zobaczyć ikonę, która jest ta od klatki do klatki. Znajduje się w tej samej linii co przycisk nagrywania, jest to czwarta ikona w tym rzędzie. Abyś wiedział, co to jest, możesz umieścić kursor myszy nad tą ikoną i tak dalej zobaczysz, jaka jest jego funkcja.

Jak umieścić przycisk „Klatka po klatce” na pasku narzędzi?

Wiele razy, kiedy program VLC jest zainstalowany Na komputerze musisz włączyć opcję klatka po klatce na pasku narzędzi.

program odtwarzacza multimediów vlc

Aby go dodać, musisz kliknąć opcję narzędzi u góry ekranu odtwarzacza. Tutaj zobaczysz opcję „Dostosuj interfejs”, którą klikniesz tutaj pojawi się przybornik.

Jeśli przycisk klatka po klatce nie znajduje się w tym polu, będziesz musiał poszukać go w sekcji o nazwie kontrolki. Tutaj weźmiesz go i przeciągniesz w miejsce, w którym chcesz go zatrzymać, a potem po prostu będziesz musiał nacisnąć przycisk zamykania i zmiana zostanie dokonana.

dołącz do naszego kanału telegram