Skip to content

Jak obrócić lub odwrócić wideo w Permanent VLC i zapisać go? – Szybko i łatwo

23 de luty de 2021

VLC ma wiele atrybutów, które mogą być atrakcyjne dla użytkowników. Wśród najbardziej wyróżniających się cech tej aplikacji możemy wymienić modyfikację plików. Jeśli zadasz sobie pytaniejak trwale obrócić lub odwrócić wideo w VLC i zapisać je?, a następnie zwróć uwagę na ten interesujący artykuł.

Jak trwale obrócić lub odwrócić wideo w VLC i zapisać je? -Szybko i łatwo

VLC to pełny gracz Umożliwia pobieranie filmów z YouTube, konwertowanie plików do innych formatów, dostosowywanie obrazów, synchronizację audio i wideo pliku oraz robienie zrzutów ekranu. Ta aplikacja jest bardzo praktyczna i prosta, dlatego cieszy się dużą popularnością.

Następnie wyjaśniamy, z czego składa się VLC, jego przydatność i działanie, a także procedurę, której należy przestrzegać obróć wideo i zapisz tę zmianę.

Co to jest VLC?

VLC oznacza Klient VideoLAN i odnosi się do aplikacji lub struktury, która odtwarza pliki audio i wideo. To narzędzie jest szeroko stosowane i obsługuje znaczną liczbę formatów plików multimedialnych.

VLC został opracowany jako projekt open source I może działać w systemie Windows, Linux, Android, OS X i iOS. Ogólnie rzecz biorąc, ta aplikacja odtwarza większość kodeków bez konieczności korzystania z dodatkowych aplikacji ze względu na wysoki poziom kompatybilności, który charakteryzuje ten program.

Do czego służy VLC?

VLC służy do odtwarzania plików wideo i audio z dysku twardego lub dowolnego innego dysku. Ta aplikacja umożliwia ustanowienie zgodności z różnymi strumieniami wideo. VLC ma również funkcję Podtytuł i tagi do konwersji plików. Nawet VLC pozwala zainstalować wtyczki w przeglądarce Firefox w celu przeglądania treści multimedialnych.

Jak działa VLC?

Klient VideoLAN działa przez funkcjonalny i konfigurowalny interfejs z własnego menu za pomocą „Skórek”. Aplikacja posiada górny pasek zawierający różne funkcje i dolny pasek zawierający elementy sterujące głośnością i odtwarzaniem, a także funkcję ustawień plików audio i wideo.

Procedura trwałego obracania lub odwracania wideo w VLC i zapisywania go

Klient VideoLAN umożliwia modyfikowanie filmów za pomocą swoich funkcji. Jeśli chcesz trwale obrócić wideo i zapisać tę zmianę, wykonaj następujące kroki:

Pobierz i zainstaluj VideoLAN Client

Przede wszystkim musisz pobrać i zainstalować VLC na swoim komputerze. W tym celu musisz wejść na oficjalną stronę videolan i kliknąć pomarańczowy przycisk „Pobierz VLC”.

Po pobraniu pliku wykonywalnego zainstaluj program na komputerze, aby móc korzystać z jego funkcji.

Laptop na stole

Uzyskaj dostęp do opcji VLC

Gdy już uda Ci się pobrać i zainstalować VLC na swoim komputerze, musisz uzyskać dostęp do aplikacji i otworzyć wideo, które chcesz zmodyfikować. Następnie znajdź menu „Narzędzia” i wybierz opcję „Efekty i filtry”. W tym oknie znajdziesz zakładkę „Efekty wideo” i tam zobaczysz opcję „Geometria”.

Otworzy się panel, w którym musisz zaznaczyć opcję „Przekształcać”. Natychmiast wybierz liczbę stopni, o które chcesz obrócić wideo, i kliknij przycisk „Trzymać”. W ten sposób wideo będzie mogło odtwarzać się automatycznie w zmodyfikowanym kierunku.

Jak trwale zapisać zmianę wideo?

Dla trwale zapisać wideo Po wykonanej turze musisz przejść do „Preferencji”, aw sekcji „Wideo” znajdziesz opcję „Filtry”. W panelu po prawej stronie musisz zaznaczyć „Filtr transformacji wideo”. W „Pokaż ustawienia” (w dolnej części okna) wybierz opcję „Wszystkie”.

Później w głównym oknie VLC przejdź do „Medium”, wybierz opcję „Convert” i kliknij przycisk „Konwertuj / zapisz”. Zobaczysz sekcję „Profil”. Tam wybierz format wideo iw sekcji „Kodek / filtry wideo” Sprawdź „Filtr transformacji wideo”. Na koniec naciśnij przycisk „Trzymać”. Jeśli podoba Ci się sposób działania VLC, zalecamy ustawienie VLC jako domyślnego odtwarzacza w systemie Windows.

dołącz do naszego kanału telegram