Skip to content
VLC

Jak zainstalować oprogramowanie VLC Ubuntu w wersji 21.04 na moim komputerze?

24 de styczeń de 2022

Jeśli chodzi o komputery, zawsze używamy ich na różne sposoby, do różnych zastosowań, a jednym z nich jest niewątpliwie najczęściej używany odtwarzacz wideo. Ponieważ dzięki temu rozrywka jest zawsze pod ręką. Ale na tym świecie jest wiele ofert i nie wszystkie spełniają nasze oczekiwania, zwłaszcza z dotyczące kompatybilności. Dla wielu jest to ograniczenie, które pozostawia wiele do życzenia.

W przypadku VLC dostajemy sprawnego gracza. Co to jest kompatybilny z szeroką gamą formatów wideo. Oprócz dostępu do wielu bardzo przydatnych narzędzi, jeśli kiedykolwiek będziemy chcieli zarządzać naszymi filmami. Jest również kompatybilny z kodekami, takimi jak MKV, MP3, H.264 i wieloma innymi, a także obsługuje różne i zróżnicowane formaty audio. Możemy również znormalizować głośność dźwięku, aby była jednolita.

W jaki sposób można pomyślnie zainstalować oprogramowanie VLC Ubuntu w wersji 21.04?

Aby zainstalować program do odtwarzania wideo VLC, w Ubuntu możemy początkowo mieć dwa sposoby instalacji go na naszym komputerze, aby cieszyć się tym doskonałym i przewidującym odtwarzaczem. W wolnym oprogramowaniu zawsze są komplikacje dotyczące kompatybilności, między zgodnością plików i programów służących do ich uruchamiania.

Z tym graczem będziemy unikaj wielu irytujących sytuacji, które są prezentowane w związku z tym. Aby go zainstalować, musimy skorzystać z Ubuntu Software Center lub terminala wiersza poleceń.

Są to bezpieczne sposoby na uzyskanie dowolnego oprogramowania nie tylko VLC i uniknięcie uszkodzenia komputera; z dwóch powodów, jednym jest to, że pobierasz ze strony twórcy programu zaktualizowany i dwa masz pełną kontrolę nad tym, co dzieje się w tej instalacji, zobaczmy jak to się robi.

Z Centrum oprogramowania Ubuntu 21.04

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to dowiedzieć się, jaka wersja twojego System operacyjny Ubuntu w tym przypadku wersja to 21.04, ale jeśli jej nie znasz, otwórz terminal i wpisz następujące polecenie „lsb_release –a”, dzięki czemu dowiemy się, jaką mamy wersję. Warto wspomnieć, że za pomocą tego odtwarzacza możesz obracać wideo w trybie lustrzanym i nadać swoim prezentacjom niepowtarzalne efekty.

ręka na klawiaturze

Aby zainstalować tę metodę, przejdź do Centrum oprogramowania systemowego i w tym kopiujemy „VLC media player”, klikamy i wyświetla się charakterystyka programu i klikamy zielony przycisk, aby zainstalować. Teraz wpisujemy hasło administratora, a następnie „Uwierzytelnij” i rozpocznie się pobieranie, a następnie kliknij „Uprawnienia”, aby aktywować uprawnienia do tego w systemie. W ten sposób będzie gotowy do użycia.

Bezpośrednio z terminala w Ubuntu 21.04

Teraz kontynuujemy z inną opcją dostępną w Ubuntu, aby zainstalować odtwarzacz multimedialny VLC. Aby tootwórz terminal wiersza poleceń i wprowadź następujące polecenie „sudo snap install vlc” w tym przypadku menedżerem pakietów terminala jest „snap”, wpisujesz hasło i proces się rozpocznie.

Następnie VLC zostanie zainstalowany w twoim systemie operacyjnym, wśród jego narzędzi, które możemy osiągnąć, przechowuje historię odtwarzania w VLC Media Player, możemy również zarządzać tą częścią, aby mieć nad tym kontrolę.

Jak sprawdzić, czy oprogramowanie zostało poprawnie zainstalowane na komputerze?

Gdy tylko zainstalujemy aplikację lub program, zawsze robimy to w celu jej używania i jest to najlepszy sposób, aby sprawdzić, czy została poprawnie zainstalowana. Zaleca się w pierwszej kolejności mieć różne formaty wideo wcześniej przechowywane, a my uzyskujemy do niego dostęp za pośrednictwem menedżera wyszukiwania i uruchamiamy go, wybieramy dowolny film i przeciągamy go do niego, a powinien odtwarzać się bez problemu.

okno vlc z opcją odtwarzania

Dlaczego Ubuntu w wersji 21.04 nie jest skutecznie instalowane na twoim komputerze?

Może się tak zdarzyć, jeśli nie został poprawnie zainstalowany, w niektórych przypadkach zauważyliśmy, że jest to spowodowane ustawieniem języka. Mam na myśli, jak system Ubuntu działa w języku angielskim a jeśli pobrany przez nas VLC jest ustawiony na inny język.

Może to powodować błędy w odczycie zainstalowanych kodeków. W tym momencie te małe rzeczy muszą rozwiązać programiści. Chociaż warto sprawdzić, czy tak jest, czasami zaleca się jego usunięcie i ponowne zainstalowanie.

dołącz do naszego kanału telegram