Skip to content

Jak wyśrodkować obrazy w programie Adobe Premiere Pro – szybko i łatwo

27 de luty de 2021

Biuro edycja wideo Jest to jedno z zawodów, które wzrosło najbardziej w ostatnich dziesięcioleciach, częściowo ze względu na postęp technologiczny. I rzeczy, które wcześniej były prawie niemożliwe, takie jak poprawa słabego oświetlenia lub oświetlenia wideo. To, co kiedyś można było zrobić tylko w dużym studiu filmowym z drogim sprzętem, teraz można zrobić z telefonu komórkowego.

Jednym z najbardziej podstawowych narzędzi jest możliwość umieszczania obrazy do swoich filmów, Nic więc dziwnego, że używany jest przewodnik, ponieważ ten temat jest bardzo ważny, zwłaszcza jeśli profesjonalnie edytujesz filmy, możesz nawet edytować i eksportować swoje filmy w 4K na Youtube

Jeśli więc nie wiesz, jak wyśrodkować obrazy, nie martw się, pokażemy Ci, jak to zrobić. Ten artykuł jest przygotowany właśnie jako ostateczny przewodnik aby wyśrodkować obrazy, więc wszystko, co musisz zrobić, to postępować zgodnie z instrukcjami, które pokażemy poniżej.

Jak powinien być wyśrodkowany obraz?

Pierwszą rzeczą, którą pokażemy w tym artykule, jest to, jakie powinny być obrazy środkowe w Adobe Premiere Pro, a także niektóre funkcje programu. Dla tych, którzy nie wiedzą, Adobe Premiere to program do edycji wideo z rodziny programów Adobe Creative Cloud. Możesz nawet zmniejszyć wagę filmu bez utraty jakości.

Za pomocą tego programu możesz dzięki jego funkcjom tworzyć profesjonalne filmy na wszelkiego rodzaju wydarzenia lub dowolny projekt, o którym myślisz. Jedną z nich jest władza dodać obrazy do projektu które tworzysz iw zależności od rozmiaru powinny być wyśrodkowane na różne sposoby, a my powiemy Ci najczęściej używane.

Do panoramicznego ekranu (16: 9)
Jest to niewątpliwie proporcja najczęściej używana przez wszystkie typy ludzi, ponieważ dzięki niej można umieszczać obrazy na całym ekranie bez obramowania. Jeśli zamierzasz użyć tej proporcji, musisz upewnić się, że obraz ma odpowiedni rozmiar, aby mógł zajmować cały ekran.

Do zdjęć portretowych (9:16)

Ten współczynnik jest szeroko stosowany w przypadku obrazów wykonanych z pliku komórkaTe, w przeciwieństwie do innych, mają tę cechę, że pozostawiają granice po bokach.

Pełny ekran (4: 3)

To jest proporcja, która jest używana w telewizji przed formatem szerokoekranowym, tutaj obraz jest duży, ale nie obejmuje całego ekranu, pozostawiając małe krawędzie po bokach.

W przypadku obrazów kwadratowych (1: 1)

Ten format jest szeroko stosowany w sieci społecznościowej Instagram, w zależności od projektu, który wykonujesz, musisz znać ten typ proporcji, na przykład jeśli masz zamiar zrobić prezentację kilku zdjęć, które stamtąd pochodzą.

Obrazy anamorficzne (2,40: 1)

To ostatni format, który powinieneś znać, jest bardzo podobny do format szerokoekranowy z tą różnicą, że jest znacznie szerszy i jest ścięty u góry iu dołu, co nadaje mu kinowy wygląd.

Jak wyśrodkować obrazy w Adobe Premiere Pro?

mężczyzna prowadzący adove na komputerze w pokoju

Przed rozpoczęciem dobrze jest pamiętać, aby zawsze aktualizować program, aby mieć wszystkie narzędzia, które udostępnia Adobe Premiere Pro, a tym samym wykonywać najlepszą pracę.

Krok 1

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest uruchomienie programu i dodanie obrazu, który chcesz wyśrodkować, do panelu edycji. Następnie przejdź do sekcji o nazwie „Sekwencja” który znajduje się na górnym pasku programu i wchodzi w opcję „Ustawienia sekwencji”.

Krok 2

Następną rzeczą, którą powinieneś zrobić, to dostosować wideo do rozmiaru obrazu w opcjach wideo, musisz dodać szerokość i długość obrazu w pikselach. Gdy to zrobisz, musisz dostosować rozmiar wideo do rozmiaru obrazu w sekcji „Efekt sterowania” w opcji „Skala”.

I voila, jeśli wykonałeś wszystkie kroki i nie popełniłeś żadnych błędów, powinieneś mieć prawidłowo wyśrodkowany obraz. Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie przydatny i że możesz w pełni wykorzystać program Adobe Premiere Pro i narzędzie do centrowania obrazu.