Skip to content

Jak wyłączyć weryfikację dwuetapową na Facebooku? – Zaloguj sie

23 de maj de 2022

Facebook to jeden z serwisów społecznościowych o różnych funkcjach. Nas zapewnia komunikację z rodziną i przyjaciółmi w erze cyfrowej. Mimo to nie jest odporny na błędy. Jeśli zgubiłeś telefon i nie możesz uzyskać dostępu do platformy, ponieważ nie pamiętasz kodu 2FA i musisz wiedzieć, jak wyłączyć dwuetapową weryfikację Facebooka, w tym artykule powiemy Ci, jak to zrobić .

Czy można ominąć potwierdzenie Facebooka bez użycia kodu?

Weryfikacja dwuetapowa to dodatkowa kontrola, którą musisz wykonać, gdy uzyskujesz dostęp do platformy z przeglądarki lub urządzenia, którego nie znasz. Oprócz klucza musisz zarejestruj hasło, które niewątpliwie potwierdza Twoją tożsamośćaby zapewnić większe bezpieczeństwo komputera.

W przypadku, gdy ktoś będzie chciał uzyskać dostęp do Twojego konta tylko za pomocą Twojego hasła, nie będzie mógł tego zrobić. Jeśli znajdujesz się w scenariuszu, w którym nie masz dostępu do generowania kodu, podpowiemy Ci, jak rozwiązać taką sytuację. Pomijam recenzję na Facebooku.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to rozpocznij proces 2FA, a po zgłoszeniu żądania podania sześciocyfrowego hasła należy kliknąć „Potrzebujesz innej formy uwierzytelnienia”. Gdy to zrobisz, wybierz opcję „Wyślij mi wiadomość tekstową z kodem logowania” i poczekaj na wygenerowanie.

Inną opcją jest zezwolenie aplikacji na dzwonienie pod inny numer. Jest to zarejestrowane na obrazie twojej frakcji. Warto mieć jakiś numer telefonu jako zapasowy w profilu. Ty też możesz rozwiązać swój problem. Korzystanie z autoryzowanego numeru telefonu komórkowego w celu uzyskania dostępu do konta.

Podczas pierwszego logowania się za pomocą zdjęcia profilowego w nowej przeglądarce, urządzeniu lub aplikacji pojawia się pytanie, czy je pamiętasz. Gwarantuje to, że nie będziesz potrzebować kodu do zalogowania się, gdy zalogujesz się później z tego autoryzowanego urządzenia. Dla tego, upewnij się, że wybrałeś opcję „Zapisz przeglądarkę” i pozostań w kontakcie w przyszłości.

Czy możesz wyłączyć weryfikację dwuetapową na Facebooku?

Jeśli chcesz wyłączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe, po prostu dotknij opcji Wyłącz na dwuetapowej stronie konfiguracji sieci społecznościowej. W ten sposób możesz zaloguj się przy użyciu swoich danych uwierzytelniających Zasadniczo zacznij na platformie.

Jeśli chcesz wyłączyć kody SMS-em lub e-mailem, a także skorzystać z innego niezawodnego procesu dwuetapowego uwierzytelniania na platformie. Powinieneś mieć aktywną aplikację akredytacyjną innej firmy lub hasło zabezpieczające dołączone do Twojego konta.

Wyłącz kody weryfikacyjne SMS-em, wybierając opcję Wyłącz obok numeru telefonu komórkowego, z którego chcesz zrezygnować. Jeśli nie masz włączonej aplikacji uwierzytelniającej innej firmy w celu ochrony konta lub klucza bezpieczeństwa, wyłączenie numeru urządzenia mobilnego spowoduje również wyłączenie uwierzytelniania dwuskładnikowego.

chroń konto na Facebooku!

Jak zmienić metodę weryfikacji tożsamości na Facebooku?

  • Przejdź do swojego profilu na Facebooku. Tam kliknij obszar powyżej, w szczególności po prawej stronie witryny, a następnie Ustawienia.
  • Wybierz sekcję Bezpieczeństwo i rozpocznij sesję. Doprowadzi to do nowej strony, gdzie znajdziesz pozycję „Użyj uwierzytelniania dwuskładnikowego”. Wybierz sekcję Zarządzaj.
  • Następnie wybierz jedną z dwóch z następujących metod zabezpieczeń: kody logowania za pomocą aplikacji uwierzytelniającej innej firmy i klucze programu Notes z telefonu komórkowego.

Przełącz na wiadomość SMS

Weryfikacja wiadomości tekstowych jest jedną z opcji dla użytkowników nie posiadających smartfona i nie ma możliwości wejścia do aplikacji generatora kodów. Wybierając walidację SMS-em musisz zarejestrować numer swojego urządzenia mobilnego wybierając kraj pochodzenia. Facebook wyśle ​​Ci SMS-a, aby dokonać konfiguracji.

Po wybraniu preferowanej alternatywy uzyskałeś już dwuetapową weryfikację na Facebooku. Jeśli nadal chcesz zwiększyć bezpieczeństwo swojego konta. Przejrzyj inne elementy, takie jak logowanie, tylko ze znanych urządzeń. I w ustawieniach alertów. Ten daje ci większą ochronę w przypadku zgubienia telefonu komórkowego, jeśli ktoś go ukradnie lub zhakuje.

otwarcie konta w sieci społecznościowej

Użyj aplikacji Authenticator

Po wybraniu aplikacji. Kliknij element edycji w konfiguracji aplikacji, która będzie używana podczas rozpoczynania sesji. Należy pamiętać, że ta metoda jest wygodna dla tych, którzy mają smartfon. Możesz pobrać aplikacja generatora kodu jak Google Authenticator.

Gdy aplikacja jest już zainstalowana, po pierwszym otwarciu poinformuje Cię o dodaniu konta. Możesz to zrobić za pomocą kodu kreskowego lub hasła. Platforma oferuje Ci jedno i drugie. Ale wybierz Skanuj kod kreskowy. Zlokalizuj dostępny na stronie Facebook kod QR, skupiony na środku przeglądarki, jeśli się nie pojawia, poczekaj chwilę na poprawienie ostrości.

W tej sieci społecznościowej proszą Cię o klucz potwierdzenia, który w tym przypadku jest 6 cyframi, które pokazuje Google Authenticator. Dzięki temu masz już włączoną weryfikację dwuetapową za pośrednictwem aplikacji innej firmy.

Za każdym razem, gdy uruchamiasz Facebooka, musisz mieć telefon, aby wprowadzić hasło, które poda Ci aplikacja. Zaletą tej klasy aplikacji jest to, że kod pozostaje dostępny przez pewien czas, co pozwala na jej odnowienie po upływie terminu. Utrata ważności poprzedniego hasła.

aplikacja na telefon komórkowy

Uwaga: jeśli wypróbowane metody nie zadziałały. Wyślij prośbę do Facebooka aby rozwiązać Twój problem z uwierzytelnianiem. Dzięki temu możesz uzyskać dostęp do platformy.

Przez generator kodu

Producent kodu to wygodny sposób na dostęp do uwierzytelniania dwuskładnikowego bez numeru telefonu komórkowego. To narzędzie jest dostępne wewnątrz aplikacji Facebookdla systemów Android i iOS.

Uzyskaj dostęp do generatora kodów z tych urządzeń. Otwórz aplikację platformy, kliknij figurę w prawym górnym rogu i rozwiń ją w dół. Tam kliknij ustawienia i prywatność. Następnie wybierz menedżera kodu. Po aktywacji telefon wygeneruje specjalny klucz bezpieczeństwa, który doda Ci większej pewności siebie.

Notatka: Platforma nie pobiera opłat za korzystanie z SMS do weryfikacji w 2 dwóch krokach. Zamiast tego należy pamiętać, że zostaną zastosowane standardowe stawki operatora komórkowego.

dołącz do naszego kanału telegram