Skip to content

Jak wyłączyć Sprawdź dysk na moim komputerze z systemem Windows 11?

15 de luty de 2022

Systemy są wyposażone w funkcje zaprojektowane specjalnie do naprawy urządzeń, które są podstawowymi częściami komputera. W takim przypadku sprawdzanie dysku jest jedną z funkcji, które pomagają w naprawie urządzeń na komputerze. Ta funkcja jest używana do wielu rzeczy, ale zawsze jest związana bardziej niż cokolwiek z dyskiem twardym.

Windows 11 to najnowocześniejszy system, który podobnie jak Windows 10 ma funkcję sprawdzania dysku do napraw uszkodzone sektory tego samego. Krótko mówiąc, pokażemy, czym jest sprawdzanie dysku, z czego się składa, a także jak wyłączyć sprawdzanie dysku podczas uruchamiania komputera.

Co to jest sprawdzenie dysku?

Sprawdzanie dysku w systemie operacyjnym Windows służy do porządkowania każdego z sektorów dysku twardego i poprawiania błędów, które może on zawierać. Każdy dysk w pewnym momencie ma problemy i gdy system zauważy tego rodzaju rzeczy, rozpoczyna przegląd dysku.

Krótko mówiąc, weryfikacja dysku to usługa, która prowadzi do napraw wszelkie problemy, które masz dysk twardy komputera. Taka kontrola pomaga w utrzymaniu zdrowych komórek dysku, co wydłuża żywotność urządzenia. Dlatego, gdy sprawdzanie dysku jest uruchomione, powinieneś pozwolić mu wykonać swoje zadanie.

Oczywiście sprawdzanie dysku dla Windows 11 zostało całkowicie odnowione, sprzątać wydajniej komórki dysku twardego i naprawia uszkodzenia, które ma. Jeśli nie wiesz, w systemie Windows 11 możesz nie tylko wyłączyć automatyczne sprawdzanie, ale nawet wyłączyć aktualizacje.

Oprócz robienia tego rodzaju rzeczy, ten wspaniały system operacyjny pozwala usunąć całą zawartość komputera. Służy to zresetowaniu komputera, gdy jest wolny, bez konieczności ponownego instalowania systemu operacyjnego.

Jak wygląda proces sprawdzania dysku?

Gdy sprawdzanie dysku działa w systemie Windows 11, wyświetla się bezpośrednio na ekranie różne polecenia. Być może zastanawiasz się, do czego służy każde z tych poleceń lub jaki jest proces każdego polecenia.

Aby poznać dokładną funkcję sprawdzania dysku w systemie Windows 11, musisz zobaczyć, co robią te polecenia, które są wyświetlane podczas sprawdzania dysku. Podczas sprawdzania dysku prezentowane są co najmniej 4 polecenia, a w kolejnych podtematach zobaczysz, do czego służy każda z nich.

Polecenie „chkdsk/skanuj”

osoba pisząca na komputerze

To polecenie jest związane z dyskami wewnątrz komputera i to, co robi, to wyszukiwanie lub zidentyfikować każdy z problemów, które ma dysk twardy. Zwykle to polecenie jest zawsze uruchomione, ponieważ to polecenie ostrzega, gdy dysk twardy ma wiele problemów i wymaga sprawdzenia.

Ze wszystkich poleceń jest to najczęściej wykonywane i jest jednym z najważniejszych. Należy zauważyć, że jeśli chcesz cieszyć się najnowszymi wersjami systemu Windows, musisz uaktualnić Windows 10 do Windows 11. Dobrą rzeczą jest to, że istnieje sposób, aby to zrobić bez utraty danych.

Polecenie „chkdsk /scan/offlinescanandfix”

Z takim poleceniem wiąże się skanowanie i poprawianie dysku bez połączenia z internetem. Innymi słowy, to polecenie odpowiada za skanowanie dysku w poszukiwaniu problemów i automatyczne ich naprawianie, nawet jeśli nie masz połączenia z Internetem.

Czas powiedzieć ci, że jeśli masz problemy z sprawdzanie dysku Di twój komputer, najlepiej jest odwiedzić witrynę pomocy technicznej firmy Microsoft. Do tej pory Microsoft jest tym, który najlepiej wie, jak rozwiązać problemy, które przedstawia system, ponieważ jest deweloperem.

Polecenie „chkdsk /scan /perf”

To polecenie jest związane z wydajnością każdego z pozostałych procesów, a także z analizą wydajności dysku twardego.

osoba pisząca na klawiaturze

Polecenie „chkdsk /sdccleanup /F”

Za pomocą tego polecenia każda z uszkodzonych komórek na dysku twardym jest czyszczona. Chociaż nie jest to jedno z głównych poleceń, zdarza się, że jest jednym z najdłuższych podczas sprawdzania dysku.

Jak wyłączyć sprawdzanie dysku podczas uruchamiania systemu?

Jeśli system Windows 11 jest uruchamiany, jedynym sposobem na jego wyłączenie jest naciśnięcie dowolnego klawisza na komputerze przed zakończeniem odliczania 10-sekundowego licznika. Po zakończeniu uruchamiania komputera możesz przystąpić do następujących czynności, aby: wyłącz sprawdzanie dysku do nowego powiadomienia:

  1. Otwórz okno „Uruchom”, wyszukaj takie okno w systemowym pasku wyszukiwania.
  2. Tam umieść polecenie „chkntfs /x drive:” w oknie „Uruchom” lub w „Wierszu polecenia” i naciśnij „Enter”.
  3. W ten sposób sprawdzanie dysku zostanie dezaktywowane, pozostaje tylko zrestartować komputer, aby zmiany zostały wykonane.

dołącz do naszego kanału telegram