Skip to content

Jak wyłączyć opcję latarki na iPhonie lub iPadzie? – Łatwy przewodnik

5 de luty de 2022

Telefony komórkowe z systemem iOS mieć wiele funkcji bardzo uderzające, które w pewnym momencie ci pomogą lub ci coś zaserwują. Jedną z tych funkcji, które oferują telefony komórkowe i urządzenia z systemem iOS, jest blokada dotyku. Dzięki tej funkcji nikt nie będzie mógł sprawdzić Twojego telefonu komórkowego.

Funkcją, o której porozmawiamy tym razem, będzie „Latarka”. Jest to funkcja, która można wyłączyć i włączyć kiedykolwiek chcesz. Krótko mówiąc, pokażemy Ci, jak latarka działa na wszystkich urządzeniach z systemem iOS, jak wyłączyć latarkę, a także jak wyłączyć funkcję „Torch” iOS.

Jak działa latarka urządzeń iPhone lub iPad i co zrobić, aby ją wyłączyć?

Latarka każdego z urządzeń zawierających system operacyjny iOS prawie za każdym razem działa w ten sam sposób. Jest przynajmniej kilka trzy sposoby aktywacji latarki urządzeń z systemem iOS, każdy z tych sposobów aktywacji latarki ma swoje zalety.

Jedynymi urządzeniami korzystającymi z systemu iOS są Telefony komórkowe iPhone i urządzenia iPad. W tych dwóch latarka uruchamia się prawie w ten sam sposób. Warto zauważyć, że jeśli chcesz dokonać pewnych modyfikacji na swoim urządzeniu z systemem iOS, możesz uruchomić je w „Trybie programisty”.

Dawanie dotyku bez wchodzenia w jakąkolwiek aplikację

Z każdym wydaniem urządzeń z systemem iOS funkcje urządzenia są ulepszane, aby zapewnić lepsze wrażenia użytkownika. Od edycji iPhone’a 8 włączono opcję, z którą latarka może być aktywowana bez konieczności otwierania aplikacji, a nawet bez konieczności aktywacji obniżaj listę szybkich opcji.

Aby aktywować latarkę bez korzystania z aplikacji, należy: przesuń palec z dolnego ekranu w górę. Dzięki temu latarkę należy uruchomić natychmiast i bez problemu. Jeśli to nie zadziała, aby włączyć latarkę, musiałbyś uciec się do takich rzeczy jak aplikacja i tym podobne.

Jeśli chcesz wiedzieć, co można zrobić z telefonem komórkowym iPhone, najlepiej jest poszukać specyfikacji, a następnie zebrać dane z tego modelu telefonu komórkowego.

Z ekranu blokady

Gdy telefony komórkowe są zablokowane wzorem lub w inny sposób kodem PIN, latarka może być aktywowana bez konieczności odblokowywania telefonu. Odbywa się to w następujący sposób:

  1. Przesuń palcem po ekranie od góry do dołu
  2. Spowoduje to wyświetlenie listy dodatkowych opcji. Tam powinieneś poszukać opcji z napisem „Latarka”
  3. Wystarczy nacisnąć go raz, aby go aktywować

telefon komórkowy na ekranie blokady

Gdy przestaniesz używać latarki na iPhonie lub iPadzie, musisz ją wyłączyć, przesuwając ponownie palcem i naciskając opcję „Latarka”. W ten sposób latarka jest wyłączana na urządzeniach mobilnych z systemem iOS. na wypadek, gdybyś miał kłopot aktywuj tę latarkęmusiałbyś przejść do witryny pomocy technicznej Apple.

Apple to firma, która opracowuje urządzenia iPhone, Mac i iPad. w strona wsparcia technicznegoznajdziesz wszelkiego rodzaju informacje, które pomogą rozwiązać problemy, które pojawiają się w ich systemach.

Naciśnięcie przycisku Home i naciśnięcie ikony aparatu

Ostatni sposób, w jaki możesz aktywuj ikony aparatu telefonu komórkowego z systemem iOS lub iPada za pomocą przycisku Home i naciskając ikonę na ekranie. Zwróć uwagę na to, co musisz zrobić, aby aktywować kamerę za pomocą przycisków na urządzeniu:

  1. Przejdź do początkowego menu urządzenia
  2. Naciśnij przycisk start
  3. Następnie naciśnij ikonę aparatu
  4. Aby zakończyć, włącz lampę błyskową i użyj latarki

W przypadku korzystania z tej metody konieczne może być rozpoczęcie nagrywania wideo przed użyciem latarki. Ale to nie ma znaczenia, ponieważ po zakończeniu korzystania z latarki wystarczy usunąć klip wideo.

Jak wyłączyć funkcję „Latarka” na urządzeniach z systemem iOS 10?

telefon komórkowy z ios

Nazywa się „Latarka” do funkcji, którą zapewniają urządzenia z systemem iOS 10, która składa się z zawsze trzymaj latarkę aktywny. Jest to bardzo przydatne, gdy jest noc i spacerujesz w miejscu, w którym nie ma światła. Jednak przy wystarczającej ilości światła najlepiej wyłączyć taką funkcję.

Użyj wbudowanego widżetu

Wyłączenie funkcji latarki to coś prostego, wystarczy włączyć telefon komórkowy, przesunąć palcem z góry ekranu na dół. Następnie w opcje, które zostaną Ci pokazane wystarczy nacisnąć widżet z napisem „Latarka”, a funkcja latarki zostanie natychmiast wyłączona.