Skip to content

Jak wyłączyć niewyraźne tło na ekranie logowania systemu Windows 10

23 de luty de 2021

Niesamowite jest odkrycie, co można zrobić przy odrobinie wiedzy komputerowej. Komputery zachowują tak proste, jak niesamowite sztuczki, które optymalizują ich wydajność. Ale najlepsze jest to, że możesz dostosować komputer do swojego stylu życia. Dzisiaj będziesz wiedział jak wyłączyć rozmyte tło na ekranie logowania do systemu Windows 10.

To tylko jedna z wielu funkcji, które stawiają system Windows nad resztą systemów operacyjnych. Chcesz Wykorzystaj w pełni możliwości dostosowywania systemu Windows 10? W takim razie nie odłączaj się od tego artykułu, ponieważ wszystkie potrzebne informacje są tutaj.

Dlaczego Windows 10 jest tak popularny?

Wiele lat starało się pozostać na komputerach miliardów ludzi na całym świecie. Ostatecznie całe poświęcenie i poświęcenie tych, którzy pracują w firmie Microsoft, było tego warte. Nie ma znaczenia, o jakich wersjach systemu Windows mówimy … możesz być tego pewien będzie jednym z najlepszych.

Windows 10 to najnowszy produkt firmy Microsoft. Ta wersja systemu operacyjnego wyróżnia się tym, co oferuje, głównie pod względem bezpieczeństwa. Jednak przeprowadzając znacznie bardziej dogłębną lub szczegółową analizę, można znaleźć więcej powodów, aby to preferować.

Dostosuj system Windows 10 do swoich upodobań

Oszczędność elegancji i niezwykła wszechstronność… to by było najwybitniejsze cechy systemu Windows. A mówiąc o wszechstronności, oczywiście musimy odnieść się zarówno do jej działania, jak i konfiguracji.

To właśnie ten drugi aspekt najbardziej przyciąga uwagę wielu ludzi. Windows 10 został zauważony za wdrażanie narzędzi do dostosowywania motywu i tła pulpitu. Jednak co dostosować traktuje to coraz poważniej.

Chodzi o to, że funkcje lub narzędzia do dostosowywania nie są widoczne. Co sprawia, że ​​konieczne jest posiadanie tego typu artykułów, wyjaśniających procedury. Dzięki temu użytkownicy mogą nawet dowiedzieć się, jak skalibrować kolory ekranu w systemie Windows 10 bez kolorymetru.

Ekran logowania

Wyłącz rozmycie tła na ekranie logowania to kolejna z tych ukrytych funkcji. Teraz … czy wiesz, że to nie jedyna rzecz, którą możesz zrobić? Dzięki perfekcyjnemu zarządzaniu narzędziami, które udostępnia system Windows, wszystko jest możliwe.

Za pośrednictwem lokalnego edytora zasad grupy

Mając odpowiednie informacje, możesz nawet uruchamiać programy z ekranu blokady lub logowania. Będzie jednak czas, aby o tym porozmawiać, przejdźmy do tego, co przyszliśmy! Nadszedł czas, abyś wiedział, jak wyłączyć rozmyte tło na ekranie logowania.

 1. Naciśnij klawisze Windows + R.
 2. W polu „Uruchom” wprowadź polecenie gpedit.msc.
 3. Po uruchomieniu edytora zasad przejdź do folderu „Konfiguracja komputera”.
 4. Teraz przejdź do folderu „Szablony administracyjne”.
 5. Przejdź do sekcji „System”.
 6. Otwórz folder odpowiadający „Login”.
 7. Znajdź i wybierz opcję „Pokaż wyraźne ustawienia tła na ekranie logowania”.
 8. Po dwukrotnym kliknięciu tej opcji otworzy się okno, w którym zaznaczysz pole „Wyłączone”, a następnie klikniesz „OK”.

Za pośrednictwem edytora rejestru

Innym sposobem wyłączenia rozmycia tła na ekranie logowania jest użycie edytora rejestru. Jest to zabieg nieco bardziej żmudny, ale skuteczny.

 1. Naciśnij klawisze Windows + R..
 2. Wpisz polecenie regedit.
 3. Użyj menu po lewej stronie, aby uzyskać dostęp do trasy: KEY_LOCAL_MACHINE SOFTWARE Policies Microsoft Windows System.
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy „System”, aby utworzyć nowy klucz. Zostanie nazwany DisableAcrylicBackgroundOnLogon. W polu „Informacje o wartości” wprowadź 1.
 5. Kliknij OK.”

wyłącz rozmyte tło

Twój ekran logowania został spersonalizowany!

Windows 10 ma te małe rzeczy, które sprawiają, że jest naprawdę świetny. Możliwość dostosowania do gustów każdego użytkownika jest to coś, czym wielu nie może się pochwalić. Dzięki temu udało Ci się dezaktywować rozmyte tło na ekranie logowania.

dołącz do naszego kanału telegram