Skip to content

Jak wyłączyć lub wyczyścić historię aktywności na osi czasu w systemie Windows 10?

24 de luty de 2021

Windows 10 przedstawia nowość w dostępie do działań, które wykonałeś w ciągu ostatnich 30 dni. Ta funkcja nosi nazwę Oś czasu i można nią zarządzać zgodnie z własnymi preferencjami. Jeśli się zastanawiasz Jak wyłączyć lub wyczyścić historię aktywności na osi czasu w systemie Windows 10?, to ten artykuł będzie dla Ciebie bardzo przydatny.

Jak wyłączyć lub wyczyścić historię aktywności na osi czasu w systemie Windows 10?

Oś czasu została wysoko oceniona przez użytkowników Windows 10, ponieważ pozwala im wznowić działania, które wcześniej rozpoczęli. Jednak wyświetla wszystkie działania wykonane na sprzęcie w taki sposób, że Prywatność użytkownika staje się bezbronny.

Odgrywa ważną rolę, ale podobnie jak można wyczyścić pliki tymczasowe lub pamięć podręczną systemu Windows, podobne działania można wykonać na osi czasu systemu operacyjnego.

Następnie wyjaśniamy, z czego się składa Oś czasu i jak wyłączyć tę funkcję w systemie Microsoft Windows 10, aby chronić wszystkie informacje o twoich działaniach na komputerze.

Jaka jest oś czasu systemu Windows 10?

Oś czasu lub „Oś czasu” Jest to funkcja systemu Windows 10, która została dodana do jednej z jego aktualizacji w 2018 roku, wraz z historią schowka, którą można również usunąć. Ta funkcja umożliwia użytkownikom przeglądanie wszystkich czynności, które zostały przeprowadzone w systemie, w tym historii aplikacji.

Do czego służy oś czasu?

Oś czasu to funkcja, która służy do śledzenia wszystkich działań, aplikacji, plików i innych działań, które wykonujesz w systemie Windows 10. Jest to rozszerzona wersja tego, co jest widoczne w innych systemach, czyli klasycznych ostatnich plików, które mogą można je łatwo usunąć, chociaż w tej nowej funkcji proces przebiega inaczej.

Z drugiej strony Oś czasu pozwala na powrót do wcześniej rozpoczętych zadań. Możesz więc skorzystać z osi czasu, wznawiając działania rozpoczęte dawno temu.

Jak działa oś czasu?

Oś czasu działa jako wizualizator wszystkich zadań wykonywanych na komputerze. W tym sensie skrót „Win + Tab” przenosi użytkownika systemu Windows 10 do ekranu, który umożliwia przeglądanie witryn internetowych, aplikacji i plików uruchomionych na komputerze.

Ponadto Timeline ma opcję synchronizacji plików działania w chmurze aby uzyskać dostęp do zadań, które opracowałeś w ciągu ostatnich 30 dni. Windows 10 ma również opcje, dzięki którym możesz wyłączyć lub usunąć historię, która została zapisana na osi czasu.

Jak wyłączyć historię aktywności w systemie Windows 10 i wejść na oś czasu?

Wejść do oś czasu, musisz przejść do ikony znajdującej się obok narzędzia wyszukiwania «Cortana». Dzięki tej funkcji będziesz mógł zlokalizować i później zarządzać wszystkimi czynnościami wykonanymi w systemie operacyjnym.

Pulpit systemu Windows 10

Procedura usuwania działania z osi czasu w systemie Windows 10

Jeśli chcesz usunąć aktywność z historii osi czasu, musisz uzyskać dostęp do tej funkcji, naciskając klawisze Wygraj + Tab. Możesz także poszukać ikony „Widok zadań” znaleziony na pasku zadań systemu Windows.

Po przejściu do osi czasu musisz wybrać aktywność, którą chcesz usunąć. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy odpowiednią pozycję. Następnie pojawi się okno dialogowe potwierdzenia, w którym należy kliknąć przycisk „Tak”.

Skorzystaj z narzędzia wyszukiwania

Możesz również wyszukać określoną czynność za pomocą pole wyszukiwania gdy masz wiele wpisów, które utrudniają ręczne wyszukiwanie. Dzięki temu możesz szybko znaleźć wpis, który zamierzasz usunąć.

Procedura dezaktywacji historii aktywności na osi czasu

Aby dezaktywować historię aktywności na osi czasu, musisz przejść do ustawień i zlokalizować opcję „Prywatność”. Znajdziesz tam „Historię aktywności”. Następnie po prawej stronie okna konfiguracji zobaczysz dwie opcje, które musisz dezaktywować „Zezwól systemowi Windows na zbieranie informacji o mojej aktywności na tym komputerze”.

Wykonując tę ​​procedurę, nie pozwolisz systemowi operacyjnemu gromadzić działań, które wykonujesz na komputerze. Dlatego oś czasu lub oś czasu przestają działać, a Twoja prywatność będzie chroniona.

Pamiętaj, że możesz również szerzej skonfigurować prywatność systemu Windows 10, aby dodatkowo chronić integralność i dane.

dołącz do naszego kanału telegram