Skip to content

Jak wyłączyć kontrolę konta użytkownika UAC w systemie Windows 10?

25 de luty de 2021

Komponenty zabezpieczeń systemu Windows umożliwiają instalowanie aplikacji w ramach mechanizmu, takiego jak Kontrola konta użytkownika UAC który ma funkcję autoryzacji dostępu do programów. Jeśli zastanawiasz się, jak wyłączyć kontrolę konta użytkownika UAC w Windows 10 cmd?, To ten artykuł jest dla Ciebie.

Jak wyłączyć kontrolę konta użytkownika UAC w systemie Windows 10?

Plik kontrola konta użytkownika lub UAC może to być skuteczna funkcja, gdy wiele osób korzysta z tego samego komputera. Komponent ten umożliwia administrowanie komputerem z dostępu do programów i jest dostępny w systemie operacyjnym Windows (XP, 7, 8 i 10).

Poniżej przedstawiamy wszystkie informacje, które musisz wiedzieć o działaniu kontroli konta użytkownika i procedurze do wyłącz tę funkcję w systemie Windows 10.

Co to jest kontrola konta użytkownika UAC?

Kontrola konta użytkownika UAC jest elementem, który ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa komputera i jest częścią systemu operacyjnego Windows. Ten składnik umożliwia użytkownikom wykonywanie typowych czynności, takich jak „administrator” lub „gość”, i nie wymaga zmiany sesji.

Jak działa kontrola konta użytkownika UAC?

Plik Kontrola konta użytkownika UAC działa, gdy chcemy zainstalować aplikację w systemie Windows. Komponent ten natychmiast wykrywa ustawienia programu i wyświetla użytkownikowi okno zgody w celu walidacji procesu instalacji. Po zakończeniu zadania nie musisz podawać poświadczeń ani zgody.

Okno zgody

Za każdym razem, gdy chcesz otworzyć lub zainstalować program, kontrolka konta użytkownika UAC wyświetli następujący komunikat „Czy chcesz zezwolić temu programowi na wprowadzanie zmian na komputerze?” i „Kliknij tak, aby kontynuować rozpoczęte zadanie”.

Okno zgody może być niewygodne, zwłaszcza dla administratorów, którzy nie potrzebują „potwierdzenie dostępu”. Z tego powodu zaleca się dezaktywację kontroli konta użytkownika UAC, jeśli ta funkcja nie jest niezbędna w administrowaniu komputerem.

Wady kontroli konta użytkownika UAC

Jedna z wad kontroli konta użytkownika UAC jest związana z wyskakującym okienkiem tej funkcji. W tym sensie, gdy użytkownik chce zainstalować aktualizację systemu lub zmienić niektóre ustawienia, jest ograniczony, ponieważ nie może ich kliknąć przyciski systemowe.

Dzieje się tak, ponieważ wyskakujące okno Kontrola konta użytkownika jest ukryte za jego głównym oknem, co powoduje problemy podczas interakcji z interfejsem. Z tego powodu zaleca się dostęp do Panel sterowania Windows 10 i wprowadź szereg zmian w konfiguracji.

Procedura wyłączania kontroli konta użytkownika UAC w systemie Windows 10

Najpierw musisz przejść do „Panelu sterowania”, który znajduje się w Menu startowe systemu Windows 10. Możesz również skorzystać z narzędzia „Cortana”, które umożliwia wyszukiwanie panelu.

W Panel sterowaniaznajdź sekcję „Konta użytkowników”. Tam wybierz opcję „Zmień ustawienia kontroli konta użytkownika”. Od razu możesz obniżyć poziom do minimum „Nigdy nie powiadamiaj mnie”. Na koniec kliknij przycisk „OK”.

Skonfiguruj kontrolę konta użytkownika

Po kliknięciu przycisku „OK” zobaczysz wyskakujące okienko, które odnosi się do kontroli konta użytkownika. W tym interfejsie możesz zmienić ustawienia systemu operacyjnego i wybierz przyciski, aby później zdecydować, czy mają być uruchamiane określone aplikacje.

Z drugiej strony, jeśli jest wielu użytkowników komputera, pamiętaj, że możesz również udostępniać pliki i foldery między kontami użytkowników na komputerze, ale wykracza to poza aspekty UAC, o których wspomnieliśmy.

dołącz do naszego kanału telegram