Skip to content

Jak wyłączyć kamerę internetową na moim komputerze z systemem Windows 10? – Większe bezpieczeństwo

12 de styczeń de 2022

Na komputerach możesz wykonywać wiele czynności i prac, które są dla Ciebie korzystne i których w większości przypadków nie możesz wykonać za pomocą telefonu. Z tych komputerów możesz również wykonywać takie rzeczy, jak wideorozmowy lub wideokonferencje, ponieważ mieć wbudowaną kamerę internetową do monitora.

Ale nie zawsze chcesz, aby kamera komputera była aktywna. Dlatego pokażemy Ci, jak możesz dezaktywować go w sposób definitywny, aby nie aktywował się po ponownym uruchomieniu komputera.

Jak wyłączyć kamerę internetową swojego komputera z systemu operacyjnego?

Jedną z rzeczy, które zawsze powinniśmy być w stanie zrobić, jest: dezaktywuj kamerę naszego komputera. W dużej mierze służy to naszemu bezpieczeństwu, więc dobrze, że wiesz, jak możesz wyłączyć tę kamerę, dopóki nie zdecydujesz się ją ponownie aktywować.

Jak już wiesz, system operacyjny Twojego komputera ma ustawienia niezbędne do wykonywania tych czynności, których szukasz. Będziesz mógł to zrobić w ustawieniach systemu, aby tam wejść, będziesz przejdź do lewego dolnego rogu komputera i naciśniesz ikonę Windows, a następnie klikniesz ikonę „Ustawienia”, która jest nakrętką.

Po wejściu do tego menu otworzysz siatkę „Prywatność”. Następnie po lewej stronie klikniesz „Kamera”. Obok oświadczenia „Zezwalaj aplikacjom na korzystanie z aparatu” pojawi się przełącznik i w zależności od posiadanego koloru wybierz, co chcesz zrobić z aparatem czy go wyłączyć, czy włączyć.

Co zrobić, aby wyłączyć kamerę z „Menedżera urządzeń” systemu Windows 10?

Innym sposobem, w jaki będziesz mógł dezaktywować kamerę swojego komputera, jest menedżer urządzeń, który ma system Windows. Z tej administracji będziesz mógł włączać i wyłączać kontrolery akcesoriów, które posiada twój komputer, a wśród nich dołączona jest kamera.

Pierwszą rzeczą, którą zamierzasz zrobić, jest znalezienie menedżera urządzeń. Aby to zrobić, będziesz mieć na to dwa sposoby, pierwszy z panelu sterowania systemu. Kiedy wejdziesz do panelu otworzysz opcję systemową i bezpieczeństwa następnie w systemie iw panelu bocznym klikniesz na 'Menedżer plików’.

Innym sposobem wprowadzenia tego administratora jest polecenie wykonania systemu Windows. Aby otworzyć to pole, naciśniesz jednocześnie klawisze WIN + R, a następnie w pasku pisania wpiszesz polecenie „devmgmt.msc”, dasz je do zaakceptowania i pasek menedżera plików.

osoba używająca klawiatury

Z „Urządzenia do przetwarzania obrazu”

Teraz, gdy jesteś w menedżerze urządzeń, zobaczysz listę opcji, do których będziesz mieć dostęp aktywuj lub dezaktywuj funkcje. Ale to, co jest dla nas ważne, to „Urządzenia do przetwarzania obrazu” lub „Kontrolery dźwięku, wideo i gier”.

Gdy znajdziesz go na liście, dasz mu dwa kliknięcia i otworzy się zawartość tej opcji. Tutaj to wyjdzie nazwa kamery lub jeśli nie powie „Zintegrowana kamera”. Teraz zaznaczysz go, klikając go, a następnie naciśniesz prawym przyciskiem myszy, tutaj klikniesz opcję z napisem „Wyłącz”, a tym samym kamera na twoim komputerze zostanie dezaktywowana na czas nieokreślony.

Jak sprawdzić, czy kamera PC została pomyślnie wyłączona?

Po próbie wyłączenia kamery komputera musisz potwierdzić, czy została ona wyłączona lub czy proces, który wykonałeś, był bezużyteczny. Dlatego będziesz musiał przejdź do jednej z aplikacji za pomocą którego wykonujesz połączenia wideo, aby sprawdzić, czy kamera działa, czy nie.

Jako przykład podamy stronę Messengera, tutaj znajdziesz jeden ze swoich częstych kontaktów i poinformujesz go, że wykonasz połączenie testowe. Ale już klikniesz ikonę rozmowy wideo. W ten sposób dowiesz się, czy jest dezaktywowany, ponieważ otrzymasz reklamę, która mówi, że nie ma dostępnych urządzeń z kamerami.

osoba z wyłączonym komputerem i ekranem

Co należy zrobić, aby korzystać z aparatu po długim okresie jego wyłączenia?

Jeśli po dezaktywacji aparatu zechcesz go ponownie użyć, będziesz mógł to zrobić, ale w zależności od procedury, którą to zrobiłeś. Jeśli zrobiłeś to w „Ustawieniach”, będziesz musiał wprowadzić prywatność, a następnie do aparatu i nacisnąć przełącznik opcji „Zezwalaj aplikacjom na korzystanie z aparatu”. Zatem to narzędzie zostanie ponownie aktywowane z komputera.

Z „karty menedżera urządzeń”

Innym sposobem aktywacji kamery jest Menedżer urządzeń. W ten sposób dezaktywowałeś go na czas nieokreślony, więc będziesz musiał wprowadź administratora używając jednego ze sposobów, które wyjaśniliśmy w poprzednich akapitach.

Teraz masz zamiar otworzyć opcję składania „Urządzenia do przetwarzania obrazu”. Tutaj zobaczysz nazwę swojej kamery lub zintegrowanej kamery. Następnie klikniesz prawym przyciskiem myszy i tutaj klikniesz „Włącz”. Zatem kamera zostanie ponownie aktywowana i możesz go używać w aplikacjach, których potrzebujesz.

dołącz do naszego kanału telegram