Skip to content

Jak wyłączyć „defragmentację” dysku twardego komputera — Windows 10

27 de styczeń de 2022

Wewnątrz naszego komputera dostępna jest opcja defragmentacji dysku twardego w systemie Windows 10. Defragmentacja dysku twardego jest to zadanie nadane przez sam system który jest zautomatyzowany. Głównym celem jest pomoc w zachowaniu jego żywotności.

W ten sam sposób należy zauważyć, że defragmentacja odbywa się za pomocą automatycznego zadania systemu operacyjnego systemu Windows 10. Dlatego w tym artykule nauczymy Cię, jak wyłączyć automatyczną defragmentację dysku. Ponieważ będzie to całkowicie przydatne, jeśli masz solidne dyski SDD.

Jak uzyskać dostęp do funkcji „defragmentacji i optymalizacji” na swoim komputerze?

Jeśli chcemy uzyskać dostęp do funkcji defragmentacji i optymalizacji dysku twardego oraz pamięci naszego komputera, możemy to zrobić za pomocą następującej funkcji:

Z wyszukiwarki Windows

Za pomocą wyszukiwarki Windows możesz uzyskać dostęp do funkcji defragmentacji. W tym celu należy wykonać następujące kroki:

 1. Przez wyszukiwarkę Windows musisz napisać „Defrag”
 2. W wynikach pojawi się kilka opcji. Wśród nich musisz wybrać „Defragmentuj i optymalizuj dyski”.
 3. Następnie zostaną wyświetlone opcje, w których można ustalić, że zadanie jest domyślnie włączone.
 4. Musisz kliknąć „Zmień ustawienia”
 5. Pojawi się opcja aktywnego wykonania.
 6. Na ekranie pojawi się poziom priorytetu defragmentacji, tam będzie można ustalić, czy chcemy, aby defragmentacja odbywała się co tydzień czy co miesiąc.

odkryty dysk twardy

W jaki sposób można sprawdzić aktualny stan „defragmentacji i optymalizacji”?

optymalizacja dysku twardego może być w stanie spowolnionym, aby sprawdzić stan, należy sprawdzić, jaki jest poziom fragmentacji. W tym celu, za pośrednictwem pomocy technicznej firmy Microsoft, zostanie użyte narzędzie do defragmentacji znajdujące się w systemie Windows 10. Należy wykonać następujące kroki:

 1. Będzie pisać w menu Start systemu Windows „Defragmentuj”.
 2. Pojawią się różne opcje i musisz wprowadzić tę, która mówi „Defragmentuj i optymalizuj dyski”.
 3. Następnie musisz wybrać dysk twardy z systemem Windows 10, który chcesz przeanalizować, aby sprawdzić.
 4. Kliknij „Analizuj”
 5. Jeśli dysk wykryje fragmentację, powinien: kliknij „Optymalizuj” (Należy zauważyć, że wcześniej ta opcja nazywała się „Defragmentacja”)

Podobnie należy zauważyć, że istnieje różnorodność aplikacji odpowiedzialnych za weryfikację stanu obecnego defragmentacji i optymalizacji dysków twardych. Jeśli opcje sprawdzania są już wbudowane w urządzenie i system operacyjny, nie musisz pobierać alternatywnej aplikacji, aby wykonać zadanie sprawdzania.

Z drugiej strony należy zauważyć, że dysk SSD można zoptymalizować w narzędziu do defragmentacji i optymalizacji systemu operacyjnego Windows 10. system operacyjny Windows 10 Powinien automatycznie zająć się procesem.

Jak wyłączyć pełną defragmentację dysku na swoim komputerze?

Innym sposobem na defragmentację dysku jest wykonanie dezaktywacja w tym samym na dysku twardym systemu operacyjnego Windows 10. W tym celu wystarczy wykonać kilka prostych kroków, które zostaną wymienione poniżej:

Wyłącz dla określonego dysku

W tym celu należy dezaktywować określone dyski, ponieważ większości z nich nie można wykonać jednocześnie. W tym celu zostaną wykonane następujące czynności:

 1. Najpierw musisz uzyskać dostęp do opcji „Defragmentuj i optymalizuj dyski”.
 2. Po wejściu do konfiguracji na poziomie priorytetu defragmentacji musisz wybrać, że defragmentacja jest wykonywana tylko ręcznie, gdy użytkownik sobie tego życzy.
 3. Tam zdecydujesz się otworzyć dyski twarde z systemem Windows 10, na których chcesz zastosować proces defragmentacji.
 4. Aby wyłączyć defragmentację, kliknij opcję „Zaplanowane wykonanie”
 5. Kliknij „OK” i w ten sposób zaczną obowiązywać zmiany.

dołącz do naszego kanału telegram