Skip to content

Jak wyłączyć automatyczne uruchamianie Microsoft Edge w systemie Windows 10?

25 de październik de 2021

Bez wątpienia każda aktualizacja systemu Windows przynosi jednak znaczne usprawnienia, nie wszystkie preinstalowane programy są tak wydajne, jak inne alternatywy. Dzieje się tak z aplikacją Microsoft Edge, może dlatego, że nie bardzo dobrze wiemy, czym jest Edge i jak działa, lub jest to po prostu nawyk pracy z innymi alternatywami.

Bez względu na powód, być może nawet nie korzystałeś z tej przeglądarki po raz pierwszy, ale jest ona dostępna w systemie operacyjnym i działa przy każdym uruchomieniu systemu Windows, i podobnie jak ta aplikacja, jest wiele, które nieświadomie uruchamiają się automatycznie i spowalniają start systemu Windows, dlatego ten artykuł Cię zainteresuje.

Jakie aplikacje system Windows uruchamia się automatycznie po włączeniu?

Aby dowiedzieć się, które aplikacje uruchamiają się automatycznie podczas uruchamiania systemu Windows, musisz wykonać następujące polecenie: naciśnij klawisze CTRL + ALT + DEL lub co to samo Usuń. Następnie musisz kliknąć Menedżera zadań. Spowoduje to otwarcie okna z różnymi zakładkami, takimi jak: Procesy, Wydajność, Historia aplikacji, Start, Użytkownicy; Szczegóły, Usługi.

Wybierz Start, tam zobaczysz programy, które uruchamiają się automatycznie w systemie Windows, a ponadto będziesz mógł sprawdzić, czy te aplikacje ma duży wpływ na uruchamianie systemu operacyjnego. Możesz także wyłączyć automatyczne uruchamianie aplikacji, których nie chcesz lub które spowalniają uruchamianie systemu Windows. Stąd możesz sterować aplikacjami, które uruchamiają się wraz z systemem operacyjnym.

Jak wyłączyć automatyczne uruchamianie Edge’a podczas uruchamiania systemu Windows?

Krawędź jest przeglądarka internetowa stworzona przez Microsoft Aby zastąpić Internet Explorer w zainstalowanym systemie operacyjnym Windows, jeśli nie korzystamy z tej aplikacji do przeglądania sieci, warto wiedzieć, że uruchamia się automatycznie i może to być irytujące, przez co przychodzi na myśl jej wyłączenie. Tutaj odpowiemy Ci, w jaki sposób możesz je zrobić, zobaczmy:

Z panelem sterowania

Możliwe jest wyłączenie Edge lub dowolnego innego programu, aby nie uruchamiał się automatycznie z panelu sterowania, wystarczy wykonać następujące czynności: naciśnij klawisz Windows, wybrać ustawienie, następnie należy przejść do kont i stamtąd wybrać Login.

Teraz nadszedł czas, aby wyłączyć opcję „Automatycznie zapisuj aplikacje, które można ponownie uruchomić, gdy się wyloguję”. Dzięki tym krokom wystarczy, aby aplikacja Edge nie uruchamiała się sama, a także jeśli widzisz, że są inne, których nie używasz, możesz je skonfigurować tak, aby nie działały samodzielnie.

Jak wyłączyć aplikacje, które same się uruchamiają w systemie Windows

Korzystanie z edytora rejestru

Możesz także użyć Edytora rejestru i wyłączyć uruchamianie tej aplikacji, aby uzyskać dostęp do edytora rejestru, musisz przejść do menu Start i w oknie Uruchom Windows + R wpisz następujące polecenie: regedit. Spowoduje to otwarcie Edytora rejestru, teraz powinieneś znaleźć folder HKEY_ LOCAL-MACHINE a zobaczysz wiele folderów, wybierz Oprogramowanie.

W tym folderze oprogramowania znajdziesz wszystkie foldery, które odnoszą się do aplikacji, które zostały zainstalowane na komputerze, poszukaj Folder z zasadami a to zabierze Cię do firmy Microsoft, a następnie do Microsoft Edge i TabPreloaderAby wyłączyć uruchamianie musisz edytować rejestry Regedit, więc z TabPreloader kliknij puste miejsce w panelu i w opcjach, które wyjdą wybierz Nowy, wybierz 32-bitową wartość DWORD, musisz przypisać nazwę AllowPrelaunch i dać Podwójne kliknięcie aby przypisać nową wartość, umieść ją na 0, a wyłączysz Edge za pomocą edytora rejestru.

Jak trwale odinstalować aplikację Microsoft Edge na swoim komputerze?

Istnieją różne sposoby ostatecznego przeprowadzenia tej akcji w dowolnym programieNa przykład możesz to zrobić za pomocą panelu sterowania, jest to najstarszy i najczęściej używany sposób do tej pory, wystarczy otworzyć okno panelu sterowania i zlokalizować opcję Odinstaluj program. Następnie wystarczy poszukać programu, który zamierzasz wyeliminować i kliknąć opcję wyłączenia i to wszystko.

Innym sposobem jest użycie pliku odinstalowującego, który jest dostarczany z zainstalowanymi programami, ten program otwiera kreatora, który pozwala wykonać różne opcje, takie jak usunięcie lub odinstalowanie programu, i robi to w bezpiecznie i bez pomocy osób trzecich. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej przeglądarce Microsoft przed jej odinstalowaniem, odwiedź: microsoft.com/es-es/edge.