Skip to content

Jak wyłączyć automatyczną blokadę na moim komputerze w systemie Windows 10?

12 de Listopad de 2021

Automatyczna blokada systemu Windows 10 to opcja aktywowana po wprowadzeniu hasła użytkownika. Jeśli osoba działa przez pewien czas bez korzystania z komputera, zostanie to automatycznie zablokowane, aby uniemożliwić innym osobom dostęp do użytkownika i przeglądanie zapisanych przez Ciebie rzeczy.

Chociaż wdrożono automatyczne blokowanie komputera, aby zapewnić większą prywatność danych użytkownika, czasami może to być uciążliwe. Pokażemy Ci jak niedługo wyłącz automatyczną blokadę Windows 10 z różnych miejsc, więc nie masz problemów z wyłączeniem tej funkcji.

Jak wyłączyć automatyczną blokadę z „opcji zasilania”?

Kiedy firma Microsoft stworzyła System operacyjny Windows 10 skupił się na wprowadzaniu ustawień i zmian łatwiej niż w Windows 7. W „Opcjach zasilania” możesz wyłączyć automatyczne blokowanie komputera. Teraz zwróć uwagę, jak to się robi:

Naciśnij symbol Windows + X

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to nacisnąć klawisz Windows razem z klawiszem „X”, aby wyświetlić centrum mobilności, które posiada system komputerowy. Dzięki temu zobrazujesz sobie, jaki rodzaj opcji zasilania ma twój komputer, aby sprawdzić, czy konieczna jest jej zmiana wraz z destylacją automatycznej blokady.

Przejdź do „Opcji zasilania”

Aby kontynuować cały proces, musisz wejść w „Opcje energetyczne”. Najłatwiej to zrobić: pozycjonowanie się na starcie Windows, w pasku wyszukiwania i umieszczaniu funkcji energii frazy. Gdy pojawią się wszystkie wyniki, wybierz opcję, która mówi to samo, co umieściłeś w pasku wyszukiwania.

Zmień czas wyłączenia na „Nigdy”

W oknie „Opcje zasilania” wybierzesz opcję „Wymagaj hasła”. W nowym oknie, w którym będziesz się znajdować, umieścisz 'Nic nie rób’ w polu 'Przy zamykaniu pokrywy’, a także masz zamiar zaznaczyć opcję „Nie wymagaj hasła”.

Dzięki tym dwóm rzeczom, dopóki komputer jest zawieszony, nie będzie konieczne wpisywanie hasła przy ponownym uruchomieniu. Hasło dostępu trzeba będzie wpisać tylko raz i będzie po włączeniu komputera. Po zmianie tego typu danych upewnij się, że nie dotykasz niczego innego.

Więc unikniesz aktywuj całkowite wyłączenie sprzętu. Jeśli jednak przypadkowo go aktywujesz, komputer z systemem Windows 10 może się wyłączyć.

Jak wyłączyć automatyczne blokowanie za pomocą „Edytora rejestru”?

blokada okien

Oprócz wyłączenia automatycznej blokady komputera z systemem Windows 10 z opcji zasilania istnieje również inny sposób wyłączenia tej automatycznej blokady. Taki sposób pochodzi z edytora rejestru zawierającego system operacyjny. Ta metoda dla wyłącz automatyczną blokadę prawie nigdy nie jest używany.

Ale nauka dezaktywacji automatycznej blokady tą metodą pomoże ci lepiej poznać wszystkie funkcje, które ma Windows 10. Wszystko zaczyna się od wciśnięcia klawisza Windows razem z klawiszem „R”, aby okno poleceń uruchamiało się w komputerze.

W tym oknie poleceń umieścisz polecenie „gpedit.msc”, aby edytor rejestru uruchamia się w systemie. W edytorze rejestru znajdziesz opcję „Ustawienia komputera”, następnie „Szablony administracyjne”, a następnie „Panel sterowania”.

Po przejściu do „Panelu sterowania” poszukaj sekcji „Personalizacja” i znajdź w szczegółach sekcji opcję „Nie pokazuj już ekranu blokady”. Domyślnie ta opcja będzie aktywna. Dlatego ty będziesz musiał nacisnąć go dwa razy i przejdź do dezaktywacji.

W końcu zaoszczędź każda z dokonanych korekt klikając „OK”. Ponieważ jest przeznaczony do automatycznego blokowania na komputerze z systemem Windows 10, zaleca się zmianę hasła użytkownika, aby było bezpieczniejsze.

Czy automatyczną blokadę można wyłączyć w inny sposób?

komputer z systemem Windows

Jest jeszcze jeden sposób, aby wyłącz automatyczną blokadę z komputera z systemem operacyjnym Windows 10. Innym sposobem jest wprowadzenie kilku poleceń.

Za pomocą polecenia „gpedit.msc” z systemu Windows + R

Korzystanie z tych poleceń jest naprawdę proste, wystarczy naciśnij klawisz Windows razem z przyciskiem „R”. W oknie, które się pojawi, umieścisz polecenie 'gpedit.msc’ i klikniesz zaakceptuj.

Następnie w okno, które się otworzy poszukasz opcji o nazwie „Ustawienia zespołu”, a następnie „Szablony administracyjne”. Przejdziesz, aby zlokalizować się w „Panelu sterowania”, na koniec wejść do sekcji o nazwie „Personalizacja”. Teraz w ramach personalizacji poszukaj opcji o nazwie „Nie pokazuj już ekranu blokady”, kliknij ją dwukrotnie i dezaktywuj.

Spowodowałoby to zakończenie całego procesu wyłączania automatycznego blokowania systemu Windows 10. Jeśli nadal masz problemy z wyłącz automatyczną blokadę systemu Windows, będziesz musiał przeszukać stronę pomocy technicznej systemu Windows, aby uzyskać więcej informacji na temat problemu.