Skip to content

Jak wyczyścić pamięć podręczną ognia Amazon Kindle, aby zwolnić miejsce?

4 de styczeń de 2022

Tworzenie urządzeń przez Amazon jest bardzo modne. Ta firma szczególnie zajmuje się sprzedażą produktów online, ale także zajmuje się technologią. Amazonka wprowadziła również na rynek inteligentny głośnik dzięki któremu możesz nawet wykonywać połączenia audio i wideo do Skype.

Innym urządzeniem, które firma Amazon wprowadziła niedawno, jest urządzenie o nazwie „Kindle Fire”, które jest tabletem z kilkoma ulepszeniami. Pokażemy Ci jak niedługo wyczyść pamięć podręczną na urządzeniach Kindle Fire. Dlaczego musisz wyczyścić pamięć podręczną na urządzeniach Kindle Fire i jak zwolnić miejsce na Kindle Fire.

Dlaczego ważne jest, aby od czasu do czasu ograniczać pamięć podręczną w Kindle Fire?

System operacyjny Kindle Fire to „Android”, ten system operacyjny jest kompatybilny z dużą liczbą aplikacji. Im więcej aplikacji zainstalujesz na swoim Kindle Fire, tym więcej pamięci podręcznej jest przechowywanych, a to z kolei spowalnia działanie komputera.

Powodem, dla którego bardzo ważne jest czyszczenie pamięci podręcznej od czasu do czasu na urządzeniach Kindle Fire, jest to, że te dane spowalniają zespół. W większości przypadków pamięć podręczna przechowywana przez aplikacje okazuje się nieistotnymi danymi, które nie są potrzebne.

Tak więc, jeśli chodzi o wyczyść pamięć podręczną do Kindle Fire nie musisz się martwić o usunięcie pliku osobistego lub coś w tym rodzaju. Jedno to dane, a drugie to dane osobowe, wyczyszczenie pamięci podręcznej nie narusza żadnych danych osobowych, które posiadasz.

Należy zauważyć, że z Kindle Fire możesz cieszyć się telewizją internetową po zainstalowaniu Disney Plus. Jeśli masz w domu Kindle Fire i Wi-Fi, to nie potrzebujesz prawie niczego, po prostu potrzebujesz kup konto Disney Plus zacząć cieszyć się całą jego zawartością.

Jakie są kroki, aby łatwo wyczyścić pamięć podręczną Amazon Kindle Fire?

logo kosza na śmieci

Przed przystąpieniem do czyszczenia pamięci podręcznej na urządzeniu Amazon Kindle zdecydowanie zaleca się, aby usuń niepotrzebne dane i aplikacje których nie używasz. W ten sposób zwolnisz znacznie więcej miejsca, a po usunięciu pamięci podręcznej będziesz dokładnie wiedzieć, ile miejsca było w danych pamięci podręcznej.

Jeśli już zdecydowałeś poprawić wydajność swojego Amazon Kindle Usuwając dane z pamięci podręcznej, zwróć uwagę na kolejne dwa podtematy.

Modele od piątej generacji wzwyż

Piąta generacja Amazon Kindle to grupa najnowszych, pierwszych edycji tego urządzenia nie były tak dobre ani skuteczne. Jednak najnowsze, które wprowadza Amazon, są wysokiej klasy i najnowocześniejsze, jeśli chodzi o funkcje i jakość.

Czyszczenie pamięci podręcznej na tych urządzeniach zmieniało się z biegiem czasu. Dlatego potrzebujesz zobacz proces usuwania Pamięć podręczna dla Amazon Kindle piątej generacji:

 1. Uruchom urządzenie
 2. Wpisz „Jedwab”
 3. Z jedwabiu przejdziesz do sekcji „Ustawienia”
 4. Stamtąd wybierz sekcję z napisem „Ustawienia”
 5. Następnie wpisz „Intymność”
 6. Następnie z „Prywatność” przejdź do „Usuń dane przeglądania” i to wszystko

Ta procedura nie tylko wyczyść dane z pamięci podręcznej urządzenia, ale usunie takie rzeczy jak na przykład:

 1. Dane do autouzupełnienia
 2. Zapisane hasła
 3. Dane witryny jako pliki cookie
 4. Cała Twoja historia przeglądania Internetu

To wszystkie rzeczy, które opuszczają urządzenie wraz z czyszczenie pamięci podręcznej. Mówiąc więcej o Kindle Fire, należy pamiętać, że jeśli chcesz w pełni wykorzystać funkcje Kindle Fire, musisz aktywować dostęp do „Nieznanych źródeł”, aby zainstalować wszystkie potrzebne aplikacje.

Dla starszych wersji

Wersje poprzedzające piątą generację Kindle Fire mają inny sposób usuń dane z pamięci podręcznej. Zobacz, jak usuwane są dane z pamięci podręcznej z wersji Kindle Fire sprzed piątej generacji:

 1. Uruchom urządzenie
 2. Przejdź do menu głównego
 3. Uzyskaj dostęp do „Ustawień” urządzenia
 4. Następnie, będąc w „Ustawieniach”, przechodzi bezpośrednio do sekcji „Gry i aplikacje”

tablet rozpalić ogień

 1. Następną rzeczą jest przejście do podsekcji „Zarządzaj wszystkimi aplikacjami”
 2. Na koniec wprowadź każdą aplikację pobraną przez urządzenie, naciśnij opcję „Wyczyść pamięć podręczną” i na koniec kliknij „Wyczyść dane”

To by było wszystko. Kiedy chcesz wrócić do wyczyść dane z pamięci podręcznej przechowuj swój Kindle Fire, powtórz ten proces i voila. Nawiasem mówiąc, po zakończeniu usuwania pamięci podręcznej do Kindle Fire, jeśli chcesz, możesz zobaczyć, jak zakładki są usuwane na twoim urządzeniu.

Jak możesz zwolnić miejsce na Kindle Fire za pomocą prostych kroków?

Inne formy zwolnić miejsce na Kindle Fire dzieje się tak, eliminując aplikacje, których nie używasz i które są dla ciebie bezużyteczne. Czasami są aplikacje, które urządzenie przynosi pobrane, czasami tych aplikacji nie można usunąć, ale można je dezaktywować i przestają przechowywać dane.

Ostatnia rzecz, jaką możesz zrobić, aby zwolnić miejsce na komputerze jest usunięcie kilku danych osobowych. Jeśli będziesz mieć problemy z dezaktywacją aplikacji Kindle Fire, musisz przejść do witryny Amazon, aby znaleźć informacje, jak rozwiązać problem.